אחרי תקופה לא קצרה שבה נאלצה לפנות את טבלאות הרייטינג לטובת "הישרדות" של הזכיינית המקבילה, קשת עושה ניסיון נוסף לנכס את המקומות הראשונים. הפעם היא שולחת לחזית מול "המירוץ למיליון" את הייבוא החדש, "הזמר במסכה" (שלבו פה בדיחת קורונה על פי בחירתכם), בדיוק ביום שבו עולה העונה הרביעית של הפורמט בארצות הברית.
מתוך "הזמר במסכה"
(באדיבות קשת)
"אנחנו לא פה כדי להפוך אותם למפורסמים", מבטיח עידו רוזנבלום (אסי ורותם עסוקים עם הנינג'ה - מה שמשאיר רק את רוזנבלום, אלה החוקים), "כי הם כבר מפורסמים". ב"הם" הוא מתכוון ל-14 אנשים מאוד מפורסמים שיגשימו את חלומם – לשיר בטלוויזיה – אבל יעשו את זה בתוך תחפושת מרהיבה שתסווה את הזהות שלהם. פאנל נבחר שיישב באולפן יגשים את חלומו ויינסה לנחש מי מסתתר מאחורי המסכה, בין היתר באמצעות רמזים שתציג תעודת הזהות של הזמר במסכה, וגם אתם, הצופים, תגשימו את חלומכם ותעבירו שעה וחצי מול הפסקת פרסומות משולבת בהשתטות שהמציאו כמה קוריאנים. בסוף כל תוכנית יודח אחד הזמרים, ואז הוא יסיר את המסכה לתדהמת כולם.
3 צפייה בגלריה
מתוך "הזמר במסכה"
מתוך "הזמר במסכה"
ניסיון של קשת לנכס את המקום הראשון ברייטינג. מתוך "הזמר במסכה"
(צילום מסך)
בשורה התחתונה ניכר שבקשת קראו טוב טוב את ספר החוקים של הפורמט, כולל הטקסטים של רוזנבלום, התפאורה וההבעות המופתעות בהגזמה על הפרצופים של חברי הפאנל, צדי צרפתי, סטטיק ובן אל, אופירה אסייג (מופתעת קצת פחות מהשאר, כי היא ניחשה כבר מי זה או כי משהו בפנים שלה פשוט זז פחות) ושחר חסון. כמובן שהכל במגבלות המקומיות – בארצות הברית התחפושות יותר מושקעות והזמרים לא נעזרים בפלייבק אלא שרים לייב. כמו כן, בגרסה האמריקנית רוב הזמרים הם סלבס מעט נידחים מהעבר שמגיחים למעין מיני קאמבק, אבל בקשת כמו בקשת אוהבים את זה בהגזמה. אצלם מסתפקים בלא פחות מסלבס מהשורה הראשונה (כלומר כל מי שנמצא על הפיי-רול של הזכיינית. צפו למצעד של כוכבי "ארץ נהדרת") וכמה שיותר נוצץ, יותר טוב.
3 צפייה בגלריה
מתוך "הזמר במסכה"
מתוך "הזמר במסכה"
כמה שיותר נוצץ - יותר טוב. מתוך "הזמר במסכה"
(צילום מסך)
ישראל היא מדינה קטנה. אפילו פס הייצור הכי יעיל של סלבס, תוכניות הריאליטי, כבר מלהק בעיקר אנשים מפורסמים במידה כלשהי - מה שאומר שהסלבס הולכים ואוזלים ואף אחד לא מייצר חדשים. אחרי שקשת תגמור עם האנשים המאוד מפורסמים שהסכימו להיכנס לתחפושת ולפנות יום שלם בישיבה מאחורי הקלעים רק כדי שאף אחד לא יגלה מי הם, הם יצטרכו לעבור לאנשים היותר מעניינים, להלן סלבס עבר שיתנו את הנשמה ולא רק יבואו לדפוק כרטיס. אבל גם היום "הזמר במסכה" היא עדיין בידור ראוי, אם אתם במוד הנכון. היא מצליחה לשלוף את המקל מעכוזו של ז'אנר התחרות המוזיקלית ומחליפה אותו בהומור ובשעשוע (מהבחינה הזאת רוזנבלום הוא אכן הבחירה המושלמת לתפקיד).
3 צפייה בגלריה
מתוך "הזמר במסכה"
מתוך "הזמר במסכה"
בחירה מושלמת לתפקיד. רוזנבלום מתוך "הזמר במסכה"
(צילום מסך)
התחפושות הן בהחלט חלק מהותי בעניין, וכשהן מוצלחות הן ממש מעדן לעיניים. גם העובדה שהקוריאנים הצליחו לדחוק את תפקידי השיפוט של הפאנל, והפסיקה לגבי הביצועים היא כבר לא הג'וב העיקרי שלהם, עוזרת להקליל את הצפייה. מהבחינה הזאת, "אני סלב, תוציאו אותי מהתחפושת הזאת!" היא בדיוק מה שהרופא רשם לכם לתקופת הסגר. אסייג מפתיעה לטובה, צרפתי חינני כתמיד, סטטיק ובן אל כמו תמיד מביאים בידור אינטליגנטי, ורק אם אפשר לשלוח את הפאנצ'ים של שחר חסון לכביסה בבית הלבן זה יהיה מצוין. יחד נעבור את הקורונה בשלום.