זהו, אורן חזן האז לפט דה בילדינג ולפחות עם הסאגה הזאת בחיי העונה הנוכחית סיימנו. אחרי שקיבל בוסט תשומת לב שיספיק לו לפחות לכמה שעות בחוץ, עם שתי משימות שהתנהלו רק סביבו, חזן הסכים לפנות את הכיסא ולאפשר קצת זמן מסך לאנשים אחרים. על הדרך הוא ביטל הדחה שהיתה מחסירה מהבית את אדם, הבלינג-בלינג האנושי, לא הפסד גדול אם אתם שואלים אותי, הדחה שממילא הורכבה בחטא על ידי שניים מהדיירים במהלך משימה עם ידיים קשורות מאחורי הגב. כמו חתול תעלול חזן הפך את כל הבית, לחץ על חצ'קונים, הוציא מכל אחד מהדיירים את המוגלה הפנימית שלו ובסוף, רגע לפני שנעלם, עשה קסם והחזיר את המשחק לנקודת ההתחלה.
אורן חזן עוזב את בית "האח הגדול"
(באדיבות רשת)
האם היה שווה? לאורן חזן בטוח. הוא קיבל סטיפה יפה של כסף, קיבל הזדמנות לא ללחוץ את היד לשובר השתיקה (שאיים לעזוב את הבית, ובצדק. הארי ומייגן עזבו על הרבה פחות), לייבב כי אמרו לו לצאת מחדר השינה, להקיא את זרם המחשבה שלו 24/7 על אנשים שאין להם ברירה אלא להקשיב לו כי אין להם לאן לברוח, מול מצלמה שמתעדת אותו נונסטופ. מעולם לא ינק הרבה כל כך מעטין אנרגיה עגום כל כך. נדמה שגם ההפקה יצאה מורווחת – חזן הכניס את הדיירים לשוק. הוא הסתער על התפקיד שלו כזרז הליכים בבית האח, יודע בדיוק מה מצופה ממנו ושולף את הבהמה שבו בכזאת עליצות שלא נותר אלא לקוות שהבנאדם יוותר על העשייה הפוליטית שלו ויהפוך לפליט ריאליטי מרצון. תגידו מה שתגידו, אורן חזן נולד להיות מזניק עונות של האח הגדול – מגיע, מטיל שתן בכל פינה, מדגיש מחנות ועוזב.
האח הגדולהאח הגדול
גם הוא אימפולסיבי. ליאור, מתוך "האח הגדול"
(צילום מסך)
נשאלת השאלה אילו שדות שרופים משאיר אורן חזן מאחוריו? האם תקווה תצליח לנוח בבית האח כמו שחלמה, עכשיו כשהיא חמוצה ובודדה? האם גדי הסורר יצליח להחזיר לסדר היום את הדיון הבוער בצלחות שהוא לא מפנה (אין מה לעשות, יהודי לא מפנה צלחת!), עכשיו, אחרי שהסכים לפנות ארבע צלחות ושתי כוסות? (אבל חייבים להודות שהאיש גאון – מיתג את עצמו בצורה מושלמת ועכשיו הבית מריע לו על שהרים צלחת). האם אסיף יצליח להניח את עצמו במרכז כל נרטיב בבית האח, עכשיו כשאין לו נמסיס להרים לו לריב? והכי חשוב – האם ירדן שמצאה באורן יריב ראוי בקרב על תשומת הלב בבית, תצליח להנפיק עוד דרמות על כלום, עכשיו כשאין לה מישהו שיתן לה השראה?
ירדן היא אכן תעלומה. הריב שלה עם רות היה מאוד מוזר בעיקר בעיתוי שלו – בשלב כל כך מוקדם של העונה, כשעוד נותרו בדיירים שרידים של פרופורציות מהעולם בחוץ והם לא אמורים לחפש סיבות להרים לעצמם את האדרנלין. היא משוטטת בבית עם השיק התיכוניסטי הזה כמו בהפסקה גדולה אינסופית, ויש לציין שמדובר בנוכחות מתישה למדיי גם בלי שהיא מפברקת היעלבויות. לא פלא שהיא דלוקה על ליאור התימני – נדמה שאצל שניהם רופף אותו הבורג שאחראי על ההתפרצויות האימפולסיביות האלו, שצצות אחת לכמה זמן ומשאירות אחריהן בעיקר אדמה חרוכה ותימהון. אני די בטוחה שאם נחפור קצת נגלה שלמרות שבניגוד למלא מלא מלא החברים שלה מהקהילה, לא היא ולא ליאור גדלו בצורה טבעית ובריאה.
האח הגדולהאח הגדול
מחרחרי ריבים מקצועיים. מתוך "האח הגדול"
(צילום מסך)
עוד אקססורי שאני לא אתגעגע אליו הוא הריבים של הצ'ילבות אסיף ואורן. אחד הדברים החשובים ביותר בהזדהות עם ריבים הוא היכולת לקחת צד, ובהתנגחויות של אסיף ואורן השם עדי שניסיתי ולא הצלחתי להזדהות עם אף צד. לצפות באורן מחרחר ריב זה כמו לצפות באינסטלטור דוחף ידיים לביוב. הוא מקצועי והוא מרוויח על זה מלא כסף אבל בסוף היום הוא מתעסק בחרא. אסיף לעומת זאת הוא המפסיד העיקרי מהכניסה של חזן – הוא הפך תוך רגע מבחור חמוד ונבון למעין סחבה מבולבלת וחסרת מודעות, מזנק ממוקד ריב אחד לשני – מניר ואורן לתקווה ואורן ולרות וירדן – רק כדי לספח עוד קצת תחמושת לתסביך שכפרה, לא מעניין אף אחד. פליז, תמצא איזו קואלה, שב בצד ותצפה בשריפה כמו כולם. עוד לא נולד הדייר שיצא טוב מסשן של חרטטת יבבנית, ובך עוד אפשר היה לחשוד שיש לך טיפה מודעות עצמית, אז בוא לא נחריב לגמרי את הרושם הטוב.
בשבוע הבא: אורן חזן מקים בית אח משלו, עם בלאק ג'ק וזונות, ומרשת אותו במצלמות. בהצלחה!