בשיתוף IMPROVATE
וויל אי אם, סולן הבלק אייד פיז בוועידת החדשנות. צפו

רכבת אווירית של 15 נציגי מדינות, מנהיגים ומשקיעים בינלאומיים בתחומי מדיטק, סייבר, HLS פודטק ועוד הגיעה לישראל בימים האחרונים, לקראת הכנס שנפתח הבוקר ומתקיים כעת בירושלים. בין האורחים ראשי ממשלות ונשיאים לשעבר ממזרח אירופה שהקימו קרנות השקעה ומחפשות כאן את האקזיט הבא שלהם בישראל.
"ישראל היא קסם עבורי", אמר סולן הבלק אייד פיז בפתיחת ועידת IMPROVATE לחדשנות. "ישראל מקום של השראה , של כישרון שמעיף לך את המוח. אני ממש אוהב את האווירה פה. הכישרון הישראלי הוא ביי פאר הכישרון הכי גדול באזור, יש כאן את האנשים הכי מוכשרים שיש. תל אביב – וואוו! סיליקון ואלי לא הייתה סיליקון ואלי בלי המוחות המבריקים של תל אביב". צפו בווידיאו בראש הכתבה.
וויל.אי.אם הידוע כיזם גאדג'טים סדרתי וכמשקיע גדול בחברות טכנולוגיה. עובד עם מספר חברות טכנולוגיה ושימש כדובר בתחרות הרובוטיקה הבינלאומית First. החברה שלו עוסקת בפיתוח מוצרים חכמים לרכב, מדפסות תלת-ממד, ומחשוב לביש להמונים.
"ישראל היא משפוחה", הוסיף. "החברה הראשונה שלי בגיל 16 הייתה אורלי, בת למשפחה ישראלית. אני הייתי ילד עני מהשכונות הקשות והיא הייתה מבברלי הילס. אמא שלה אמרה לה למה את יוצאת עם ויל, והיא אמרה לה הוא יצירתי, הוא החבר שלי. לכן לכל אלה שקראו לנו לא להגיע לישראל אני אומר כשיש לך חברים ומשפחה אתה הולך אחרי הלב שלך".
4 צפייה בגלריה
"ישראל היא משפוחה", וויל אי אם, סולן הבלק אייד פיז.
"ישראל היא משפוחה", וויל אי אם, סולן הבלק אייד פיז.
"ישראל היא משפוחה", וויל אי אם, סולן הבלק אייד פיז.
(צילום: סיון פרג' )
״הופעתי פה 3 פעמים, ובאתי לפה כמה פעמים באופן פרטי. מאז שהייתי ילד בלוס אנג׳לס רציתי לבוא לכאן כששמעתי על ישראל מהחברים הישראלים שלי. כשקיבלנו קריאות להחרים את ישראל חשבתי על אורלי ואמא שלה, ועל בנימין ואבא שלו, שבבית שלכם כתבנו את השיר I have got a feeling ובשביל לשמח אותם הכנסתי לשיר את ״מזל טוב, לחיים״, אמרי שאכלתי אצלם ארוחת שבת. לכן תמיד ששואלים אותי על ישראל אני חושב על משפחה ועל החברים.
מאחורי ועידת IMPRIOVATE והיוזמה להבאת משקעי העל לישראל עומדות היזמיות, אירנה נבזלין ורונית חסין הוכמן אשר אמרו הבוקר בפתח הוועידה, כי מטרת חברת אימפרוויט היא ליצור חיבורים בין משקיעי ענק, ראשני מדינות ומדינות לבין טכנולוגיות פרוצות דרך שיש בהם לשנות את העולם לטוב ושפר את חייהם של מיליוני אנשים על פני כדור הארץ.
"בוועידה זו שמנו דגש על נושאים בוערים שלחברות בישראל יש יתרון יחסי מובהק. היכולת לשים על במה אחת את משקיעי העל ולחבר אותם להייטק הישראלי זה הישג ענק בפני עצמו", אמרה אירנה בפתיחת הוועידה. "אני מקווה שהפלטפורמה הזו מעבר לעסקים, תייצר קשרים אסטרטגיים לטווח הארוך. אם אנחנו רוצים לייצר פתרונות לעולם המורכב שלנו ולגרום לשיפורו צריך רעיונות שונים, כלים שונים ואנשים שעובדים ביחד כדי לאפשר לזה לקרות".
4 צפייה בגלריה
היזמיות אירינה נבזלין ורונית חסין הוכמן עם ארי קספרוב, אלוף העולם בשחמט לשעבר ומומחה סייבר ו-AI בהווה.
היזמיות אירינה נבזלין ורונית חסין הוכמן עם ארי קספרוב, אלוף העולם בשחמט לשעבר ומומחה סייבר ו-AI בהווה.
היזמיות אירינה נבזלין ורונית חסין הוכמן עם ארי קספרוב, אלוף העולם בשחמט לשעבר ומומחה סייבר ו-AI בהווה.
(צילום: סיון פרג' )
איש העסקים הבינלאומי מיכאיל חודרוקובסקי אמר בוועידת החדשנות של חברת IMPROVATE בירושלים כי כרגע עיקר ההשקעות שלו הן בבינה מלאכותית ובביוטק וכי הוא בוחן השקעות בתחומים נוספים. חודרוקובסקי דיבר על השקעותיו במזרח אירופה ואמר שלמרות שבמדינות האלה יש היסטוריה של רמת ממשל נמוכה, בעיות עם שקיפות, עם מקורות הכסףֿ, ועם ממשל תאגידי הוא משקיע באזור: "אני מכיר היטב את האזור הזה ואני משקיע שם ומאמין באנשים באזור".
