סיינפלד

במקום פתיח הבס האייקוני, פרק הפיילוט של "סיינפלד" נפתח במוזיקת אייטיז מוזרה, כששם הסדרה הוא בכלל "סיפורי סיינפלד". מכאן, אפשר לשים לב לעוד הבדלים: קרמר היה דמות משנית בשם "קסלר" ואיליין לא הייתה חלק מהסדרה בכלל. הכי קרוב לצלע נשית בתכנית היא המלצרית שמופיעה בפרק הפותח.
3 צפייה בגלריה
מתוך "סיינפלד"
מתוך "סיינפלד"
לא הופיעה בפרק הפיילוט. איליין מתוך "סיינפלד"
(באדיבות yes)

משחקי הכס

"משחקי הכס" התבססה על סדרת ספרים כך שהדמויות והסיפור כבר היו אפויים, אבל יש דבר אחד שקשה לפספס - האפקטים. "משחקי הכס" עשתה מהפכה וקיבלה שם של אחת מהסדרות עם האפקטים הכי מתוקצבים ומרשימים שנראו על המסך הקטן, אבל פרק הפיילוט לא היה מתוקצב כמו העונות המאוחרות, ואיך לומר? זה מורגש.

המפץ הגדול

"המפץ הגדול" עברה שינוי ענק במהלך 12 העונות שלה. לפני שהגיעו כל הדמויות הנשיות, הזוגות, החתונות והילדים - "המפץ הגדול" הייתה סדרה על בחורה בלונדינית שעוברת לגור מול חבורת חנונים. בהמשך הסדרה, שלדון מאופיין כבחור שסולד ממיניות, אבל בפיילוט הוא אופיין בתור חנון בתול ומתוסכל מינית. פני, לעומת זאת, הפכה עם הזמן לבחורה סרקסטית עם נטייה לאלכוהוליזם, אבל בפרק הראשון היא הייתה דמות סטריאוטיפית ושטוחה של בלונדינית קלולסית שרוצה להצליח בעיר הגדולה.
3 צפייה בגלריה
משתתפי המפץ הגדול
משתתפי המפץ הגדול
עבר כמה שינויים. שלדון מתוך "המפץ הגדול"
(צילום: CBS, באדיבות יס)

הבחורה החדשה

הקומדיה בכיכוב זואי דשנל דווקא הייתה מגובשת מבחינת השפה וההומור שלה מהרגע הראשון, אבל אחרי פרק הפיילוט קורה משהו מוזר: קואץ', אחת מהדמויות הראשיות, עוזב במפתיע בפרק השני ובמקומו מגיעה דמות חדשה - ווינסטון. אז מה קרה שם? השחקן דיימון ווייאנס ג'וניור, שגילם את קואץ', חשב שהסדרה "הכל לטובה" שכיכב בה עומדת להתבטל. רק אחרי שצילם את הפיילוט של "הבחורה החדשה" הוא גילה ש"הכל לטובה" חוזרת לעונה נוספת. במקום לצלם מחדש את הפיילוט, יוצרי הסדרה החליטו לשלב בעלילה את עזיבתו ולהכניס את הדמות של ווינסטון במקומו.

הצלצול הגואל

"הצלצול הגואל", שעלתה לאחרונה לכותרות בעקבות מותו של דסטין דיאמונד שגילם את סקריץ', התחילה בכלל כפיילוט לסדרה אחרת - "בוקר טוב, גברת בליס" הסדרה עסקה בחייה האישיים של מורה באינדיאנפוליס, כשבין התלמידים המטורללים שלה אפשר למצוא את זאק מוריס, ליסה וסקריץ'. הסדרה בוטלה אחרי עונה אחת, אבל המפיקים הבינו את הפוטנציאל שבדמויות של התלמידים ושמו אותם במרכז של סדרה חדשה - "הצלצול הגואל".
3 צפייה בגלריה
מארק פול גולסאר ולארק וורהיס
מארק פול גולסאר ולארק וורהיס
עברו מ"גברת בליס" ל"הצלצול הגואל". מארק פול גולסאר ולארק וורהיס
(צילום: מתוך "הצלצול הגואל", NBC)

איש משפחה

אצל סדרת האנימציה המיתולוגית "איש משפחה", התכנית עברה כל כך הרבה שינויים מאז הפרק הראשון שלה מ-1998, שב-2011 עלה פרק שבו הדמויות חוזרות אל פרק הפיילוט עצמו ומתייחסות אל כל הכשלים שלו. בין היתר, הם מתייחסים לעובדה שלפני שמילה קוניס לוהקה לתפקיד של מג, הייתה מדבבת אחרת שפספסה את הזדמנות חייה.