תקופת ההתבגרות של בני אנוש הולכת ומתארכת. היא מתחילה בגיל צעיר יותר מבעשורים קודמים (התודה מגיעה להורמונים באוכל ולידידו הטוב ביותר של האדם, האינטרנט), ונמשכת לפעמים עד לתוך שנות ה-30 לחיינו - כי לשכור דירה זה יקר ובבית יש מכונת כביסה, וכי דור ההורים הנוכחי הרבה יותר סבלני כלפי צאצאים שמעוניינים לדחות את השלכות ההתבגרות. לא שיש עם זה משהו רע, זה רוח הזמן. ולעניין אחר לגמרי: שלושת נערי "מה קשור", שלום מיכאלשווילי, ציון ברוך ואסי ישראלוף, שהחלו לא מזמן את העשור החמישי לחייהם, מככבים עכשיו בקומדיה לנוער צעיר בשם "גדול עלינו" (ערוץ Zoom לצופי HOT). לטובת הסדרה הם עושים טום הנקס ב"ביג" והופכים מילדים בני 11 למבוגרים בני 30, באבחת ניסוי מדעי מפוקפק אחד. זה אומר שהם צריכים להתברג בעולם המבוגרים כשבנפשם הם עדיין ילדים, מחווה סימבולית לזילניאלים, מילניאלים וכל האלים הבאים עלינו לטובה.
מתוך "גדול עלינו"
ברי, הרצל ויובל הם שלושה ילדים שגדלים בבית יתומים בעפולה. במה שנשמע כמו שילוב בין צ'רלס דיקנס לתחקיר של מכון התקנים הישראלי, הם נקלעים בטעות לשדה ההשפעה של מכונת הגדלה שיצר השרת המתוסכל של בית היתומים, ומתבגרים בשני עשורים בלילה אחד. כשהם קמים הם צריכים להתחיל לנהל את חייהם - למצוא דירה ועבודה - תוך כדי בריחה מהשרת, פרופסור קפוסטין (גרא סנדלר), שמעוניין לתרום אותם למדע במטרה לגרוף תהילת עולם. הפיץ' פיט שלהם זה הבאולינג בפתח תקווה, שאותו מנהלת אביבה (אורנה בנאי), ומי שמסייע להם הוא ילד בשם פלג (גור עדן החמוד להפליא), שהוא לא קוסם אלא מנטליסט.
לביקורות טלוויזיה נוספות:
במובן מסוים "גדול עלינו" נראית כאילו שלישיית מה קשור בהחלט מצאה את קהל היעד האופטימלי שלה, אם כי היא נמנית על הסדרות שמכוונות לצפייה משותפת של שני דורות, הורים וילדים. ההומור שלה נע בדילוגים עליזים בין נונסנס מילולי, בדיחות דג מחוץ למים המתבקשות מהסיטואציה ומני ממטרה בתפקיד בלתי נשכח כאבי פרחן - הזמר המזרחי שמכיר רק חריזה אחת. ככל שהסדרה תתקדם שלום יהפוך להורה מספר אחת שמפרנס את המשפחה, אסי להורה מספר שתיים שמחזיק את הבית וציון לילד מספר כלשהו, שעושה שמח.
1 צפייה בגלריה
מתוך "גדול עלינו"
מתוך "גדול עלינו"
מתוך "גדול עלינו"
(צילום: אייל אפרתי)
אז נכון שהגרסה הבוגרת שמציעים ישראלוף, מיכאלשווילי וברוך לא עוברת כמו ילדים אלא יותר כמו מבוגרים אינפנטילים, ונכון שלפעמים הם מתפלשים קצת בהגזמה בבדיחות על קשיי השפה של קפוסטין, פרופסור גרעין ברוסיה בדימוס, אבל זה ממילא לא העניין. בסך הכול רואים שמה קשור בהחלט באו לפה ליהנות והפרקים (לפחות שני הראשונים) עפים בקלילות לא מאומצת ולא פעם מצחיקים באמת. הדינמיקה בין חברי השלישייה משופשפת מספיק כדי שהם ירשו לעצמם להשתטות ועדיין להקפיד על התזמון הקומי, ומה אתם יודעים, אם נשארו עוד בני נוער שלא הכירו את שלישיית מה קשור עד עכשיו, אחרי ש"לשחרר את שולי" שבר את קופות הקולנוע בעידן הפוסט-קורונה, אז "גדול עלינו" בהחלט עשויה לפתוח להם את הצ'אקרה.