כוכבת "האח הגדול" לשעבר ומגישת הטלוויזיה בהווה - והטענות על התנהלות המשטרה: אחרי שסיפרה אמש (ג') שהלכה לתחנת המשטרה כדי להגיש תלונה נגד סוכן הדוגמניות שי אביטל ונשלחה לטענתה להגיש תלונה מקוונת, גל גברעם זועמת על המשטרה.
אחרי פרסום דבריה באינסטגרם אמרה גברעם למקורביה: "בסופו של דבר לא הגשתי את התלונה, אני בהלם".
עוד אמרה להם כי: "אני בשוק. אמרתם שהקמתם יחידה מיוחדת, איפה השר לבטחון פנים? הלכתי לתחנת משטרה ופשוט ירקו לי בפרצוף. מה תעשה מישהי ששכבה עם שי אביטל שהבטיח לה אודישן ושהיא לא חזקה כמוני? מה היא תעשה?".
2 צפייה בגלריה
גל גברעם
גל גברעם
גל גברעם
(צילום: מיכה לובטון)
גברעם לא הרחיבה על אופי ההטרדה שעברה, אולם למקורביה סיפרה כי מדובר באירוע שאירע במקום ציבורי לפני כשנתיים, ושלפני פרוץ הפרשה היא חששה להגיש תלונה נגדה סוכן הדוגמניות. אולם כעת, בעקבות הקריאה של השר לביטחון פנים עמר בר-לב ללכת להתלונן במשטרה, היא החליטה לעשות זאת.
"התכוונתי להגיש תלונה בלי לפרסם בכלל את השם שלי", אמרה למקורביה. "המשטרה אמורה להגן עליי, איפה היא? אני בהלם טוטאלי. זה הפרצוף של המדינה שלנו. בשנייה שאת אומרת בכניסה לתחנת המשטרה שבאת בקשר להטרדה מינית, נדרש שתהיה עובדת סוציאלית 24 שעות. בשביל מה אתם פה? לא הגשתי בסוף את התלונה. הרגשתי חרא. חשבתי שאנשים חשובים הולכים להתעסק בסיפור הזה והרגשתי שמזלזלים בי".
מירה גברעם, אימה של גל, סיפרה מה היה באותו האירוע שבעקבותיו בתה ניגשה להתלונן במשטרה. "גל סיפרה לי שהיה פרויקט באילת יחד עם עוד עשר בנות. כבר כשאמרו לי ששי אביטל נוסע איתן הרגשתי לא בנוח. אדם ששולח הודעה לילדה בת 16 באחת בלילה 'בואי לבריכה' זה מחשיד. הוא היה שולח אליה הודעות כאלה", נזכרת מירה בשיחה עם ynet.
"זאת הפעם ראשונה שלא התלוויתי אליה, הן היו עשר בנות במשך שני לילות באילת בצילומים. גל צלצלה אליי באותו לילה, היא הייתה נסערת. היא אמרה לי שהוא נגע בה בניגוד לרצונה ושדיבר איתה מאוד לא יפה. היא סיפרה לי שהיו עוד בנות, אחת מהן לקחה את הטלפון ואמרה לי 'שי אביטל תפס אותי ונישק בכוח'".
אחרי שהן חזרו הלכתי לסוכן של גל, ואמרתי לו 'סמכתי עליך, איך שלחת אותה עם שי אביטל?', הוא סימן לי עם הידיים שאין מה לעשות ואמר 'זה הבן אדם. אם יש לך משהו תפני אליו אישית'".
בסרטון וידאו מטלטל שפרסמה גברעם בעמוד האינסטגרם שלה אמרה בין היתר: "הלכתי להתלונן ושלחו אותי הביתה להגיש תלונה מקוונת. כולם אמרו שאם את יכולה אז תלכי להעיד ותעידי, ואולי סוף-סוף יעשו לבן זונה הזה משהו והגעתי לתחנת המשטרה. הגעתי, באתי לתת את העדות שלי. באתי לתת עוד סיפור שהחרא הזה עשה".
