גבר ישראלי שעזב את אשתו ונעלם - אותר באתיופיה לאחר שנמלט מהארץ, ובתום מבצע מורכב חולץ מאזור מלחמה כדי לשחררה מעגינותה. הוא הובהל במסע רגלי מצפון המדינה לגונדר, ומשם לאדיס אבבה - ומסר גט בשיחת וידאו עם בית הדין הרבני בתל אביב, שם שהתה האישה.
<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>
הגבר נטש את משפחתו לפני כשנתיים ומאז נעלמו עקבותיו, עד שחקירה שערכה הנהלת בתי הדין הרבניים העלתה כי הוא נמצא בארץ הולדתו, שם מתחוללת בימים אלה מלחמת אזרחים, ובמבצע משותף עם משרד החוץ וגורמי ביטחון הצליח אגף העגונות בבתי הדין לאתרו.
האיש שוכנע להסכים להתגרש, והרב אלון נגוסה, הממונה על מגזר יוצאי אתיופיה, נסע אליו כדי לסדר את הגט. אלא שהגבר לא הגיע תחילה למקום המפגש במועד שנקבע - ושוב נעלמו עקבותיו. בהמשך הוא אותר שוב, אך האזור שבו שהה היה נטול אמצעי תקשורת בסיסיים.
כדי שלא להחמיץ את ההזדמנות לשחרר את האישה מעגינותה, הועבר הבעל רגלית במשך יום וחצי לנקודה שממנה נלקח בג'יפ לבית מלון בגונדר ומשם לאדיס אבבה – שם השתתף באמצעות שיחת וידיאו בדיון שנערך באותה שעה בארץ.
בינתיים, בישראל, נקבע הדיון ליום חמישי האחרון בשעת בוקר מוקדמת בבית הדין הרבני בבאר שבע, אך הדיינים, שכולם תושבי ירושלים, לא יכלו לצאת מהעיר בגלל השלג שירד בבירה באותו היום. הדיון הועבר מיד לבית הדין בתל אביב, והאישה נלקחה לשם במונית מבאר שבע – וקיבלה את הגט המיוחל.
מנהל אגף העגונות בהנהלת בתי הדין הרבניים, הרב אליהו מימון, הודה לאנשי משרד החוץ ולקונסולית הישראלית באתיופיה, פנטייה אלמו, על המאמצים הרבים לשחרור האישה. מנהל בתי הדין הרבניים, הרב דוד מלכא, שיבח מצדו את הרב מימון והרב נגוסה, והתחייב: "מערכת בתי הדין תמשיך ותעשה כל מאמץ לאתר סרבני גט בכל מקום בעולם".