אמזון חוזרת לפנות לשוק הישראלי: החברה החזירה את השילוח הסטנדרטי לישראל. מדובר בשילוח מוזל, עד הבית, בעלות של דולרים בודדים למוצרים קטני משקל ועד עשרות דולרים. לא מדובר בשילוח החינמי, אלא בשילוח שעולה כסף, אך הרבה פחות מהשילוח היקר שאמזון הנהיגה עד כה, מאז משבר הקורונה.
>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו
עד כה במשך תקופת משבר הקורונה, החברה אפשרה שילוח אקספרס בלבד לישראל, בעלות לא משתלמת של עשרות דולרים עד מאות רבות של דולרים. עקב כך נפסק כמעט לחלוטים זרם ההזמנות של ישראלים מאמזון ארה"ב.
3 צפייה בגלריה
בלייזר
בלייזר
אמזון
(צילום: Hadrian/shutterstock)
בתחילת המשבר החברה הפסיקה את השילוח החינמי לארץ – שהעלה את המכירות של החברה בארץ במאות אחוזים. בנובמבר 2019 היא החלה לאפשר שילוח חינם מארה"ב לישראל, עד הבית, בקנייה מעל 49 דולר. ההטבה הזאת לא הייתה תקפה לכל המוצרים שנמכרים באמזון, אבל בכל זאת הייתה תקפה למבחר נדיב מאוד של מוצרים והביאה לכך שישראלים החלו לקנות באמזון ארה"ב באופן קבוע. ההטבה הזאת כאמור לא חזרה.
כעת ניתן להזמין מארה"ב מוצרים ולשלם על משלוח תעריף "רגיל" של אמזון. מדובר במשלוח שמגיע לארץ תוך שבועיים ונקרא standard shipping. החברה מציעה גם משלוח מזורז שמגיע מעט מוקדם יותר ועולה עשרות דולרים וכן משלוח priority – משלוח אקספרס שעולה עשרות רבות של דולרים עד מאות דולרים, כאמור.
כך למשל, טבלט לציור לילדים שנמכר ב-18.99 דולר, יישלח לארץ ב-8.66 דולר, במקום ב-30 דולר קודם לכן. סניקרס לגבר יישלחו לארץ ב-20 דולר, בעוד ששילוח מהיר יעלה כ-30 דולר ושילוח אקספרס – 60 דולר.
3 צפייה בגלריה
אמזון משלוחים לארץ
אמזון משלוחים לארץ
טבלט לציור לילדים יישלח לארץ ב-8.66 דולר, במקום ב-30 דולר קודם לכן
( צילום מסך)
והנה כמה דוגמאות נוספות מאתר המבצעים AliBuy: סט שלושה סכיני פיליפס OneBlade נמכר באמזון ב-27.95 דולר. עלות המשלוח כעת ירדה ל- 7.35 דולר, סך הכל 125 דולר.
דיסק חיצוני קשיח בנפח 2 טרה נמכר ב-57.49 דולר. עלות משלוח: 8.78 דולר – סך הכל כ-230 שקל ולא תשלמו מע"מ.
סט ארבע סוללות נטענות ב-18.77 דולר, עלות משלוח: 7.87 דולר - כ-92 דולר. שימו לב: גם השילוח המוזל מגיע עד הבית, כמו כל משלוחי אמזון.
מחירי השילוח תלויים בנפח הפריט. ככל שהנפח גדול יותר - כך מחיר השילוח גבוה יותר. הכינויים סטנדרטי ואקספרס (פריוריטי) קשורים למהירות ההגעה לארץ. משלוח אקספרס הוא מהיר יותר ולכן יקר יותר.
עוד קודם לכן בסוף יוני, חזר תעריף השילוח המוזל לאתרי אמזון אירופה. יחד עם זאת, בוטלה הטבת המשלוח לישראל באמזון בריטניה (חברי מועדון אמזון פריים היו זכאים לשילוח מוזל מבריטניה). כמו כן מוצרים רבים באמזון בריטניה נחסמו לשילוח לישראל, כמו מכונות קפה, טוחני אשפה ומוצרים נוספים שניתן היה לשלוח לארץ בשבוע שעבר – כעת חסומים למשלוח ארצה.
פורסם לראשונה: 22:29, 10.07.20