כוכבת הסדרה "גלי", נאיה ריברה, הלכה לעולמה בגיל 33. השחקנית הוכרזה כנעדרת לאחר שבנה בן הארבע, ג'וזי, נמצא לבדו על סירה ששכרו באגם פירו שבקליפורניה. בחמשת הימים האחרונים נערכו חיפושים נרחבים אחריה באגם בעזרת הליקופטרים, מל"טים וצוות צוללנים. היום (ב') אותרה גופה באגם, ואחרי מספר שעות אישר השריף של מחוז ונטורה שמדובר בגופתה של ריברה.
לדברי השריף לא נמצאו כל עדויות שהשחקנית התאבדה או שמדובר באירוע פלילי. לדבריו מדובר בתאונה טרגית וישנה סברה שריברה ובנה שהו במים בזמן שהסירה שלהם נסחפה. בשארית כוחותיה היא הצליחה להעלות את ג'וזי לסירה וטבעה מיד אחרי.
נאיה ריברהנאיה ריברה
נאיה ריברה
(צילום: AP)
על פי הדיווחים, ב-8 ביולי השחקנית בת ה-33 שכרה סירה בשעת צהריים עם בנה, וכשלוש שעות לאחר מכן מצא עובד חברת השכרת הסירות, ששט סמוך לסירתם של השניים, את ג'וזי בן הארבע ישן בתוכה לבדו. הוא סיפר לרשויות כי הוא ואימו יצאו לשחות, אך היא מעולם לא חזרה לסירה. כמה שעות לפני המקרה, השחקנית פרסמה בעמוד הטוויטר שלה תמונה עם ג'וזי, לצד הכיתוב "רק שנינו".
יומיים לאחר היעלמותה, נחשף סרטון ממצלמת אבטחה שפרסמה משטרת קליפורניה, בו ריברה נראית כאשר היא מגיעה לאגם פירו, שם נעלמו עקבותיה, בג'יפ שחור. לאחר מכן היא נראית מוציאה את בנה מהכיסא האחורי והולכת איתו לכיוון המזח.
(צילום ממצלמת האבטחה, שפירסמה המשטרה)

נאיה מארי ריברה נולדה ב-1987 בסנטה קלריטה, קליפורניה. נאיה, בתה של דוגמנית העבר יולנדה ריברה, המשיכה את דרכה ועוד לפני שמלאה לה שנה הוחתמה בסוכנות של אימה. היא החלה לדגמן ולהצטלם לפרסומות טלוויזיה, וב-1991, כשהייתה בת ארבע בלבד, היא קיבלה את תפקיד המשחק הראשון שלה ב-The Royal Family, סיטקום של רשת CBS. כנערה מתבגרת, לוהקה ריברה לתפקידי אורח בסדרות דוגמת "הנסיך המדליק מבל אייר", "אריזה משפחתית", "משמר המפרץ", "אצל סטיבנס" ו-"CSI: מיאמי", וזכתה לתפקיד קבוע ב"המופע של ברני מק". עם זאת, פריצתה האמיתית לתודעה הגיעה רק בגיל 22, בזכות השתתפותה ב"גלי", סדרת התיכון המוזיקלית של ריאן מרפי ("ניפ/טאק") מ-2009, בה גילמה את המעודדת סנטנה לופז במשך שש עונות.
נאיה ריברה ב"גלי"נאיה ריברה ב"גלי"
נאיה ריברה ב"גלי"
(צילום: באדיבות FOX)
ריברה, שלצד חלום המשחק גם רצתה להיות זמרת ואף עשתה אודישן שלא צלח ל"אמריקן איידול", סיפרה בריאיון כי היא נבחנה לתפקיד סנטנה בעיקר בשביל ההזדמנות "לשיר, לרקוד ולשחק בתוכנית אחת". במהלך שנותיה בסדרה היא זכתה לבצע דואט עם ריקי מרטין ולשחק לצד גלוריה אסטפן. ב-2011 הוגשם חלומה של ריברה, כשהיא הוחתמה בחברת התקליטים קולומביה, וכשנתיים לאחר מכן הוציאה את סינגל הבכורה שלה, Sorry, בו שיתפה פעולה עם הראפר ביג שון, בן זוגה באותה העת.
עם ירידתה של "גלי" ב-2015, ריברה הופיעה בעונה השלישית של הדרמה הקומית "עוזרות בית נחושות", מבית היוצר של מארק צ'רי ("עקרות בית נואשות"), ושלוש שנים לאחר מכן עלתה מדרגה כשקיבלה את תפקיד מנהלת בית הספר ב"סטפ אפ: הסדרה". ריברה ניסתה את מזלה גם בקולנוע, וב-2014 כיכבה בסרט האימה At the Devil's Door.
נאיה ריברה וריאן דורסינאיה ריברה וריאן דורסי
נאיה ריברה וריאן דורסי
(צילום: AP)
ביולי 2014, זמן קצר לאחר שנפרדה מהראפר ביג שון, התחתנה ריברה עם השחקן ריאן דורסי ("ריי דונובן") ובספטמבר 2015 נולד בנם הבכור, ג'וזי הוליס. אולם כבר שנה לאחר מכן השחקנית הגישה בקשה לגט וב-2017 היא נעצרה והואשמה בתקיפת דורסי לאחר שלכאורה היכתה אותו בראשו ובפניו במהלך ויכוח הנוגע לבנם. דורסי ויתר בסוף על ההאשמות וביוני 2018 השניים התגרשו רשמית.
נאיה ריברה עם בנהנאיה ריברה עם בנה
נאיה ריברה עם בנה
(צילום: Gregg DeGuire/GettyimagesIL)
ריברה הותירה אחריה הורים, צמד אחים - שחקן הפוטבול מייקל ריברה והדוגמנית ניקיילה ריברה, ואת בנה ג'וזי בן הארבע.