שר האוצר, אביגדור ליברמן, החליט למנות את יוגב גרדוס כראש אגף התקציבים במינוי קבע, כך נודע לכלכליסט. גרדוס משמש כממלא מקום ראש אגף התקציבים מאז סוף אוגוסט 2020 לאחר התפטרותו מהתפקיד של שאול מרידור. גרדוס משמש בתפקיד ממלא מקום ראש האגף במשך שנה בדיוק.
>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו
ליברמן התרשם מעבודתו של גרדוס, שגיבש את הצעת תקציב המדינה לשנת 2021-2 ואת הצעת חוק ההסדרים במשק. לאחר שהתקציב וחוק ההסדרים אושרו שלשום בממשלה החליט ליברמן שגרדוס ימונה לתפקיד קבוע כראש אגף התקציבים. גרדוס יוביל בעצם את העברת התקציב בכנסת. הממשלה תניח על שלחן הכנסת את הצעת התקציב ב-31 באוגוסט וההצבעה בקריאה הראשונה תהיה ב-2 בספטמבר. ההצבעה בקריאה השנייה והשלישית מיועדת ל-14 בנובמבר 2021.
1 צפייה בגלריה
אביגדור ליברמן ויוגב גרדוס
אביגדור ליברמן ויוגב גרדוס
אביגדור ליברמן ויוגב גרדוס
(צילום: דוברות האוצר)
גרדוס (39) הוא בעל תואר ראשון בכלכלה וראיית חשבון בהצטיינות יתרה מהאוניברסיטה העברית, תואר שני במינהל עסקים, וכן תואר שני במדיניות ציבורית מאוניברסיטת הרווארד. לפני ארבע שנים בדיוק, מונה גרדוס כסגן הממונה על התקציבים המופקד על תחומי המאקרו והכנת התקציב, גופי הפנסיה, והבנקאות. קודם לכן, ריכז גרדוס את תחומי הבריאות והביטוח הלאומי באגף התקציבים. הוא הגיע לאגף בשנת 2010 כלומר לפני למעלה מ-11 שנה.
גרדוס הוא המינוי הבכיר המקצועי השני באוצר שאותו מבצע ליברמן. עם כניסתו לתפקיד מינה ליברמן את רם בלינקוב כמנכ"ל המשרד. בלינקוב צמח באגף התקציבים שם שימש כסגן הממונה על התקציבים. מאוחר יותר שימש בלינקוב בשורת תפקידים בכירים בסקטור הפרטי וכן כמנכ"ל משרד הפנים.
על שלחנו של ליברמן מצוי מינוי מנהל לרשות החברות הממשלתיות. ועדת איתור לתפקיד צפויה לקום בקרוב והיא תפרסם את הקריטריונים למשרה.