רגע לפני הופעתם אמש (ד') באילת, כבר בשעות אחר הצהריים, סטטיק ובן אל החליטו על פרידתם. בערב, כשהם כבר עלו להופעה - מהאחרונות שלהם בתור צמד מוזיקלי, נפל עמוד מהבמה שגרם להפסקתה. במזל גדול לא נגרם אסון, והאירוע הסתיים בשתי ילדות שנפצעו קל ופונו לבית החולים. באופן סמלי, האירוע הזה שם סוף פסוק לקריירה המוזיקלית של אחד מהצמדים המוזיקלים המצליחים בעשור האחרון, שהודיע על פרידה היום.
סטטיק ובן אל היו הצלחה מסחררת במשך שנים - להיט אחר להיט, מ"דובי גל", "זהב", "טודו בום" כל הדרך עד לחוזה הקלטות אצל אחד האנשים המשפיעים והעשירים - חיים סבן. שניהם היו עטופים במנהלים ששמרו עליהם מכל משמר, ועל אף סערות שונות הצליחו לייצב את המערכת בכל פעם מחדש. אולם הפעם השניים הודיעו כי אין דרך חזרה - והם נפרדים.
עוד בנושא סטטיק ובן אל:
השניים ידעו משברים לאורך השנים. אחד הגדולים שבהם היה בתחילת הדרך, ממש עם הפיכתם לקונצנזוס; ריב גדול ביניהם הוביל לסולחה בעזרתו של אדם חיצוני שנקרא ליישר את ההדורים. בחודשים האחרונים מתחוללות בחייהם הפרטיים של השניים סערות גדולות. סטטיק עובר משבר עם אשתו, משתתפת האח הגדול לשעבר, שרית פולק, והסכסוך בין בן אל תבורי לזוגתו לשעבר ואם בנו עלה לגבהים חדשים.
2 צפייה בגלריה
סטטיק ובן אל
סטטיק ובן אל
הפעם השניים הודיעו כי אין דרך חזרה - והם נפרדים. סטטיק ובן אל
(צילום: משה נחומוביץ)
כבר לפני שלושה חודשים, כך לדברי גורמים שמקורבים לצמד, מנהליהם של סטטיק ובן אל, יואב גרוס ואורן כלפון, הודיעו לתבורי כי עליו לסדר את ענייניו האישיים. הנושא נגרר עד שבימים האחרונים מילים קשות של תבורי כלפי עמר יצאו החוצה, מה שהוביל לחילופי הודעות קשות ביניהם ברשתות החברתיות.
המנהלים של השניים ניסו להשליט סדר ולתת לתבורי זמן לתקן את הבעיות שבחייו - אולם ניתוק התקשורת עם תבורי מצד קשת, שביקשה ממנו שלא להגיע לצילומי גמר "הזמר במסכה", ומטעם חברה מסחרית שהודיעה על הפסקת שיתוף הפעולה איתו, לא הותירה ברירה.
המנהלים בחרו להמשיך עם סטטיק והודיעו לתבורי כי יפסיקו לנהל אותו. הדבר עורר באופן טבעי את זעמו של תבורי, והשניים החליטו יחד עם המנהלים שלהם כי אין טעם למשוך את הודעת הפרידה.
2 צפייה בגלריה
סטטיק ובן אל
סטטיק ובן אל
סטטיק ובן אל
(צילום: טל שחר)
לסטטיק ובן אל היו לא מעט תוכניות קדימה: שירים בינלאומיים שהוקלטו ופרויקטים עתידיים. כל אלה, נכון לכתיבת שורות אלה, לא יצאו לפועל.
לצד התוכניות האמנותיות קיים גם הצד המשפטי: לתבורי יש חוזה שנקוב בזמן מול מנהליו, והם החליטו להפסיקו באופן חד צדדי, דבר שיאפשר לתבורי לתבוע אותם. "הוא גרם נזק של מיליונים", אמרו גורמים.
חיים סבן יעדיף גם הוא להישאר עם סטטיק, כך לדברי גורמים, מה שמשאיר את תבורי - שהיה במשך שנים תרנגולת שמטילה ביצי זהב - כמעט לגמרי לבד בצד הניהולי. על פי הערכות גם בקשת יחליטו להתנער מתבורי, והם בעצמם אף הציעו לסטטיק להנחות תוכנית בפריים טיים באופן עצמאי עוד לפני הפרידה, אולם בזמנו הוא סירב.
את ההופעות העתידיות שנקבעו מראש, סטטיק ובן אל צפויים לבצע יחד כפי שנקבע, בעוד אחת כזו צפויה להתקיים הערב. עם זאת, לא צפויות להיקבע תוכניות חדשות, וכך מסתיימת לה מערכת היחסים המוזיקלית בין השניים. ספק אם הסיפור הזה באמת נגמר, שכן הרבה מאוד כסף נמצא על הכף, ואף אחד לא יתפלא אם הפרידה הזאת תגיע לכותלי בית המשפט.