שריפה פרצה הלילה (שבת) במסעדת הבסטה בתל אביב, מסעדה פופולרית הממוקמת בשוק הכרמל. השריפה פרצה בסביבות השעה 3:00 לפנות בוקר, בחלל שמחבר בין הבר למטבח. לא היו נפגעים בנפש, נזק נגרם למקום.
כרגע עדיין לא ברורים הפרטים המלאים, אך גורמים המעורבים בפרטים סבורים כי קצר חשמלי באחד המקררים - הוא שגרם לשריפה.
2 צפייה בגלריה
בסטה שריפה
בסטה שריפה
(צילום מסך מתוך האינסטגרם)
מסעדת הבסטה בתל אביב נפתחה בשנת 2007 בחלל קטן בסמטת רחוב השומר בשוק הכרמל, ומיום פתיחה היא מוקד משיכה לקהל ברנז'אי. עם השנים גדלה המסעדה והפכה לאחד היעדים הקולינרים הנחשבים בארץ ובעולם. המסעדה מתאפיינת בפשטותה - ושם סוד קסמה.
2 צפייה בגלריה
בסטה: טייק אווי בעידן הקורונה
בסטה: טייק אווי בעידן הקורונה
רחבת מסעדת הבסטה בעידן הקורונה
(צילום: יח"צ)
תגובת הבעלים לא נמסרה, אך מקורבים סבורים כי המקום ישופץ בימים הקרובים וייפתח בזמן - עם פתיחת המסעדות הצפויה להיות, על פי המתווה האחרון, בעוד כשבוע.
ליאור טהרני, דובר מכבי אש, מסר כי בשעה 3:23 לפנות בוקר התקבל דיווח ראשוני על עשן במבנה בקומת קרקע של בניין. כבאים פרצו למקום וגילו שריפה בתוך חנות, ללא לכודים.
מסעדת הבסטה מצטרפת לעוד לא מעט מסעדות שנשרפו בשנים האחרונות - שגב בהרצליה וברמת החייל, קלארו של רן שמואלי במתחם שרונה בתל אביב, יפו תל אביב של חיים כהן, והשריפה המדוברת מכולן - השריפה במסעדת מול ים בנמל תל אביב, שריפה שסתמה את הגולל על תולדות אחת המסעדות הנחשבות ביותר בארץ בתולדות כל הזמנים.