גל גברעם מעידה על ניסיונה להגיש תלונה במשטרה: "שי אביטל הטריד אותי"
בנוסף אמרה כי בעת שהגיעה וציינה כי ברצונה להגיש תלונה על הטרדה מינית, נשאלה על ידי הפקיד התורן מתי זה קרה. "אמרתי - לפני שנתיים", סיפרה, וטענה שהשוטר שאל אותה בתגובה: "למה באת רק עכשיו?". גברעם הגיבה בפוסט: "מי שמך? מי אתה בכלל? הוא לא אשם, פשוט לא תדרכו אותו. זה רק עוד כשל קטן בתוך המערכת, אבל אני אמשיך".
"עניתי לו - כי פחדתי ועכשיו אני לא מפחדת יותר. והוא שתק", היא אמרה בדמעות והמשיכה לתקוף את המשטרה. "אמרו לי - יש חוקרת אחת בלילה וזה ייקח עוד שעתיים-שלוש. אתם יכולים לחכות או להגיש תלונה במחשב. באתי, הגעתי עד למקום. צעקתם בכל מקום שפתחתם חקירה מיוחדת. השר לביטחון פנים עומר בר-לב – קראתם לכולנו לבוא להעיד, וזה לא משהו פשוט לעשות. משטרת ישראל, איפה אתם? אתם אמורים להגן עלינו".
מהמשטרה נמסר בתגובה: "מדובר בתקלה חמורה ולפיכך הנחה מפקד מחוז תל אביב, ניצב עמיחי אשד, למנות קצין בודק לתחקור האירוע והפקת הלקחים הנדרשים. בנוסף, הנחה לתאם מיידית מפגש של חוקרת מצוות החקירה המיוחד שהוקם במחלק המוסר בימ"ר תל אביב עם מגישת התלונה, ברגישות המתבקשת. ימ"ר ת"א העמיד שני מספרי טלפון - 050-6437087 ו-050-6447124 - שיהיו זמינים 24/7 לסיוע לקורבנות בתיאום הגשת תלונה ביחידה. צר לנו על התחושה הקשה שנגרמה מאופן הטיפול בכניסה לתחנה ונמשיך לנהל את החקירה ברגישות המתבקשת, על ידי מערך חקירות ייחודי שהוסמך והוכשר לכך".
2 צפייה בגלריה
שי אביטל
שי אביטל
שי אביטל
(צילום: ענת מוסברג)
גם השר לביטחון פנים, עמר בר-לב, הגיב: "האירוע שהתרחש הלילה, שבו נדחתה הגשת תלונתה של גל גברעם, הוא רע ולא היה צריך לקרות. מפכ"ל המשטרה ואני שמנו בראש סדר העדיפויות את השירות שעל המשטרה לתת לאזרח ובוודאי בנושא הגשת תלונה נגד פגיעה מינית. לכן עם כניסתי לתפקיד התחלנו בצעדים להתמודד עם הנושא ומיניתי יועצת לנושאי מגדר בלשכתי. אני מתנצל בפני גל, ויחד עם המשטרה אאתר את נקודות החולשה ונתקן".
מפכ"ל המשטרה, רנ"צ יעקב (קובי) שבתאי, גם התייחס לאירוע מליל אמש: "הליך תלונתה של גל גברעם נבדק כעת ברמות הבכירות ביותר במחוז ת"א והוא ייבחן גם על ידי יחידת השירות הארצית וממצאי הבדיקה יוצגו עוד היום. אנו נפיק מהבדיקה את כל הלקחים כדי שמתלוננות ומתלוננים שמגיעים לתחנות המשטרה יקבלו את היחס והשירות הטוב ביותר. עם כניסתי לתפקיד שמתי את נושא השירות לאזרח בראש סדר העדיפויות, ולא אסבול חוסר רגישות כלפי מי שמגיע לתחנת המשטרה כדי להגיש תלונה. נבדוק ברצינות את האירוע ונתקן במהרה את הליקויים".
עורך הדין ששי גז, המייצג את שי אביטל, מסר בתגובה: "כופר בכל וכל, מעולם לא כפה את עצמו על אף אחת".