קריסתו וחיסולו של אלדד פרי
שוק הנדל"ן רותח וצפוי להציל 750 חברי קבוצת רכישה של קבוצת אלדד פרי ונושים נוספים: בית המשפט אישר היום (ד') לנאמנים של קבוצת פרי שהייתה של היזם אלדד פרי ז"ל שנרצח החודש לנקוט בהליכי מכר של מקרקעין ופרויקט ענק בשם "פרי פלייס" ברחובות. מדובר בפרויקט שקבוצת פרי יזמה וארגנה ונוגע לקרקע שעליה תוכננו מבני משרדים, מעונות סטודנטים, מסחר וחניון על מתחם של 26 דונם בכניסה לפארק "המדע".
>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו
קבוצת פרי רכשה בשנת 2017 את הקרקע בפרויקט בכ-183 מיליון שקל ועתה הקרקע והפרויקט יוצעו למכירה על ידי הנאמנים במינימום של 350 מיליון שקל ויש להעריך כי הסכום שיתקבל עבורו יהיה גבוה יותר. החוב לחברי הקבוצה עומד על כ-200 מיליון שקל והחוב לנושה מובטחת, קרן אקספו עומד על כ-140 מיליון שקל. המשמעות הינה כי חברי הקבוצה - שביצעו פעולות השבחה להגדלת זכויות בפרויקט - צפויים לקבל כ-100% ממה ששילמו לרכישת הקרקע.
1 צפייה בגלריה
אלדד פרי
אלדד פרי
אלדד פרי
(צילום: עמית שעל)
הנאמנים, עורכי הדין גונן קסטנבאום ואהוד גינדס, מציינים במסגרת הבקשה שהגישו לבית משפט כי חלק מהפרויקט הינו יזמי ובגין חלקו אורגנה קבוצת רכישה של מעונות סטודנטים וקבוצה לרכישה של משרדים.
לצד בקשת הנאמנים מבית משפט לאשר לנקוט בהליכי מכר של הפרויקט, ביקשו הנאמנים לבטל עסקאות מכר שנחתמו בין חברי קבוצת הרכישה לבין חברת אלדד פרי אסטרטגיות. הנאמנים ציינו כי הבקשה מוגשת בהסכמת הממונה על הליכי חדלות פירעון במחוז תל אביב והמרכז, עו"ד אילון בריל וכן בהסכמת קבוצת הרכישה של המעונות.
במסגרת הבקשה טענו הנאמנים כי "דומה שמלכתחילה הפרויקט שווק מבלי שהייתה תב"ע מתאימה בתוקף ומבלי שנתנו לחברי קבוצת הרכישה מצגים מתאימים בדבר העלויות המלאות ובדבר הסיכוי לממש את הפרויקט והסיכונים הכרוכים בכך. הפרויקט הינו כיום בשלב התחלתי. הקרקע נרכשה ובוצעה חפירה ראשונית, אולם מימוש הפרויקט והבנייה טרם החלו ומימוש הפרויקט צפוי להימשך שנים רבות".
הנאמנים ציינו כי לאחר כול הבדיקות, "המסקנה המקצועית הינה, שהליך השיקום בעניין הפרויקט נכון שיתבסס על מתווה של ביטול עסקאות מקרקעין בין חברי הקבוצה לבין חברת אלדד פרי אסטרטגיות ומימוש המקרקעין בשלמותם, תשלום החוב המובטח וחלוקת התמורה לחברי קבוצת הרכישה וצדדיים רלבנטיים".
למעשה, התמורה הצפויה תשרת את קרן אקספו וחברי קבוצות הרכישה שנוגעים לפרויקט ואף נושים רגילים במקרה זה, בזכות פעולות השבחה שביצעו הנאמנים ועליית ערך הקרקע.
פורסם לראשונה: 06:54, 27.10.21