אינטרנשיונל נגד חברת סודהסטרים: תביעה בסך 250 אלף שקל הוגשה בסוף השבוע על ידי הזמרת דנה אינטרנשיונל - שביצעה וזכתה עם השיר דיווה (DIVA) בתחרות האירוויזיון ב-1998 והפזמונאי, יואב גינאי, שחיבר את המילים לשיר המפורסם. זאת, בטענה להפרת זכויות יוצרים מצד סודהסטרים.
>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו
גינאי טוען כי יש לו 50% מזכויות היוצרים בשיר דיווה וגם דנה אינטרנשיונל הינה בעלת זכות מבצעים בשיר. השניים מציינים בתביעה כי השיר זכה במקום הראשון באירוויזיון וכי המילה דיווה לא הוזכרה טרם כתיבתו של השיר על ידי גינאי בשום שיר ישראלי אחר. "דיווה בעברית או באנגלית מזוהה באופן מוחלט עם התובעים", נטען.
2 צפייה בגלריה
דנה אינטרנשיונל נגד סודהסטרים
דנה אינטרנשיונל נגד סודהסטרים
דנה אינטרנשיונל נגד סודהסטרים
(צילום: shutterstock)
במסגרת התביעה, טוענים השניים כי במהלך חודש מאי 2019 התקיימה תחרות האירוויזיון בישראל וזכתה לפרסום כלל עולמי. נטען כי לקראת אירוע האירוויזיון ובמהלכו, סודהסטרים יצרה, שיווקה ומכרה בארץ ובעולם ליין של בקבוקי הגזה בשם "דוז פואה לישראל", הנושאים עליהם שלא כדין את שם השיר DIVA וכן את דמות שמלת התוכי של דנה אינטרנשיונל אותה לבשה בתחרות ב-1998.
2 צפייה בגלריה
דנה אינטרנשיונל
דנה אינטרנשיונל
דנה אינטרנשיונל באירוויזיון 1998, עם שמלת התוכי
(צילום מסך)
לטענת התובעים, נגרם להם נזק והפסד כספי של ממש מאחר "ומעשיה המפרים של סודהסטרים חיבלו וסיכלו משא ומתן שניהלו התובעים בפועל עם גורמים מסחריים אחרים להתרת זכויות השימוש בשם דיווה ביחד עם תמונת הכנפיים".
גינאי ואינטרנשיונל מבקשים באמצעות עוה"ד עמית הורוביץ וליאור אופריכט לקבל צו המורה לסודהסטרים להסיר את הבקבוקים מהאתר ולמסור את היקף הייצור וההפצה של הבקבוקים וההכנסות שצמחו מכך. טרם הוגש כתב הגנה.
מחברת סודהסטרים נמסר בתגובה כי "אנו לומדים את כתב התביעה. למען הסר ספק, מדובר במהודרת בקבוקים קטנה, מקומית, שכבר אינה נמכרת יותר באתר החברה".