2 צפייה בגלריה
התחדשות עירונית ירושלים קרית יובל
התחדשות עירונית ירושלים קרית יובל
התחדשות עירונית ברחוב הציונות, קריית יובל
(הדמיה: ארכטיק אדריכלים ומתכנני ערים)
פינוי בינוי בבירה: הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה ירושלים אישרה לאחרונה שתי תוכניות התחדשות עירונית הכוללות 404 דירות חדשות בשכונות קריית היובל וקריית מנחם. בשלב הבא תדון בהן הוועדה המחוזית.
התוכנית בשכונת קריית היובל, שקודמה על ידי חברת מיזם נדל"ן והשקעות ונערכה על ידי אדריכלית נילי חר"ג ממשרד ארכטיק אדריכלים ומתכנני ערים, ממוקמת בין הרחובות הציונות ושטרן ומשתרעת על שטח של כ-15 דונם.
במסגרת התוכנית יהרסו 6 בניינים בני 3 קומות עם 64 דירות ישנות לטובת 9 בניינים בני 10-11 קומות עם 266 דירות חדשות. עוד כוללת התוכנית מבנה בשטח 640 מ"ר שיכלול מוסד חינוך לגיל הרך, הסדרת מגרש בשטח 6.1 דונם שיכלול בית ספר חדש ושטח ציבורי פתוח בהיקף 8 דונם.
2 צפייה בגלריה
התחדשות עירונית ברחוב מקסיקו, קריית מנחם
התחדשות עירונית ברחוב מקסיקו, קריית מנחם
התחדשות עירונית ברחוב מקסיקו, קריית מנחם
(הדמיה: רוזנפלד ארנס אדריכלים)
התוכנית בשכונת קריית מנחם, שקודמה על ידי חברת רוטשטיין נדל"ן התחדשות עירונית ונערכה על ידי אדריכל מנדי רוזנפלד ממשרד רוזנפלד ארנס אדריכלים, ממוקמת ברחוב מקסיקו ומשתרעת על שטח של 2.3 דונם. במסגרתה יהרסו 2 בניינים בני 4 קומות עם 32 דירות ישנות לטובת 2 מגדלים בני 15 קומות עם 138 דירות חדשות. עוד כוללת התוכנית מבנה ציבורי שישמש 3 כיתות של מעון יום.
ראש עיריית ירושלים, משה ליאון, מסר: "מדובר בתוכניות המהוות חלק משמעותי בקידום תנופת הבנייה שאנו מובילים בבירה. העירייה תמשיך לקדם פרויקטים במסגרת התחדשות עירונית, המשפרים את התשתיות, מפתחים את הסביבה, משדרגים ומרחיבים את דירות המגורים והופכים את השכונות הוותיקות למושכות ומבוקשות בקרב הצעירים".