אלפים בחתונת בעלז, בניגוד לסיכומים
(צילום: יעקב מלמד חדשות JDN)

הזלזול בהנחיות הקורונה הופך להפקרות מוחלטת: אלפי בני אדם משתתפים הערב (ד') בחתונת נכדו של האדמו"ר מבעלזא, מנהיג אחת החצרות החסידויות הגדולות והמשפיעות בישראל, הנערכת בניגוד לחוק באולם סגור בירושלים. רשויות האכיפה, שידעו מבעוד מועד על קיום האירוע, במרכז שכונה "אדומה" שרק בחודש שעבר הייתה תחת סגר, לא מנעו אותו, ואולם במהלך הערב - לאחר שתועדו המוני אנשים במתחם הסגור - אמרו במשטרה כי נרשמו דו"חות ונפתחה חקירה.
"המשטרה קיימה פגישות מקדימות עם מארגני החתונה במטרה למנוע הפרה של התקנות", מסרו. "לאחר שהפרו את התקנות, נרשמו קנסות במקום, בהם 4 קנסות בסך 5,000 ש״ח למארגנים. בנוסף נפתחה במשטרה חקירה בגין עבירות רישוי".
<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>
3 צפייה בגלריה
אלפים באירוע
אלפים באירוע
אלפים באירוע
(עקב מלמד חדשות JDN)

אף שהמגפה פגעה קשות בקהילת בעלזא והפילה בה חללים רבים, בולט כעת האדמו"ר, רבי ישכר דב רוקח, כמנהיג החרדי הבכיר היחיד המפגין זלזול בהנחיות למניעת התפשטות הקורונה, כשהוא מעניק דוגמה אישית רעה לאנשיו.
בחודשים האחרונים קיים האדמו"ר מנייני תפילה גדולים ואירועים אסורים נוספים. השבוע הגיע בליווי נכדו, החתן, לתפילה ברחבת הכותל המערבי בירושלים, בלי לשמור על ריחוק חברתי ממלוויו וללא מסכת פנים - וכך נוהגים גם רבים מחסידיו. הערב, כאמור, נשבר שיא חדש, כאשר הרבי התעקש לקיים את חתונת הענק במתכונת כמעט רגילה, והזמין את כל בני הקהילה להשתתף בשמחה.
עם כתר "מזל טוב"
((צילום: משה מזרחי))

תקנות הקורונה של האדמו"ר

בניגוד להפרות שנרשמו בגל הראשון בפלגים החרדים הקיצוניים, הפעם מדובר בחצר גדולה המשתייכת לזרם המרכזי - אחת מהיחידות המיוצגות בכנסת במסגרת יהדות התורה, על ידי ח"כ ישראל אייכלר. גם הוא עצמו השתתף בחלק מהאירועים ההמוניים שערך רבו בתקופה האחרונה.
3 צפייה בגלריה
חוגגים עם האדמו"ר כתר "מזל טוב"
חוגגים עם האדמו"ר כתר "מזל טוב"
חוגגים עם האדמו"ר - כתר "מזל טוב"
(צילום: משה מזרחי)
בבעלזא מסבירים שהרבי סבור כי הנזק הרוחני והנפשי הנגרם לחסידיו בגלל ההגבלות ושבירת השגרה, חמור יותר מהסכנה לבריאותם. לטענתו, ניתן להתמגן מפני הנגיף גם בלעדיהן, בעזרת אחריות אישית ומשמעת עצמית בנוגע לבדיקות ולשהייה בבידוד - מבלי לדווח עליהן לרשויות וללא שיבוש משמעותי של חיי הדת והקהילה.
ואולם נראה כי גם מארגני החתונה מבינים כי זהו אירוע שיש להתבייש בו. בניגוד לשמחות שנערכו בעבר במשפחת האדמו"ר, שהיו פתוחות לציבור הרחב ונוצלו למפגן כוח של בעלזא, הפעם הוא מתקיים בחשאיות, כאשר המשתתפים כולם מוזהרים שלא לחשוף פרטים ממנו ואינם מורשים להכניס לאולם טלפונים או כל מכשיר אחר העשוי לתעד את המתרחש בו. בפתח האולם אף מוצבים מגנומטרים ושמירה הדוקה, וכל אחד מהנכנסים עובר חיפוש מדוקדק.
3 צפייה בגלריה
האדמו"ר מבעלז בחתונה, 2015. בניגוד לחתונות ההמוניות של החסידות, הפעם נעשתה החתונה בחשאיות גמורה
האדמו"ר מבעלז בחתונה, 2015. בניגוד לחתונות ההמוניות של החסידות, הפעם נעשתה החתונה בחשאיות גמורה
האדמו"ר מבעלז בחתונה, 2015. בניגוד לחתונות ההמוניות של החסידות, הפעם נעשתה החתונה בחשאיות גמורה
(צילום: EPA)