ספר התורה ניצל. תיעוד מהזירה
(Palm Beach County Fire Rescue )

בגדים, צעצועים ומכשירי חשמל – שריפת הענק כילתה את כל חפצי משפחת קלארק. רק ספר התורה נותר שלם: ספר תורה בן 100 שנה ניצל משריפת ענק בבית משפחת קלארק שבבוקה רטון, פלורידה, והסיפור ריגש גם את כלי התקשורת הארציים בארה"ב.
<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>
בשריפה חולץ הפריט העתיק בידי כוחות כיבוי האש של פאלם ספרינגס. "זה נס", אמר אב המשפחה, פול קלארק, ששהה מחוץ לבית עם אשתו וארבעת ילדיהם. בתיעוד נראים הכבאים מגישים את ספר התורה העתיק לאשתו של פול, המודה להם בדמעות.
ספר התורה ללא שריטהספר התורה ללא שריטה
ספר התורה ללא שריטה
(WPBF 25 news)
מחצית מרכושה של בני משפחת קלארק – ספרים, מכשירי חשמל, בגדים ועוד - נהרס בשריפה. כוחות הכיבוי במקום הצליחו לחלץ את ספר התורה, והופתעו לגלות כי זה חולץ ללא פגע. הכבאים חילצו פריטים נוספים ביניהם פמוטים, נרות שבת וספרי קודש.

"משהו מדהים קרה שם"

"חזרנו הביתה וראינו עשן מיתמר מהבית. התקשרנו מהר למשטרה ולכוחות כיבוי האש", שיחזר קלארק את האירוע. לדבריו, האש התלקחה ברחבי הבית בתוך שניות בודדות. "היא רק המשיכה לעלות - והשתלטה על כל הבית".
מחצית מהרכוש נהרס בשריפהמחצית מהרכוש נהרס בשריפה
מחצית מהרכוש נהרס בשריפה
(WPBF 25 news)
כבאים שהגיעו למקום החלו משתלטים על השריפה שהרסה את המבנה כליל. הכבאי קפטן דן זיטניק סיפר כי בניסיון להשתלט על האש, נשפכו "גלונים של מים". אך לדבריו, ספר התורה שמצא לאחר מכן, "היה ללא טיפה אחת". שכנו של קלארק, ג'רמי לוריא שנכח במקום, אמר כי "לא משנה באיזה כוח עליון אתה מאמין – משהו קרה שם".
קלארק שאיבד את רוב רכושו, נותר המום מהגילוי. "הבית עצמו נהרס, אז כשראיתי את ספר התורה ללא פיח או אפילו טיפת מים עליו - זה הדהים אותי".

אם המשפחה מודה לכבאים בדמעותאם המשפחה מודה לכבאים בדמעות
אם המשפחה מודה לכבאים בדמעות
(Palm Beach County Fire Rescue)

כוחות הכיבוי ניסו להשתלט על השריפה במקוםכוחות הכיבוי ניסו להשתלט על השריפה במקום
כוחות הכיבוי ניסו להשתלט על השריפה במקום
(WPBF 25 news)