בשיתוף בורינגר אינגלהיים
נינה גמזולטובה בת ה-35 הגיעה לשיעור בסטודיו סי. בתה התינוקת הייתה רק בת 3 חודשים, ובאמצע השיעור היא הרגישה שמשהו רע קורה לגוף שלה. צפו בה מספרת על מה שאירע במהלך השיעור, בו, הודות לזיהוי מהיר של מצבה, ניצלו חייה לאחר שלקתה בשבץ מוחי:
שבץ מוחי הוא אחת המחלות השכיחות והקטלניות בעולם המערבי, וגם גורם המוות השלישי בישראל מיד אחרי סרטן ומחלות לב. יש גורמים ידועים שהם גורמי סיכון, כמו למשל, יתר לחץ דם, סוכרת, כולסטרול גבוה, השמנת יתר, עישון וגם הלב. 25% משבצי המוח עם תסחיפים קרישיים שעולים מהלב למוח.
לאירוע מוחי תסמינים קלאסיים הניתנים לזיהוי באופן ברור :
● הפרעות דיבור ושפה – המופיעים הן כמשפטים חסרי הגיון או כשיבוש מילים
● עיוות במראה הפנים – בקשו מהאדם לחייך - "צניחה" בצד אחד של הפנים הינה אחד הסימנים לאירוע מוחי
● הפרעות תחושה ותנועת ידיים – בקשו מהאדם להרים את שתי ידיו קדימה: חוסר יכולת לבצע את הפעולה הזו בפשטות מצביעה על חשד לאירוע מוחי
מלבד סימנים אלו עלולים להופיע סימנים נוספים: פגיעה בשדה ראיה, סחרחורת סיבובית, כפל ראיה, קשיי בליעה, כאב ראש וחולשה /התארכות משמעותית בזמן תגובה, שיתוק או הפרעות תחושה בצד אחד של הגוף, וירידה במצב ההכרה עד כדי תרדמת.
"הרגשתי כאב חד מפלח בצד ימין של הראש באמצע תרגיל בשיעור. לא הבנתי מה קורה לי. ניסיתי לשתות מים וכל המים נשפכו על הרצפה", היא מספרת. "כל הבנות והמדריכה התאספו סביבי ונתנו לי לשתות מים עם סוכר כי חשבו שיש לי נפילת סוכר. תוך 30 שניות הגוף שלי השתתק, אבל הייתי בהכרה מלאה.
"הודות לאבחון מהיר של אחת המתאמנות, אחות במקצועה, כי מדובר בשבץ מוחי, פוניתי במהירות לטיפול רפואי שהציל את חיי. אני מקפידה על תזונה נכונה ואורח חיים בריא, ואם זה קרה לי, זה יכול לקרות לכל אחד. היו ערניים וקשובים לגוף שלכם. ובכל מקרה, זיכרו שזמן ההגעה לבית החולים הוא קריטי".
בשיתוף בורינגר אינגלהיים