מה זה בכלל אוקטוברפסט? צפו
פסטיבל האוקטוברפסט נחגג בגרמניה כבר מאתיים שנה. המסורת רבת השנים הזו, החלה עם נישואי נסיך בוואריה לנסיכה מסקסוניה, כשבמסיבת הנישואים של השניים נתיניהם פצחו בחגיגות שכללו ריקודים מסורתיים, וגם - איך לא - בירה ללא תחתית.
עוד כתבות שיכולות לעניין אותך בערוץ האוכל:
אוקטוברפסטאוקטוברפסט
מי ביקש נקניקייה ולא קיבל? דיל אוקטוברפסט ב"גראז'"
(צילום: אנטולי קרינצקי)
ומה שהתחיל כפסטיבל מקומי, הפך במהלך השנים לחגיגה עולמית שנחגגת מידי שנה - במדינות רבות בעולם - בין ה-21 בספטמבר ל-21 באוקטובר.
גם אצלנו - שכידוע לא מוכנים לוותר על אף חגיגה, ואף מאמצים לחיקנו חגיגות של אחרים - מציינים את הפסטיבל הבווארי. לרוב, החגיגות נערכות בברים ובמסעדות והן כוללות דילים ומבצעים אטרקטיביים במיוחד, מוזיקה בווארית מסורתית ויש מקומות שאף דואגים לקישוטים חגיגיים ומשקיעים בתלבושות מסורתיות עבור המלצרים.
אוקטוברפסטאוקטוברפסט
בירה ללא תחתית ב"אברהם הוסטל", תל אביב
(צילום: יח"צ)
יצאנו לבדוק באיזה מקומות יציעו לכם לשתות בירה ללא תחתית, ואיפה תוכלו לנשנש לצד הבירה גם נקניקייה בלחמנייה ופרעצל כמיטב המסורת.

נורמה ג'ין

במוסד התל אביבי שמציע 280 מותגי ויסקי מכל העולם, יציינו את הפסטיבל באמצעות שני דילים: במסגרת הדיל הראשון תוכלו ליהנות שם מליטר בירה גרמנית (וויצן/באדוויזר/רדברגר) ב-59 שקלים, ואילו הדיל השני מציע ארוחה עם מנות גרמניות קלאסיות כמו שמאלץ, נקניקיות וחצי ליטר בירה (באדוויזר/רדברגר/פרימטור וויצן) במחיר של 99 שקלים.
אוקטוברפסטאוקטוברפסט
(צילום: שני רייך)
אליפלט 23 תל אביב, 03-6837383, לא כשר

אברהם הוסטל

בסניף התל אביבי של רשת בתי המלון בפריסה ארצית, יציינו את החג בשלושה באוקטובר במסיבה שתימשך אל תוך הלילה. במסגרת החגיגות, המבלים יוכלו ליהנות במקום מנקניקייה בלחמנייה (25 שקלים) ומליטר בירת ווינשטפן במחיר של 56 שקלים.
אוקטוברפסטאוקטוברפסט
(צילום: יח"צ)
ישנה גם אפשרות להזמין בירת פאולנר אוקטוברפסט, במחיר של 31 שקלים לחצי ליטר.
לבונטין 21 תל אביב, 077-2201510, לא כשר

ג'וי גארדן

בבר-מסעדה שבפארק הלאומי ברמת גן, יציינו את חגיגות האוקטוברפסט יחד עם השקת ה-Happy Hour החדש במקום, שייערך בימים ראשון עד חמישי (20:00-15:00) ויציע 1+1 על כל הבירות והקוקטיילים.
אוקטוברפסטאוקטוברפסט
(צילום: אפיק גבאי)
את חגיגות החג הבווארי יציינו במקום עם שני קוקטיילים מיוחדים, מבחר בירות וספיישלים באווירת הפסטיבל כמו פרעצל אפוי בחמאה ותבלינים שמוגש עם קורנישונים, זיתים מתובלים, גבינה הולנדית וסלט תפוחי אדמה (46 שקלים).
פארק לאומי רמת גן, 050-8935554‏, לא כשר

פאו וואו

בבר-מסעדה שבראשון לציון, יציינו את חג הבירות והנקניקיות לאורך כל חודש אוקטובר. במהלך החודש הזה, יוגשו במקום מנות ספיישל כמו עוגת היער השחור ונקניקייה שבושלה בבירת פאולנר (40 שקלים). במקום תהיה אפשרות גם לריפיל על בירת פאולנר מהחבית במחיר מבצע של 60 שקלים.
(צילום: יח"צ)
רוטשילד 62 ראשון לציון, 03-9797805, לא כשר

