ניסיון לינץ' באדם ערבי בטיילת בת ים
(צילום: יריב כץ)

בעקבות המראות הקשים בערים המעורבות, הערב (ד'), יוצא הרב הראשי לישראל, יצחק יוסף, בקריאה הלכתית ומצפונית לצעירים שיצאו לרחובות – שלא לקחת את החוק לידיים ולהשאיר את המלאכה למשטרת ישראל.
<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>
הראשון לציון אמר כי "אזרחי ישראל החפים מפשע מותקפים על ידי ארגוני טרור. הדם אמנם חם, הלב סוער, המראות קשים - אבל אסור לנו להיגרר לפרובוקציות ולפגיעה באדם או ברכוש".
2 צפייה בגלריה
הרב הראשי לישראל, הרב יצחק יוסף
הרב הראשי לישראל, הרב יצחק יוסף
הרב הראשי לישראל, הרב יצחק יוסף
(צילום: יעקב כהן)
הרב הראשי הוסיף כי "על פי תורת ישראל אין שום היתר לקחת את החוק לידיים ולפעול באלימות, ויש להותיר את מלאכת השבת הסדר על כנו לידי משטרת ישראל, שזהו תפקידה". הוא חתם את הקריאה בהסבר כי "עלינו להיות אור לגויים, ולא חלילה להיפך".
גם הרב הראשי, דוד לאו, קורא להרגעת הרוחות - ומציין בצער את שתיקת המנהיגות הרוחנית הערבית: "האלימות הנוראה ברחובות ערי ישראל חייבת להיפסק",, אמר. "קראתי אתמול למנהיגי הציבור הערבי לפעול על מנת להרגיע את השטח, לעצור את האלימות וההשחתה, ולמנוע את התמונות האיומות של תקיפת יהודים ופגיעה בבתי כנסת. חבל מאוד שאנו לא רואים את ההתגייסות שלהם להרגעת הרוחות".
2 צפייה בגלריה
הרב הראשי דוד לאו
הרב הראשי דוד לאו
הרב הראשי דוד לאו
(צילום: שלומי כהן)
"עם זאת", הוסיף, "הערב בבת ים אירע אירוע חריג של אלימות. אנו קוראים לציבור לציית לכוחות הביטחון ולא לקחת את החוק לידיים, בוודאי לא באלימות כלפי חפים מפשע. זו אינה דרכה של התורה. אנו נמצאים בימים קשים מאוד לעם ישראלו והמשימה המוטלת עלינו בשעות קשות אלו היא לתת לכוחות הביטחון לפעול ולהתפלל לריבון העולמים להצלחת המערכה ולשלום עם ישראל".
קראו עוד בערוץ היהדות: