המדור בשיתוף "מגדלי הים התיכון"
תוחלת החיים עלתה משמעותית בעשורים האחרונים, ימי הפנסיה מאפשרים שלא כבעבר, לממש חלומות רבים, ימי הריחוק החברתי עומדים לחלוף ושוב אפשר יהיה לטייל ברחבי העולם, לצאת לבילויים זוגיים ומשפחתיים, ללימודים ואף להכרויות חדשות.
הראש עדיין צלול, הגוף שומר על איתנו, ובזכות מדע פורץ דרך וטיפולים חדשניים, אפשר גם להיראות טוב ולשמור על עור רענן.
אז איך עושים זאת נכון ובהתאמה לגיל, האם באמת אפשר להשיל כמה שנים ולשמור על המראה גם לאחר הפנסיה ובעיקר, עד איזה גיל ניתן לעבור טיפולים ואיך להיזהר משרלטנים. לפניכם מספר נקודות שכדי לדעת לפני שאתם בוחרים טיפול אסתטי.
עוד במדור 60 פלוס:
1 צפייה בגלריה
ההבדלים בטיפולים בהתאם לגיל
ההבדלים בטיפולים בהתאם לגיל
ההבדלים בטיפולים בהתאם לגיל
(צילום: shutterstock)

ההבדל: טיפולים לצעירים מול מבוגרים

ישנה הבחנה בין ניתוחים וטיפולים אסתטיים שנערכים בדרך כלל בגילים צעירים לבין ניתוחים שאופייניים לאוכלוסייה הבוגרת.
בגיל צעיר אנחנו רואים בדרך כלל ניתוחים שנועדו לתקן משתנים אנטומיים, למשל ניתוחי אף. בגילים מתקדמים יותר, סביר להניח שאנשים חיים בשלום עם האף שלהם והצורך שלהם הוא להילחם בפגעי הזמן.
אנשים בריאים בגיל מתקדם יכולים לעבור כמעט את כל הניתוחים שצעירים יכולים לעבור עם זאת, כמובן שיש לבדוק כל מקרה לגופו.

מה חשוב לבדוק שבוחרים רופא?

לפני הכול חשוב להבין כי עולם האסתטיקה והטיפולים הקוסמטיים רווי מכונים לא מקצועיים ומטפלים ללא הסמכה מתאימה, בין היתר תוצאה של היעדר פיקוח מקיף של המדינה בתחום זה.
בתחילת התהליך חובה לוודא שהמנתח הוא מומחה בכירורגיה פלסטית או ברפואת עור, להבין היכן רכש את השכלתו, לאסוף המלצות על אודותיו ולברר מה הרקע שלו.
כמו כן, הוא מדגיש כי עדיף מנתח החבר ב"איגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית" שמחזיק בתעודה המעידה על תחום ההתמחות שלו.
יש להישמר מאנשי מקצוע שאמינותם מוטלת בספק ומבטיחים הבטחות לא ריאליות וממטפלים שממליצים על תהליכים שנראים מיותרים או מביעים התלהבות מוגזמת, או משתפים מידע חלקי בלבד.

ברחל בתך הקטנה

בררו את מלוא האינפורמציה על הסיכונים הכרוכים בניתוח, קשיי ההחלמה, הכאבים המלווים את ההתאוששות והתהליך כולו עד להשגת המראה הרצוי, שלא יצוצו סימני שאלה במהלך התהליך.
כמו כן, הרופא צריך לדעת את הרקע הרפואי שלכם על מנת לוודא התאמה לטיפול.

הטיפול השכיחים עבור מבוגרים

לרפואה האסתטית יש פתרונות שמכוונים בדיוק לגיל השלישי והם מוכחים כיעילים. אם נסתכל על קשת הניתוחים והטיפולים, נמצא שם לא מעט שמבקשים לתקן את פגמי הגיל.
כך למשל ניתן לבצע: הרמת גבות, הרמת מצח, הרמת עפעפיים, מתיחת פנים וצוואר, קילופי עור שנועדו לתקן את נזקי השמש, הרמת, הגדלת או הקטנת חזה, מתיחת זרועות וירכיים, מתיחת גב, מתיחת בטן ושאיבת שומן.
לצד אלה קיימים בשוק מגוון רחב של טיפולים שאינם נערכים בחדרי הניתוח, ועדיין תורמים למראה רענן.
כמו למשל העלמת קמטים בהזרקה במגוון טכנולוגיות, בין היתר שימוש בבוטוקס, חומצה הילאורונית, הזרקת שומן עצמי לאזורים שונים בגוף ועוד.

הכותב הינו רופא מומחה בכירורגיה פלסטית, הרופא הראשי של רשת מרפאות "כללית אסתטיקה"

צפו בדוגמן בן ה-80 שכובש את מסלולי הדוגמנות הנחשבים בעולם


המדור בשיתוף "מגדלי הים התיכון"
פורסם לראשונה: 10:35 , 27.01.21