אלי רוזנברג לא מוותר: דורש מדירקטוריון אל על לקבוע לו פגישה "באופן מיידי ובהול על מנת לקדם את ההזרמה המיידית בסך 260 מיליון שקל". כך נכתב בפנייה ששלח היום (ד') רוזנברג באמצעות בא כוחו עו"ד יוסף בנקל ממשרד שבולת לדירקטוריון אל על.
בניגוד לפנייתו הראשונה לדירקטוריון שבה הציב דד ליין לפקיעת הצעת הרכש שלו, עד סוף אוגוסט, כעת כותב רוזנברג כי המועד האחרון להצעה גמיש יותר - עד שיתקבל אישור דירקטוריון אל על לעסקה. כזכור, רוזנברג הציע 75 מיליון דולר תמורת 45% ממניות אל על.
1 צפייה בגלריה
אלי רוזנברג ברקע מטוס אל על
אלי רוזנברג ברקע מטוס אל על
אלי רוזנברג ברקע מטוס אל על
(צילום: בן חורין ואלכסנדרוביץ, שאטרסטוק)
רוזנברג פונה לחברי הדירקטוריון בטענה כי חובתו האישית של כל חבר דירקטוריון לגרום לכך שיינקטו כל הפעולות הנדרשות להצלת החברה. בכך רמז רוזנברג כי אי קבלת הצעתו עלולה להתפרש כהפרת אמונים של הדירקטורים לחברה. במכתב מצוין כי "הגורמים המוסמכים במדינת ישראל אישרו למרשנו להיות בעל השליטה באל על. כמובן שההיתר חותם את הגולל על כל טענה אחרת ועל נסיונות להטיל ספק בעובדה שמרשנו הינו המשקיע, נסיונות שנסמכו אך ורק על גבי רכילות והשערות בלתי מבוססות".
יש לציין כי בהמלצה מרשות החברות הממשלתיות אתמול הוא מצויין כתושב ישראל בעל דרכון אמריקני, ובנוסף נכתב כי "מתן המלצת הרשות מותנית באישור, לשביעות רצון הרשות, של מעמדו של המבקש כתושב ישראל או אזרח ישראל".
בתשובתו של דירקטוריון אל על משבוע שעבר לדרישתו הראשונה של רוזנברג להיפגש עם הדירקטוריון, באמצעות בא כוחו עו"ד דורי קלגבסרד, הוטל ספק מיהו הקונה האמיתי של החברה - אלי (26), תלמיד ישיבה עם אזרחות ישראלית, או אביו, איש העסקים בעל ההון קני, שהוא בעל אזרחות אמריקנית.
ביחס למתווה סיוע המדינה שדירקטוריון אל על העדיפו על פני ההצעה של רוזנברג נכתב כעת "הצעת מרשנו היא במחיר גבוה יותר ממתווה האוצר והזרמה תמורת הרכישה תתבצע במועד מוקדם יותר מהמתווה".
דירקטוריון אל על צפוי לדון מחר במכתב.