רגע לפני הכניסה לסגר שני, בדואר ישראל מודיעים על שעות פעילות מצומצמות בחג ובימי הסגר וכן על סגירת מאות מרכזי חלוקת חבילות. לצד שעות הפתיחה המצומצמות, אם הסניף שלכם ייסגר בשל שהיית חולה קורונה בו, החבילות יישארו בסניף ולא יועברו.
>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו
כך גילה עומרי, שהיה בבידוד שבועיים ולא יכול היה להוציא את החבילות שקיבל אחרי המתנה ממושכת מעלי אקספרס. כשסוף סוף יצא מהבית, גילה שהסניף הסמוך לביתו בר"ג, סגור. "מילא שקיבלתי מהדואר רק הודעה שנייה וההודעה הראשונה נעלמה, גם גיליתי שסניף הדואר סגור למשך שבוע עקב חשיפה לקורונה", הוא מספר. "מדובר בסניף ענק שמשרת את כל אזור הבורסה בר"ג. ניתן לקבל את כל השירותים האחרים בסניפים אחרים, אבל חבילות לא. ניסיתי לקבל תשובה משירות הלקוחות ולא הצלחתי. בצ'ט אמרו לי שאין מה לעשות, יש לחכות שהסניף ייפתח. הסניף סגור כבר שבוע, למה לא להעביר חבילות לסניפים סמוכים? חלק מהחבילות הן מתנות לחג".
2 צפייה בגלריה
תורים בסניף דואר בבני ברק עקב צמצום שעות הפעילות בימי חלוקת מענק הקורונה
תורים בסניף דואר בבני ברק עקב צמצום שעות הפעילות בימי חלוקת מענק הקורונה
תורים בסניף דואר בבני ברק
(צילום: עמית הובר)
מדואר ישראל נמסר בתגובה כי "חברת דואר ישראל עושה כל מאמץ בתקופה מאתגרת זו לתת שירות רציף ללקוחות, ונערכת לסגר הצפוי. לצערנו סניף הדואר סילבר ברמת גן נסגר עקב בידוד של מספר עובדים ויפתח מחדש ביום שני, מיד לאחר ראש השנה. המידע פורסם באתר החברה ולקוחות קיבלו שירות ביחידות סמוכות. יצרנו קשר עם הלקוח אשר יגיע לאסוף את החבילה עם פתיחת הסניף. נדגיש כי גם בתקופת הסגר סניפי הדואר יפעלו ברציפות, וחבילות לא יוחזרו לחו"ל תוך שבועיים, על מנת לאפשר ללקוחות לאסוף אותן. אנו ממליצים להתעדכן באתר החברה על שעות הפעילות בתקופה זו".
2 צפייה בגלריה
מרכז חלוקת דואר ברמת גן
מרכז חלוקת דואר ברמת גן
מרכז חלוקת דואר ברמת גן, היום. "משך זמן שהות החבילה ביחידות הוארך ל-21 ימים"

מאות מרכזי חלוקת חבילות ייסגרו בסגר

בעקבות הסגר, ייסגרו לא מעט חנויות נוחות, פיצוציות ורשתות סופרמרקט שמספקות חבילות ללקוחות הדואר. מדואר ישראל נמסר, כי "על פי הערכות החברה, צפויים להסגר בתקופה זו מאות מרכזי מסירה חיצוניים, הפועלים בשיתוף דואר ישראל. הציבור מתבקש להגיע ולאסוף חבילות, עליהן קיבל הודעת איסוף, עוד לפני תקופת הסגר.
"החברה נערכת להעברת החבילות כבר כעת ליחידות דואר חליפיות סמוכות, ומכשירה 10 מרכזי דוורים אזוריים ברחבי הארץ למסירת חבילות לתושבי האזורים הסמוכים בערים ראשון לציון, אור יהודה, קריית ים, נתניה, רמלה, נס ציונה ועוד. הודעות ישלחו ללקוחות בהתאם.
"שעות הפעילות של מרכזי המסירה עשויות להשתנות בהתאם לשיקולי הזכיין וההנחיות שיקבל, לכן יש להתעדכן באתר הדואר על שעות הפעילות לפני הגעה למרכז המסירה. משך זמן שהות החבילה ביחידות הוארך ל-21 ימים, על מנת לאפשר ללקוחות להגיע ולאסוף אותן. בתום התקופה החבילות יוחזרו לשולח".

שעות הפתיחה בסגר

במקביל, שעות הפתיחה של הדואר בשבועות הקרובים יצומצמו. ביום שני יפתחו הסניפים רק בין 8:00 ל-13:00, כולל הסניף הנוכחי. ממחרת ראש השנה ועד לאחר חול המועד סוכות, 21 בספטמבר עד 10 באוקטובר, החברה תפתח את הסניפים בימים א'-ה' מ-8:00 עד 13:00 או עד 15:00, תלוי בסניף. בחול המועד סוכות בין 4 ל-8 באוקטובר יפעלו הסניפים בשעות 8:00-14:00.
בימי שישי וכן בערבי חג ראש השנה, יום כיפור, סוכות והושענא רבה, יחידות הדואר יהיו סגורות.
ב-24 בספטמבר, שעות הפתיחה יוארכו ל-18:00 בסניפי הדואר ול-15:00 בסוכנויות הדואר, בשל חלוקת קצבאות הביטוח הלאומי.