אדם נוימן חוזר להשקיע. נוימן, ממייסדי חברת WeWork, שעזב את החברה בשנה שעברה לאחר ניסיון כושל להנפיק אותה, משקיע 30 מיליון דולר באלפרד קלאב (Alfred Club), סטארט-אפ המספק בנייני דירות הכוללים צוות עובדים ותוכנה לניהול התחזוקה ובקשות אחרות.
>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו
לפי דיווח בסוכנות בלומברג, משרד ההשקעות של משפחת נוימן מוביל את סבב גיוס ההון שעומד על 42 מיליון דולר. משתתפים נוספים בסבב זה כוללים משקיעים קודמים כמו ספארק קפיטל ו- New Enterprise Associates וכן חברת הנדל"ן גרייסטאר ריל אסטייט פרטנרס.
1 צפייה בגלריה
אדם נוימן נואם
אדם נוימן נואם
חוזר להשקיע. אדם נוימן
(צילום: רויטרס)
ההשקעה הזו בדירות מגורים מחזירה את נוימן לאחד הפרויקטים שטיפח בימיו ב-WeWork - יוזמת הקמת קהילות בשם WeLive. אולם, המיזם לא התפתח מעבר לשני בניינים בניו יורק ובסמוך לוושינגטון הבירה.
נוימן שמר על פרופיל נמוך יחסית מאז עזיבתו את WeWork בשנה שעברה לאחר שנאלצו כאמור לבטל הנפקה מתוקשרת, לקבל חילוץ במיליארדי דולרים מסופטבנק ולפטר אלפי עובדים. בתקופה הזו הוא הספיק למכור מספר נכסים, ביניהם את דירתו בניו יורק אותה מכר באוגוסט תמורת 3.4 מיליון דולר. במקביל, החברה עצמה הודיעה אתמול כי היא משנה בחזרה את השם שלה ל-WeWork מ-We Co.
מרסלה סאפונה (Marcela Sapone), מייסדת ומנכ"לית חברת אלפרד קלאב, סיפרה כי פגשה את נוימן השנה והם גילו שהם חולקים חזון משותף להמציא מחדש את תחום הנדל"ן. לדבריה, שניהם מחזיקים בתפיסה "שנדל"ן יכול לעשות יותר עבור אנשים, שעלינו לדרוש לקבל יותר מההוצאה הגדולה ביותר שלנו". בנוסף להצעת שירותים כמו הוצאת כלבים לטיולים וסיוע בהשכרה, באלפרד מתכננים לבנות קהילות בתוך בנייני הדירות על ידי ארגון אירועים כמו האפי האור וסדנאות למיניהן, ביניהן סדנאות אפיית לחם.
המיזם פועל ביותר מ-100 אלף דירות, וגייס עד כה קרוב ל-100 מיליון דולר – סכום מכובד אך רחוק מהסכומים שנוימן גייס בימיו ב-WeWork. "אלפרד הוא מערכת ההפעלה למה שלדעתנו הדור הבא של בנייני דירות שמתייחסים לעצמם כבית אמיתי ולא כבניין סטרילי", סיכמה סאפונה את החזון.