דיזי פרישדון

לרגל האוקטוברפסט, בר ה"דיזי פרישדון" יחגוג השנה (בין ה-21-14 באוקטובר) בפעם ה-9 את המסורת הבווארית עם תפריט מיוחד ובירות חדשות (ביניהן, למשל, בירות חיטה ממבשלת ויינשטפן), שיימזגו לכוסות המסורתיות ויוצעו במחירי מבצע. לצד הבירה, יוגשו נקניקיות בלחמנייה או בצלחת.
חצי ליטר בירה + נקניקיית יעלו לכם שם בין 62-59 שקלים, ועל בירה ללא תחתית תשלמו 89 שקלים.
דיזינגוף 121 תל אביב, 03-5234111, לא כשר

Lager & Ale

בשני סניפי הרשת, יציינו את פסטיבל הבירה העולמי יחד עם חגיגות השנה לפתיחת המקום. האירוע, שיתקיים בין ה-28-22 בספטמבר, יכלול מסיבת בירה במתחם ענק עם שולחנות וספסלי עץ לישיבה המונית משותפת, בדיוק כפי שחוגגים את האוקטוברפסט בגרמניה.
אוקטוברפסטאוקטוברפסט
(צילום: אנטולי מיכאלו)
גם את הבירה יגישו לכם כאן כמו שנוהגים לשתות אותה בבוואריה - בכוסות ענק שקופות. וכמה תשלמו? ליטר בירה יעלה לכם כאן 35 שקלים, ועל שליש תשלמו 16 שקלים. לצד הבירה, יוגשו גם מנות ספיישל כמו נקניקייה בלחמנייה עם כרוב כבוש וחרדל דיז'ון (29 שקלים) ופרעצל במבחר טעמים.
דוד אלעזר 27 מתחם שרונה, 050-3585358, לא כשר
הצדף 1 מרינה הרצליה, 051-5151865, לא כשר

יוז'י רימון

בקצבייה המשפחתית הוותיקה שפועלת במרכז המסחרי של קרית אונו, מזמינים אתכם לחגוג את פסטיבל הבירה הבווארי מדי יום שישי לאורך כל חודש אוקטובר. במסגרת החגיגות, תוכלו לזלול שם נקניקייה בלחמנייה בירה, ללא תשלום נוסף.
(צילום: מעדני יוז'י)
המעגל 58 (מרכז מסחרי רימון) קרית אונו, 03-5349674‏, לא כשר

כותרות כותרת ירושלים והסביבהכותרות כותרת ירושלים והסביבה

ברלינה

במעוז הנקניקיות שבשוק מחנה יהודה, מציעים לרגל האוקטוברפסט דיל הכולל נקניקיית בטהובן (המנה הקלאסית) ובירת ארדינגר במהדורה מיוחדת (המגיעה בתוך בקבוק חצי ליטר ממותג) במחיר של 45 שקלים.
אוקטוברפסטאוקטוברפסט
(צילום: יח"צ)
השקד 21 ירושלים, 02-5959850‏, כשר

דז'ה בו

אחרי שנסגר בשל ענייני הכשרות ונפתח לאחרונה במיקום חדש בבירה, מעוז החילונים הירושלמי מתכנן חגיגה אמיתית לרגל האוקטוברפסט, במהלכה ליטר בירה יעלה לכם כמו כוס בנפח של 410 מ"ל, ובירת "פאולנר אוקטוברפסט" ממהדורה מיוחדת תימכר ב-32 שקלים.
אוקטוברפסטאוקטוברפסט
(צילום: יח"צ)
מנשה בן ישראל 1 ירושלים, 02-6240002‏, לא כשר

Bartuv

ב"ברטוב", שבאזור התעשייה הר טוב, יציינו את החג במהלך כל חודש אוקטובר עם מבצע מיוחד שיציע 50 אחוז הנחה על כל הצ'ייסרים המוגשים במקום.
התעשייה 7-5, איזו"ת הר טוב ירושלים, 073-7268591‏, כשר
אזור הצפון צפון כותרות כותרת בינייםאזור הצפון צפון כותרות כותרת ביניים

ליבירה

בבר-מסעדה החיפאי, יחגגו את חג הבירות הגרמני בין ה-29-21 בספטמבר עם מבצע של בירה ללא תחתית ב-55 שקלים.
ברים קולינריים ליבירהברים קולינריים ליבירה
(צילום: אנטולי מיכאלו)
מהמבצע - הכולל את כל סוגי הבירות המיוצרות במבשלה - תוכלו ליהנות שם אורך כל שעות הפעילות של המקום (כולל חמישי, שישי וצוהרי שבת, ימים בהם המקום הומה אדם).
הנמל 26 חיפה, 04-3740251‏, לא כשר