בנימה אישית יותר אמר חודרוקובסקי כי האיש שהשפיע עליו ביותר הוא חבר הקונגרס האמריקאי טום לנטוס: ״האדם הזה היה במחנות ריכוז בשואה ולמרות זאת חזר עם אהבה לרוסיה ונאבק במשטרים טוטליטריים. הוא אדם נדיר ואני גאה לקרוא לו חבר". חודרוקובסקי אמר כי יש לו הרבה חברים בישראל, אבל רוסיה היא המולדת.
בפאנל הצהרים לוקח חלק גארי קספרוב, אלוף העולם בשחמט לשעבר ומומחה סייבר ו-AI בהווה. קספרוב מייעץ לגורמי בטחון רבים בעולם לרבות הפנטגון בנושאי סייבר ובינה מלאכותית וכן מתחזק קהילות של 950 אלף עוקבים בתחומים אלה. קספרוב משמש כחבר פעיל ביותר בוועדה המייעצת של IMPROVATE ויוביל את פאנל הסייבר שהולך להיות אחת המרתקים שהיו עד כה.
4 צפייה בגלריה
"שמנו דגש על נושאים בוערים שלחברות בישראל יש יתרון יחסי מובהק". אירינה נבזלין
"שמנו דגש על נושאים בוערים שלחברות בישראל יש יתרון יחסי מובהק". אירינה נבזלין
"שמנו דגש על נושאים בוערים שלחברות בישראל יש יתרון יחסי מובהק". אירינה נבזלין
(צילום: סיון פרג' )
בין המשתתפים נמצאים גם הנשיא רוזן פלבנלייב נשיא בולגריה לשעבר שנחשב לאב המייסד של אקוסיסטם החדשנות של בולגריה. הנשיא מעורב באופן פעיל בבניית אשכולות סטארט-אפים ועבודה למודרניזציה ומשיכת השקעות זרות בבולגריה ובמדינות הבלקן. פלבנלייב חבר פעיל בוועדה המייעצת של IMPROVATE ופועל במסגרת הכנס ובכל יום אחר לפתיחת השווקים במדינות הללו לחברות ישראליות וראש ממשלת רומניה לשעבר - ויקטור פונטה, מייסד VP PROJECTS חברה המעורבת בלמעלה מ-1000 פרויקטים ברחבי המדינה, מספקת סיוע בקשרי ממשל, פיתוח עסקי וסיוע לארגונים וחברות בכניסה לשוק. פונטה גם הוא הצטרף לאחרונה לוועדה המייעצת של IMPROVATE .
מהצד הישראלי יושבים פה פרופ' זאב רוטשטיין לשעבר מנכ"ל בית חולים הדסה, ופרופ' רוני גמזו מנכ"ל בית החולים איכילוב, במסגרת פאנל המדיקל לצד עמיתיהם מהעולם. כמו כן, תא"ל דני גולד ראש מפא"ת במשרד הביטחון, אלוף (מיל') רוני נומה ואלוף (מיל') עמוס גלעד שיובילו את נושא ה HLS יחד עם מנהיגים מהעולם. כל זאת לצד נציגי קרנות ההשקעה הגדולות שהגיעו ל מנת לבחון השקעות בחברות הטכנולוגיה הישראליות.
4 צפייה בגלריה
היזמיות אירינה נבזלין ורונית חסין הוכמן
היזמיות אירינה נבזלין ורונית חסין הוכמן
היזמיות אירינה נבזלין ורונית חסין הוכמן
(צילום: יחיאל ינאי)
לצד המשקיעים הגיעו חברות ישראליות רבות להציג. בין החברות המציגות: חברת TempraMed שפיתחה מוצר שנועד לשמירת תרופות שצריכות להישמר בטמפרטורה מסוימת, חברת pluristem שרשמה פטנט על ביוטכנולוגיה תרופות תאיות שחומר הגלם הוא שלייה שנשים תורמות לאחר ניתוח קיסרי הם מבודדים את התאים ומגדלים אותם. מכל שלייה אפשר לייצר 20 אלף טיפולים לדוגמה שיקום שריר, חולי קורונה לאחר כשל נשימתי.
AVA מפתחים טכנולוגיה נגד מוטציות וירוסים בטכנולוגיה של siRNA. כיום אין תרופה שנועדה לטפל בווירוסים. בנוסף, הם מייצרים תהליך גנטי שיאפשר לצמצם את צריכת החיסונים שכיום עופות צריכים לקבל במהלך חייהם. חברת rithem שמפתחת דיפיברילטור קטן שניתן לשאת בקלות לכל מקום. Gadfin מציגה מל"טים חשמליים וחדשניים שמסוגלים לשאת משקל רב למרחקים ארוכים.
בוועידת החדשנות נוטלים חלק: נטפים, התעשייה האווירית, IAI, מקורות, pluristem, Bright Data, Megidus, Gadfin, Tempramed, EPM, precise-bio, Rithem Life Sciences, MSD, CONTROP BIOHOUSE. General Robotics. SYS TECHNOLOGIES. AVA Bio Defender, Skivolt, Initium, קרן ההשקעות שני שנהב
את ועידת החדשנות הבינלאומית תחתום הופעה של ווי.ל אי.אם ולהקת בלאק אייד פיס שתיערך היום , בשעה 21:00 בהיכל פיס ארנה בירושלים.
בשיתוף IMPROVATE