הטיולון נשבר באמצע הטיול עם הילד: תלונות שהגיעו למועצה לצרכנות על עגלת טיולון ג'אגי פלוס של חברת ביבה M הובילו להכרזת איסוף יזום של הטיולון על-ידי משרד הכלכלה. מדובר בטיולון שטוב לשימוש לתינוקות ופעוטות במשקל עד 15 ק"ג. הורים טענו שכעבור שימוש סביר לכאורה - שלדת העגלה נשברה פתאום.
>> לסיפורים החשובים והמעניינים בכלכלה ובצרכנות - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו
ממשרד הכלכלה נמסר כי "עם קבלת המידע במינהל התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה, ניתנה ליבואן הוראה להפסיק מיידית את מכירת המוצר, לאסוף את המוצרים שנמכרו ולפרסם מודעת אזהרה לציבור. משרד הכלכלה והתעשייה יפרסם במקביל הודעת הזהרה לצרכנים. המשרד עומד בקשר מול היבואן להמשך הטיפול".
1 צפייה בגלריה
עגלת טיולון ג'אגי פלוס של חברת ביבה M
עגלת טיולון ג'אגי פלוס של חברת ביבה M
עגלת טיולון ג'אגי פלוס של חברת ביבה M
(מתוך אתר היבואן)
ההודעה של משרד הכלכלה באה אחרי שבמועצה לצרכנות פנו למשרד בבקשה לערוך ריקול על הטיולון, שככל הנראה כבר לא נמכר למשווקים כחצי שנה, אך נמצא בשימוש על-ידי צרכנים שכבר רכשו אותו. "הצרכנים שפנו למועצה טוענים כי אחרי שימוש סביר וקצר נוצרו שברים בשלדת העגלה כשהילדים ישבו בה. כשפנו לחברה ביבה הולדינג בע"מ, לטענתם נמסר להם כי אין כל אחריות על שברים ובאפשרותם לרכוש עגלה חדשה בלבד. כמו כן נדרשו לתקן את הרצועות הפגומות בעצמם".

"בשנייה האחרונה מנענו מהילד להתרסק על המדרכה"

ל' סיפרה ל-ynet: "קניתי עגלת טיולון ג'אגי פלוס של חברת ביבה M ב-500 שקל והשתמשתי בה שנה וחודשיים. עגלה מאוד שמורה, לא העמסתי עליה תיקים ומשקלים. הרגשנו שהיא החלה פתאום לנטות הצידה ואחרי שבוע היא נשברה כשהילד בתוכה. פשוט נשבר מוט המתכת שמחבר את גוף העגלה. ובשנייה האחרונה תפסנו את הילד בן השנתיים, כדי שלא יתרסק על המדרכה.
"מייד פניתי אליהם חשבתי שישלחו את העגלה למעבדה ויבדקו, אבל להפתעתי אמרו שכיוון שהאחריות הסתיימה לא יבדקו את זה והאחריות היא לא על השלדה בכלל. איך יתכן שאין אחריות על השלדה וגם אם הסתיימה האחריות – אלה תינוקות ופעוטות לא תרצו לבדוק בשביל בטיחות הצרכנים שלכם?
"שבוע אחרי כן זה קרה למישהי נוספת ביישוב שלי. כתבנו להם בפייסבוק חסמו אותנו, לא ענו לנו בוואסטאפ, שלחנו מכתב לא נענינו. פנינו למועצה לצרכנות. לשם השוואה: הטיולון הקודם שהיה לי החזיק שש שנים. בינתיים, קניתי טיולון חדש".
ר' סיפר ל-ynet: "לאחר שנה של שימוש, אשתי נכנסה לחור באספלט על העגלה והשלדה נשברה עם הילדה בפנים. אמרו לי אין אחריות על שלדה. בתעודת האחריות לא היה כתוב שאין או יש אחריות על השלדה. הם הסכימו לתת לי פיצוי שלדעתי לא היה מספק: עגלה חדשה בהנחה של 50 שקל, או לקנות שילדה חדשה בעלות 250 שקל. במקום זה לקחתי את העגלה למתקן עגלות בבני ברק שתיקן לי אותה".
אמא נוספת סיפרה למועצה לצרכנות: "רכשתי עגלת טיולון מסוג גאג'י פלוס ll של חברת ביבה M ונאמר לי שיש לעגלה אחריות לשנה. בזמן טיול עם ביתי לפתע השלדה של העגלה נשברה, דבר שהיווה סיכון לביתי התינוקת וברוך השם שהיא לא יצאה בנזק, חוץ מטראומה מלשבת על עגלה.
"פניתי לחברה במייל ובפנייה טלפונית לשירות לקוחות. לתדהמתי בשיחה הטלפונית נאמר לי שאמנם לא עברה שנה מאז שרכשתי את העגלה, אבל אין אחריות על שילדת העגלה, גם לא בשבר. אם אין אחריות על השלדה, אזי זו עגלה שיכולה להוות סכנה לכאורה לתינוקות ועלינו להזהיר את הציבור מכך! העגלה היתה שמורה ואוחסנה רק בתוך הבית".
מהיבואן לא נמסרה תגובה עד מועד פרסום הידיעה.