אפטר דארק

בבר האוכל שבעיר התחתית של חיפה, יחגגו את האוקטוברפסט בין ה-30 בספטמבר ל-7 באוקטובר, עם ספיישלים מהמטבח הבווארי כמו "זמל קנודל"- כופתאות ברוטב שמנת ופטריות, ראגו בקר (29 שקלים), נקניקיות שיוגשו עם כופתאות וכרוב כבוש (45 שקלים) ושניצל עגל ענק שמוגש עם שפצל'ה מושחם (76 שקלים).
(צילום: עלאא זעתרה)
גם על הבירות יהיה מבצע, במסגרתו שישיית הבירות הבוואריות שמציעים במקום יימכרו ב-66 שקלים לליטר (כולל בירות ספיישל של האוקטוברפסט) ושלושה שלישים של בירה אוקטוברפסט יעלו לכם 55 שקלים. כמו כן, יהיה במקום מבצע של בירה ללא תחתית ב-79 שקלים.
דרך יפו 30 חיפה, 053-5216076‏, לא כשר

תטה

במסעדה הנמצאת בפרדס חנה, מצפה לכם אחד הדילים היותר שווים שנראו כאן, במסגרתו בהזמנת עסקית נקניקיות (שכוללת פוקצ'ה, סלט, שתי נקניקיות, תוספת חמה ושתייה חמה) - תקבלו גם בירת שפאטן גרמנית ללא הגבלה וללא תשלום. הדיל כולו יעלה לכם 77 שקלים.
נקניקיותנקניקיות
(צילום: יח"צ)
דרך פיקא 1 פרדס חנה כרכור, 04-6376401, לא כשר


Rock&Stein

בביסטרו המקסיקני, יציעו לרגל החגיגות דיל הכולל נקניקיית צ'וריסו מבשר טלה או נקניקיית מרגז מבשר עגל המוגשות בתוך לחמנייה עם כרוב כבוש וחרדל, לצד שליש בירה מהחבית במחיר של 42 שקלים.
אוקטוברפסטאוקטוברפסט
(צילום: יח"צ)
כמו כן, במהלך ימי החג הבווארי תוכלו ליהנות שם מנקניקיית ספיישל כמו צ'וריסו בלחמנייה המוגשת עם כרוב כבוש, צ'ילי קון קרנה, גבינת צ'דר וחלפיניו כבוש.
שדרות הנשיא 1 פרדסיה, 09-7743330‏, לא כשר
כותרות כותרת ביניים דרוםכותרות כותרת ביניים דרום

Alcapone Burger

בהמבורגרייה הבאר-שבעית, יציעו דילים שווים במיוחד (בין ה-19 בספטמבר ל-6 באוקטובר), במסגרתם בקניית ארוחת המבורגר אפשר יהיה להגדיל את הבירה משליש לחצי ליטר בתוספת של שני שקלים. כמו כן, יציעו במקום בירה וצ׳ייסר ב-15 שקלים. שני המבצעים יהיו תקפים לאורך כל שעות היום.
שילובי אוכל מוזריםשילובי אוכל מוזרים
(צילום: יח"צ)
רינגלבלום 8 באר שבע, 077-7908810‏, לא כשר
כותרת בינייםכותרת ביניים

ביירן

ברשת הנקניקיות, יציינו את חגיגות האוקטוברפסט בין ה-22 בספטמבר ל-6 באוקטובר, במסגרתן בכל סניפי הרשת יגישו נקניקיית בראטוורסט/קנקר וליטר בירת פאולנר ב-69 שקלים.
(צילום: שי בן אפרים)
בכל סניפי הרשת

אוסקר ווילד

ברשת הברים האיריים, יציינו את החג הבווארי עם הופעות חיות, מנות ספיישל ובירות גרמניות קלאסיות במחירים מיוחדים.
אוקטוברפסטאוקטוברפסט
(צילום: יהונתן בן חיים)
במסגרת החגיגות - שיתקיימו בכל סניפי הרשת בין ה-28-22 בספטמבר - יוגשו פרעצלים בטעמים ונקניקיות פרנקפורט בלחמנייה עם כרוב כבוש וחרדל דיז'ון (29 שקלים). בגזרת הבירות, אפשר יהיה ליהנות שם מליטר בירה בווארית ב-45 שקלים, מחצי ליטר ב-28 שקלים ומשליש ב-18 שקלים.
בכל סניפי הרשת

הגראז'

לרגל החגיגות, החל מה-22 בספטמבר יציעו בשני סניפי רשת ההמבורגריית דיל המציע נקניקייה עצומה באורך מטר לצד קורנישונים וכרוב כבוש, הר של צ'יפס וליטר בירה מהחבית.
אוקטוברפסטאוקטוברפסט
(צילום: דודי אייזנטל)
לקינוח, יגישו לכם שם את אחת מהמנות הקלאסיות של המטבח הבווארי - עוגת היער השחור הכוללת שוקולד, קפה, קרם וניל, קצפת, פירות יער וטוויל מתוק. על כל הטוב הזה, תשלמו שם 222 שקלים.
  • הרצל 151 צומת גן הורדים ראשל"צ, 03-6499600, לא כשר
  • ראול ולנברג 24 רמת החייל תל אביב, 03-6499600, לא כשר