עו"ד בני כץ, פרקליטו של אלדד פרי ז"ל: חשש למשפחתו, נבקש לאבטחם
(צילום: שמוליק דודפור)

פרסום ראשון: נאמני קבוצת פרי של אלדד פרי, שנרצח ביום שישי, מרגיעים את מאות הנושים והרוכשים. הנאמנים, עורכי הדין גונן קסטנבאום ואהוד גינדס, פנו היום (ראשון) לבית המשפט וציינו בפני השופטת כי האירוע לא ישפיע הקבוצה ועל הפרויקטים, וכן לא יפגע במעמד הנושים.
>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו
"למרבה הצער, ביום שישי (15.10.2021) התבשרנו כי אלדד פרי נרצח. האירוע הציף גל של שמועות וחששות בתקשורת ואצל רוכשי דירות ונושים, לגבי השפעה אפשרית של האירוע הנ"ל על ההליך של קבוצת אלדד פרי", ציינו הנאמנים. "מסיבה זאת, הנאמנים של קבוצת אלדד פרי מתכבדים להגיש דו"ח זה והבהרה ברורה, לפיה לאירוע אין כל השפעה לרעה על ההליך של קבוצת אלדד פרי, על יציבות הפרויקטים, על מתווי השיקום של הפרויקטים השונים, שמקודמים לטובת חברי קבוצות הרכישה, ואין בו כדי לפגוע במעמד הנושים, הביטחון הנשייתי שלהם ובסיכוייהם להיפרע".
1 צפייה בגלריה
זירת רצח איש העסקים אלדד פרי
זירת רצח איש העסקים אלדד פרי
זירת רצח איש העסקים אלדד פרי
(צילום: עמית שעל, נדב אבס)
בשבוע שעבר, ימים ספורים לפני הרצח, הגישו הנאמנים דו"ח תקופתי בקשר לתוכנית השיקום של הפרויקטים, שנוגעים לקבוצת אלדד פרי. "הבקשות והדו"חות הנ"ל סוקרים את מתווה השיקום של כל פרויקט, התהליך והפעולות שמבוצעות בקשר לכל פרויקט, וזאת על פי מהותו, נסיבותיו ולוחות הזמנים שנוגעים אליו, החל בפרויקט שבו כבר מבוצעת מסירת דירות לרוכשים וכלה בפרויקט שהינו בשלבים מוקדמים יותר, ובו מטופלים הליכים - מחויבי המציאות - של תכנון ותב"ע.
"מאז נפתח תיק קבוצת פרי, כל החברות והפרויקטים של קבוצת אלדד פרי הנם בשליטה מלאה של הנאמנים. הנאמנים הם אלו "שמחזיקים בהגה", מובילים את מתווי השיקום ומקדמים אותם, באופן מסודר ושיטתי, ובידם כל המידע והחומר התכנוני והפיננסי, שנוגע לפרויקטים השונים, שרוכזו, נאספו ונותחו בסיוע השמאית ואנשי מקצוע מטעמם".
עוד מציינים נאמני הקבוצה כי "אלדד פרי ז"ל לא הועסק על ידי החברות והנאמנים, ולמותו המצער אין השפעה לרעה על התקדמות ההליך, הפרויקטים, מתווי השיקום והתקדמות הטיפול בהם. לנאמנים של קבוצת אלדד פרי אין תלות כלשהי במידע או בסיוע מאת המנוח".
הנאמנים סיימו וציינו כי "הממונה והנאמנים מצרים מעומק הלב על הרצח של אלדד פרי ז"ל והפגיעה במשפחתו. שום הסתבכות כלכלית לא יכולה להצדיק אלימות ונטילת החוק לידיים, ומי ייתן שזה המקרה האחרון. בָּרוּךְ דַּיַּן הָאֱמֶת".