אסי רוזנברג, החותם המיליון על כרטיס אדי
(צילום: משי בן עמי)

מיליון ישראלים כבר חתומים. אסי רוזנברג, החותם המיליון על כרטיס אדי, בכלל היה בטוח שהוא כבר מזמן חתם על הכרטיס לתרומת איברים. "כולם אצלי במשפחה חתומים ואני הייתי בטוח שאני גם חתום. דיברנו על זה יום אחד סביב השולחן ואמרתי, 'אני חתום? אני לא זוכר', בדקתי וראיתי שלא, אז ישר רצתי לחתום אונליין, היום זה נגיש", הוא מספר.
קראו עוד:
רוזנברג, תושב תל אביב, בן 42, נשוי ואב לשלושה ילדים. בשבוע הבא הוא מתחיל לעבוד כמנהל קריאייטיב ב"כאן 11". "אני מרגיש מיליון דולר", הוא אומר על החתימה.
לא ידעת שאתה תהיה החותם המיליון, מן הסתם. "זו כנראה קארמה. אתה רוצה לעשות משהו טוב וקורה משהו טוב".
היו לך לבטים בעניין ההצטרפות? אסי: לא. לא נראה לי שאני ארגיש משהו. את הפחד אני לא ארגיש. דווקא בשנה של קורונה וערבות הדדית, אני חושב שכל אחד מאיתנו חייב לעשות את הדבר הזה. אתה יודע, אנחנו לא נרגיש מה יקרה אחרי ואנחנו יכולים להציל חיים של אנשים אחרים. יש יותר נעלה מזה? לא חושב".
1 צפייה בגלריה
אסי רוזנברג, החותם המיליון על כרטיס אדי
אסי רוזנברג, החותם המיליון על כרטיס אדי
"מרגיש מיליון דולר". אסי רוזנברג, החותם המיליון על כרטיס אדי

מה אתה אומר למי שמהסס? "יצא גם שהיום הוא יום השואה, וערבות הדדית היא משהו שאנחנו חייבים כל הזמן לשמר. אם אנחנו יכולים להציל אנשים אחרים, זו זכות. ואם בודקים מה אתה מרוויח ומה אתה מפסיד - אני חושב שאין פה אפילו שאלה".
דבורה שרר מהמרכז הלאומי להשתלות איברים מוסיפה: "מעבר לזה שאתה מציל אנשים אחרים, אתה מציל את עצמך. בגלל חוק התעדוף, מי שחתום על כרטיס 'אדי' זכאי לקדימות בהשתלה, היו לנו מאות אנשים שקודמו בתור. כמעט חצי מהמושתלים מדי שנה קודמו בתור כי היה להם כרטיס 'אדי'".
מיליון חותמים זה מספר מכובד מאוד, אבל אנחנו מדינה של תשעה מיליון איש. "נכון. הרבה אנשים פשוט לא חושבים על זה או שהם לא רוצים להתעסק בזה. לא מעט משפחות תורמות איברים של יקיריהן גם כשאין לנפטר כרטיס 'אדי', אבל הן יודעות שזה היה הרצון שלו. למה חשוב לחתום על הכרטיס עצמו? כי כך קל יותר למשפחה לקבל החלטה בזמן אמת".
אתם רואים פיקים של חותמים? "כן, במיוחד כשיש סיפורים אישיים וקוראים למשל על אישה שקיבלה תרומה של כליה ולבלב ואחרי זה היא הביאה ילד לעולם - אז זה לא רק שהיא קיבלה חיים, היא גם העניקה חיים".
לא עוצרים במיליון. לחתימה על כרטיס אדי אונליין לחצו כאן ומלאו פרטיכם