הוועדה המקומית לתכנון ובנייה תל אביב, דחתה אתמול (ד') את ההתנגדויות שהוגשו לתוכנית פינוי בינוי בשכונת נאות אפקה א' להקמת 378 דירות בבניינים בגובה של עד 19 קומות, ואישרה את התוכנית.
>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו
מדובר בתוכנית שיזמה קבוצת גבאי, הכוללת הריסת 126 דירות קיימות ב-8 בניינים ישנים שנבנו ב-1966, הממוקמים על שטח בן 15 דונם בין הרחובות מבצע קדש מדרום, קהילת פוזנא מצפון, קהילת קייב ממערב וקהילת ריגה ממזרח. שטח דירות אלה נע בין 65-85 מ"ר.
1 צפייה בגלריה
הדמיית הפרויקט: פינוי בינוי בשכונת נאות אפקה א'
הדמיית הפרויקט: פינוי בינוי בשכונת נאות אפקה א'
הדמיית הפרויקט: פינוי בינוי בשכונת נאות אפקה א'
(הדמיה: Evolve Media)
במקום הדירות שייהרסו יוקמו שני בניינים חדשים בני 19 קומות, ועוד ארבעה בניינים בני 8 קומות, שיכללו בסך הכל 378 דירות, מתוכן 20% דירות קטנות. בנוסף תכלול התוכנית 1,000 מ"ר שטחי מסחר ומשרדים, ומבני ציבור שיוקמו לאורך רחוב מבצע קדש.
הוועדה גם קבעה כי 50 דירות מתוך סך הדירות בתוכנית יוקצו לטובת דיור בר השגה, להשכרה בהנחה של 40% ממחיר השוק, וזאת לתקופה של 20 שנה. שטח דירות אלה יהיה בין 55-85 מ"ר.
התוכנית קובעת תקן חניה של 0.8 חניות לכל דירה, וכי החניון שיוקם יהיה תת קרקעי. זאת בנימוק כי מדובר באזור בעל נגישות תחבורתית גבוהה המרושת בתחבורה ציבורית ומצדיק תקן חניה מופחת. בקבוצת גבאי מעריכים כי ההכנסות ממכירת הדירות בפרויקט צפויות לעמוד על מיליארד שקל.
לתוכנית הוגשו התנגדויות רבות מצד תושבי השכונה, בעיקר סביב היקפי הבנייה וגובה הבניינים, ובטענה כי תקן החניה ביחס לכמות הדירות המתווספות אינו מספק מאחר וכבר כיום קיימת מצוקת חנייה באזור. הוועדה המקומית החליטה, כאמור, לדחות את ההתנגדויות.
את התוכנית ערך האדריכל גיל שנהב ממשרד כנען שנהב אדריכלים. את הדיירים בפרויקט מייצג עו"ד יהודה טוניק ואת קבוצת גבאי מייצג עורך הדין ארז ללצו'ק.