רשת הפארם המוזלת גוד פארם תקים בתי מרקחת לממכר קנאביס רפואי. הרשת, בבעלותם של רמי לוי והמייסדים אדם פרידלר ואוהד סנדלר, חתמה אמש (א') על מסמך עקרונות מחייב עם חברת הקנאביס טוגדר, לשותפות שכוללת הקמת בתי מרקחת בתוך סניפי גוד פארם בהם יימכרו מוצרי קנאביס רפואי, תפרחות ושמנים של טוגדר.

הסניפים הראשונים עתידים להיפתח ברבעון השני של שנת 2021. לגוד פארם 28 סניפים אך הפיילוט לפעילות החדשה של תחום בתי המרקחת יחל עם פתיחת 3-5 סניפים בערים מרכזיות בארץ. בסניפי בתי המרקחת תמכור גוד פארם את כל מוצרי הקנאביס הרפואי של חברת טוגדר וביניהם תפרחות, שמן קנאביס, מוצרים בשילוב CBD (כאשר הוא יאושר לשימוש בישראל). כמו כן תפתח טוגדר זנים ייחודיים עבור מותג פרטי של גוד פארם.
1 צפייה בגלריה
גוד פארם
גוד פארם
סניף גוד פארם
(צילום: שאטר סטוק)
בישראל קיימים כיום בתי מרקחת פרטיים יעודיים לממכר קנאביס. השותפות החדשה בין גוד פארם לטוגדר משמעותית לשני הצדדים. גוד פארם, שמשרתת כ-30 אלף לקוחות ביום, התקשתה עד היום להיכנס לתחום בתי המרקחת מכיוון שקופות החולים מסרבות לשתף פעולה עם הרשת ולסבסד את התרופות. הכניסה לראשונה דרך תחום הקנאביס הרפואי תאפשר לה דריסת רגל בתחום ועשויה לפתוח בפניה את הדרך לקראת מכירה של תרופות מרשם נוספות. מבחינתה של טוגדר שתקבל בלעדיות בממכר מוצרי קנאביס בגוד פארם תעניק השותפות חשיפה לקהל מטופלים רחב.
ניסים ברכה, מנכ"ל טוגדר פארמה, מסר כי "לראשונה נכנסת החברה לרף חדש בתחום בארץ - המכירה B2C באמצעות השותפות עם גוד פארם. זה צעד גדול במימוש האסטרטגיה העסקית שלנו למעורבות בכל שרשרת הערך: הייצור, ההפצה והמכירה. הפעלת סניפי בתי המרקחת צפויה לשפר את רווחיות החברה, הן בשל חסכון בעלויות צד שלישי של ספקים והן על רקע הוספת מקור הכנסה שיהיה בלעדי לחברה".
אדם פרידלר, מנכ"ל רשת גוד פארם, צופה כי שוק הקנאביס יתרחב בעתיד עם הלגליזציה של סמים קלים הצפויה בישראל. לדבריו, שיתוף הפעולה בין החברות הוא "דרך פעולה שהיא לא רק מחויבת המציאות בימינו, אלא גם חזון ארוך טווח למיליוני צרכני קנאביס. השילוב של הידע המקצועי והניסיון של טוגדר בגידול, בשילוב עם הניסיון בקמעונאות של גוד פארם - מביא בשורה מרעננת לשוק צרכני הקנאביס הרפואי בישראל".
קבוצת טוגדר פארמה פועלת בתחום הקנאביס הרפואי ומפעילה חממות בשטח של 20 דונם לגידול קנאביס בישראל, ו-32 דונם באוגנדה.