עוד התייקרות? לקוחות מועדון הכושר ספייס ברחוב הירקון בת"א מתלוננים שרשת מועדוני הכושר הקפיצה להם מחירים ב-50% ובעצם ביטלה במועדון זה את המסלול המוזל "רץ פיקס" שנמכר ב-99 שקל לחודש.
מהחודש הבא, מחיר המינימום במועדון בירקון יזנק ל-149 שקל לחודש. הרשת הודיעה לאותם מנויים שהיא מעבירה אותם ממסלול "פיקס רץ" למסלול "מולטי פיקס" – שמאפשר כניסה חופשית לכל מועדוני הפיקס ברשת, שממילא נמכר ב-149 שקל לחודש. כך הם יוכלו להתנסות במועדונים אחרים בעיר – בהם אגב, עדיין קיים המסלול המוזל.
>> לסיפורים החשובים והמעניינים בכלכלה ובצרכנות - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו
1 צפייה בגלריה
רשת מועדוני הכושר ספייס
רשת מועדוני הכושר ספייס
אילוסטרציה: ספייס פיקס כיכר דיזנגוף תל- אביב
(צילום: מירב קריסטל)
ספייס היא אחת מרשתות הכושר הזולות שפועלות בשוק. יש רשתות נוספות כמו פרופיט ואייקון שמציעות מנוי מוזל ב-99 שקל לחודש, אבל לרוב הוא מוגבל לשעות היום עד הצהריים המאוחרים בלבד, או נמכר כמנוי מוזל לחיילים. גם במיזם Free Fit אפשר למצוא מחירים דומים, אבל ספייס היתה יציבה מאוד בהצעה המוזלת שלה עד כה וגם לא העלתה מחירים בעת משבר הקורונה.
לקוחות סניף הירקון מתרעמים על הודעה הפתאומית, אך הם בהחלט שמו לב שהסניף נכנס לשיפוץ מאסיבי. ברשת פשוט החליטו שהמועדון יהפוך מ"ספייס פיקס" למועדון פרימיום שלא מציע את המסלול המוזל. עד כה היו לרשת 15 מועדוני פיקס וכעת יש לה 14.
אחד הלקוחות אמר ל-ynet: "התאמנו תקופה ארוכה בתור אתר בנייה. עכשיו אנחנו צריכים לממן את הפיכת הסניף לסניף פרימיום? זה מבאס מאוד. יש לרשת עוד מועדונים בת"א אבל הם רחוקים עבורי. גם אם יש סניף שהוא מרחק 5 דקות הליכה ממועדון הבית שלי, עבורי זה מרחק משמעותי - כי גם המועדון בירקון לא מאוד קרוב למקום מגורי".
אז תושבי השכונה התל- אביבית ישלמו יותר, אבל במקומות אחרים יש מבצעים אחרים. כך לשם השוואה, ספייס פיקס רמת-גן מציע בימים אלה מבצע לרגל יום העצמאות: 76 שקל לחודש לששת החודשים הראשונים למנוי ולאחר מכן 99 שקל לחודש. הרשת גם גובה דמי הרשמה של 250 שקל.
לספייס יש 29 סניפים (חלקם סניפי פיקס וחלקם סניפי קאנטרי/ספורטן עם מנויים בהחל מ-275 שקל לחודש) ושירות לקוחות בוואטסאפ בלבד, כשלפי החברה עצמה זמן התגובה ארוך מהרגיל.
ענף מועדוני הכושר עבר שנים מטלטלות מאז מגפת הקורונה. בשיא ההגבלות – לא ניתן היה להתאמן במועדונים. אחר כך הגיעה המלחמה שגם שיבשה את הפעילות: רבים מהמנויים גויסו למילואים וכך גם חלק מהעובדים. לקוחות הקפיאו מנויים מחשש לאזעקות ובשל מצב רוח ירוד. יש גם מחסור מתמשך בעובדים בענף.
מרשת ספייס נמסר בתגובה: "המועדון המדובר עבר לאחרונה שיפוץ של מיליוני שקלים ושודרג מקטגוריית הפיקס לקטגוריית הפרמיום. ללקוחות שמעוניינים להמשיך בפורמט הפיקס קיימים ארבעה סניפים בתל אביב בכיכר דיזינגוף, רחוב אבן גבירול, שכונת פלורנטין ואזור העסקים ביגאל אלון ועוד רבים ברשת. לא מדובר בעליית מחיר כללית בכל הרשת. המחיר הוא מחיר קבוע כבר 3 שנים במועדוני הפרימיום.
"רשת ספייס הינה הרשת היחידה שלא העלתה מחירים מאז תחילת הקורונה והשאירה את תג המחיר של 99 שקל במרבית הסניפים שלה. "במעמד עדכון המחיר לקוחות הפעילים במועדון קיבלו הטבה עם כניסה לסניפים נוספים ללא תוספת תשלום כלקוחות נאמנים של הרשת רשת ספייס דגלה מאז ומתמיד במתן מוצר מצוין במחיר הכי תחרותי בשוק לטובת כלל לקוחותיה. "חברת ספייס פרצה דרך לפניי מספר שנים והביאה את פורמט 99 שקל ומאז מפעילה את סניפיה במספר פורמטים בישראל ברמות מחיר שונות". לפי החברה לא צפויה כרגע התייקרות כללית ברשת.
מירב קריסטל, כתבתינו לענייני צרכנות על גל עליות המחירים
(צילום: ירון ברנר )
פורסם לראשונה: 13:15, 05.05.24