קריסת חברות התעופה: לופטהנזה הגרמנית הודיעה כי תקצץ 22 אלף משרות, על רקע המשבר הקשה בתעשיית התעופה הנגרם מהתפרצות הקורונה.
>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו
בחברה מעריכים כי ייקח זמן עד שהביקוש לטיסות יתאושש, ולכן קרוב לוודאי שיפעילו כמאה טיסות פחות לאחר סיום המשבר. מחצית מהפיטורים יהיו בגרמניה, ובלופטהנזה מקווים שיגיעו להסכמות עם איגודי העובדים על המהלך עד ה-22 ביוני. עוד הוסיפו בחברה כי הם מקווים לצמצם את מספר המפוטרים על ידי קיצור שעות שעובדה ותכניות פרישה. "המטרה היא לסלול את הדרך שתאפשר שמירה על כמה שיותר משרות", נמסר בהצהרה שפרסמה החברה. כיום מעסיקה לופטהנזה 135 אלף עובדים ברחבי העולם, כמחציתם בגרמניה.
1 צפייה בגלריה
מטוסים לופטהנזה
מטוסים לופטהנזה
מטוסים לופטהנזה
(צילום: shutterstock)
בלי צמצום משמעותי בהוצאות על כוח אדם בזמן המשבר, נפספס את ההזדמנות להתחלה מחדש מוצלחת יותר ביציאה מהמשבר ונסתכן בכך שנהפוך לחברה חלשה באופן משמעותי", הגיב מנהל קשרי העבודה בחברה, מייקל ניגמן.
בחודש שעבר השיגה החברה תוכנית חילוץ בשווי 9 מיליארד יורו מהממשלה הגרמנית, שתאפשר את המשך פעילותה. לפי תנאי ההסכם, הממשלה תחזיק ב-20% מהחברה, אחזקה אותה תמכור עד סוף 2023. עם זאת, ההסכם עדיין צריך לזכות באישור בעלי המניות של החברה והנציבות הארופית.