מסע המימושים של תשובה נמשך: לאחר מכירת חברת הנדל"ן הפרטית אלעד מגורים לקרן JTLV2 בסוף השבוע לפי שווי של 280 מיליון שקל, מודיעה קבוצת תשובה על מכירת שני מגרשים בשכונת בבלי בתל אביב לחברות י.ח דמרי וחג'ג' תמורת 380 מיליון שקל.
המגרשים מיועדים להקמת שני מגדלי מגורים בני 44 קומות ו- 190 דירות כל אחד, וככל שתאושר תוספת זכויות בנייה לדירות נוספות במגרשים, הרוכשות ישלמו לקבוצת תשובה תמורה כספית נוספת. שני המגדלים יוקמו בצפון השכונה סמוך למגדל "פארק בבלי" שהוקם ואוכלס לפני כשנה על ידי קבוצת תשובה ומגדל נוסף בנייתו נמצאת בעיצומה וצפוי להתאכלס בקיץ 2023.
1 צפייה בגלריה
פרויקט פארק בבלי
פרויקט פארק בבלי
פרויקט פארק בבלי
(צילום: דנה קופל)
מהדיווח של י.ח דמרי וקבוצת חג'ג' לבורסה עולה כי בכוונת החברות להגיש בקשה לתוספת דירות מכח תקנת שבס כחלון, שתכלול 6 קומות ו-60 דירות בכל אחד מהמגדלים, כך שסך הדירות בכל אחד מהם יעמוד על כ-250 דירות.
יש לציין כי בשני המגרשים שותפה היסטורית גם חברת ב.פ דיור שבבעלות בנק הפועלים, אשר זכאית לקבל 26% מתמורת כל דירה שנמכרת, ו-45% מהרווח שיתקבל ממכירת הדירות במסגרת הזכויות הנוספות.

מטה קסטרו בבת ים נרכש ב-140 מיליון שקל

במקביל דיווחה גם י.ח דמרי כי השלימה את העסקה לרכישת מטה רשת האופנה קסטרו בבת ים תמורת 140 מיליון שקל. הנהלת קסטרו קיבלה החלטה למכור את המגרש על מנת להצטייד במזומנים על רקע ההפסדים מהם סבלה בשנתיים האחרונות ובשל משבר הקורונה הנוכחי שהביא להעדר הכנסות המאפיין רשתות אופנה רבות. מטה הנהלת הרשת ימשיך לשכור את הנכס מי.ח דמרי למשל 36 חודשים. מדובר בקרקע בת 7 דונם הכוללת שני מגרשים, הראשון מיועד להקמת שני בנייני מגורים בני 225 יחידות דיור ושטחי מסחר ותעסוקה, והשני שבו פועל מטה קסטרו במבנה בן 3 קומות, מיועד להקמת פרויקט מסחר תעסוקה ומבנה ציבור.
מאז פרץ משבר הקורונה השלימה דמרי שלוש עסקאות לרכישת נכסי נדל"ן. זאת כאשר מלבד רכישת המגרש בבבלי בתל אביב ומטה קסטרו בבת ים, השלימה דמרי את רכישת מתחם האומן 17 בתל אביב במסגרת הליך של פירוק שיתוף תמורת 355 מיליון שקל. יחד עם זאת, משא ומתן לרכישת חברת הנדל"ן דוניץ תמורת שווי של כ-600 מיליון שקל שהחל טרם פרץ משבר הקורונה, הוקפא וטרם חודש.