בשיתוף אופטיקנה
העתיד בתחום האופטומטריה כבר כאן: בשבוע שעבר התקיימה באוניברסיטת בר אילן, ועידת החדשנות בתחום האופטומטריה בהשתתפות אנשי מקצוע שבאו להתרשם מכל החידושים והפיתוחים שהוצגו בה, וחברות שהציגו את המוצרים הכי מתקדמים בתחום.
"מדובר על ועידה שמרכזת את החידושים הכי מבטיחים שיש לעולם האופטומטריה להציע", אומרת מירב צ'פני רז, משנה למנכ"ל ומנהלת רשת אופטיקנה, "העולם הולך ומתפתח והתפקיד של האופטומטריסט הופך להיות מגוון יותר ורחב יותר, ויש לו כלים הרבה יותר מגוונים לאבחן בעיות. ומעל הכל יש לו אפשרות לתת פתרונות הרבה יותר מגוונים". צפו בסיכום הוועידה:
ועידת חדשנות באופטומטריה
(צילום: חגי דקל)
פרופ' אורי פולק, מנהל ביה"ס לאופטומטריה ומדע הראייה באוניברסיטת בר אילן אמר בוועידה: "המקצוע הזה הולך ומשתנה בקצב מדהים, הוא מקצוע דינמי. אופטומטריסט שבודק היום מישהו, הוא הצעד הראשונה בלקיחת אחריות על בריאות העין".
ד"ר חיים סטולביץ, מומחה לרפואת עיניים ילדים ופזילה, רופא בכיר במחלת עיניים, איכילוב, הוסיף: "בעשרים, שלושים שנים האחרונות יש התקדמות בשכיחות קוצר הראייה באוכלוסייה הכללית, יחד עם עלייה בשכיחות מחלות עיניים".

העתיד בתחום האופטומטריה

בין הפיתוחים הרבים שהוצגו בוועידה: חברת Revitalvision עם תוכנת תרגול ראייה מבוססת פטנט, המסייעת לשיפור הראייה על ידי שיפור יכולת עיבוד התמונה במוח – טכנולוגיה אשר כבר הוכחה כיעילה בשיפור ראייה בעין עצלה בילדים, עדשת ה-CU Control, המיועדת להאטת קצב התפתחות קוצר ראייה בילדים, שהושקה בלעדית, ועדשת הפרימיום של חברת Seiko, המותאמת ומיוצרת באופן אינדיבידואלי בהתאם לאורח החיים, סביבת הראייה, המרשם ונתוני המסגרת של כל מטופל.
פיתוח נוסף שהוצג הוא עדשות המגע הסמיסקלרליות של חברת Coopervision, אשר נועדו לתת מענה למקרים של עיוותים בקרנית ומהוות פתרון לשיפור הראייה תוך מתן נוחות מיטבית.
בשיתוף אופטיקנה