בית משפט המחוזי בחיפה אישר לנאמנים של חברת האבטחה הוותיקה שחף אבטחה, שמעסיקה כ-1,000 עובדים, למכור את פעילותה. אישור הממונה על רשות התחרות למכירה התקבל בתחילת החודש. הנאמנים, עוה"ד אלונה בומגרטן ואמיר פלמר, ביקשו לאחרונה מבית המשפט לאשר להם למכור את פעילות האבטחה לחברת מודיעין אזרחי, שהתחייבה לקלוט את כל עובדי פעילות האבטחה של החברה באותם תנאים, כולל וותק. המשמעות הינה כי בכפוף לכך שהעובדים ירצו להיקלט, פרנסתם תישמר.
כמו כן, ביקשו הנאמנים למכור את פעילות המוקד לחברת צוות 3, שמעסיקה כ-6,500 עובדים בפריסה ארצית ומעניקה שירותי שמירה, סיור, מיגון, מוקד וניקיון לכ-52,000 לקוחות מתחום האנרגיה, ההייטק, גופים ביטחוניים ולקוחות פרטיים. אישור המכירה לצוות שלוש ולמודיעין אזרחי ניתן על ידי נשיא בית המשפט, השופט רון שפירא, והשופטת בטינה טאובר.
>> לסיפורים החשובים והמעניינים בכלכלה ובצרכנות - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו, האזינו לפודקאסט הכלכלי היומי "כסף חדש", וסמנו "כלכלה" בהתראות אפליקציית ynet
1 צפייה בגלריה
 אבטחה, אילוסטרציה
 אבטחה, אילוסטרציה
אבטחה, אילוסטרציה
(צילום: shutterstock)
חברת שחף אבטחה היא ותיקה ומוכרת בתחום, ומספקת שירותי אבטחה לגופים מוסדיים וגופים גדולים במשק כמו דואר ישראל, חברת החשמל, רכבת ישראל, אגד קניונים ורשתות שיווק. כמו כן לחברה מוקד שפועל ברציפות משנת 1993 ומשרת אלפי לקוחות, ביניהם נמנים מוסדות ממשלתיים, עיריות, מוסדות ציבוריים, מפעלים, בתי עסק ובתי אב רבים. המוקד פעיל 24 שעות ביממה.
בית המשפט המחוזי בחיפה הוציא לפני חודש וחצי צו הקפאת הליכים לחברה אחרי שצברה חובות של כ-60 מיליון שקל. צו הקפאת ההליכים הוצא גם לטובת הבעלים, סמי חיו, שיוצג על ידי עו"ד חובב ביטון. השופטת בטינה טאובר מינתה לתפקיד הנאמנים את עוה"ד אמיר פלמר ואלונה בומגרטן. זאת, על מנת לאפשר שיקום של החברה ולהבטיח מקומות העבודה של העובדים. השופטת קבעה כי הנאמנים ימשיכו ויפעילו את החברות.
הנאמנים הגישו לאחרונה לבית המשפט דוח ובקשה דחופה לאישור מכר. הנאמנים ביקשו לאשר להם למכור את "פעילות האבטחה" של החברות כעסק חי לידי חברת מודיעין אזרחי. הצעת מודיעין אזרחי הינה לרכישת פעילות האבטחה והשמירה בתמורה ל-1% בתוספת מע"מ מסך ההכנסות החודשי בפועל, במהלך 24 חודשים ממועד הרכישה
בנוסף ביקשו הנאמנים, כאמור, למכור את פעילות המוקד של החברות כעסק חי לידי חברת צוות 3 מערכות מיגון. זאת בתמורה לתשלום סך של 3.6 מיליון שקל. בית משפט אישר כאמור המכר ואישור הממונה על רשות התחרות ניתן.
רו"ח מאיר יצחק , מנכ"ל קבוצת מודיעין אזרחי, מסר בתגובה: "קבוצת מודיעין אזרחי נרגשת לקלוט לחיקה את עובדי חברת שחף ולנהל את הפרוייקטים הבטחוניים המורכבים אשר יעברו אלינו. לא זאת ועוד אנחנו מתכננים לקלוט עוד מאות עובדים על מנת למלא את השורות באותם פרוייקטים שיעברו לניהולנו כמו ברכבת ישראל ובחברת החשמל".
ניר גלבוע, מנכ"ל ובעלים של קבוצת צוות 3, מסר: "'מיזוג 'מוקד שחף' לתוך קבוצת צוות 3 הינו מכפיל כוח משמעותי ללקוחות הציבוריים והפרטיים באזור הצפון. אנו גאים להרחיב את השירות המגוון והמקצועי שלנו עבור חברות ומוסדות נוספים במשק".