טרגדיה בירושלים: אוסנת בן שטרית, בת 32 שהייתה בהיריון מתקדם ואושפזה ללא מחלות רקע, נפטרה הבוקר (ראשון) מקורונה בבית החולים הדסה עין כרם. מאמצי הרופאים להציל את העובר לא צלחו.
2 צפייה בגלריה
אסנת בן שטרית
אסנת בן שטרית
אוסנת בן שטרית
בן שטרית, אם לארבעה ילדים קטנים שהייתה בשבוע ה-30 להיריונה, הגיעה ביום שלישי האחרון עם מצוקה נשימתית, ואושפזה במחלקה לטיפול נמרץ במצב קשה. במהלך הלילה מצבה התחיל להידרדר, והיא פיתחה כשל רב-מערכתי. צוות רב תחומי בכיר, שכלל מומחי טיפול נמרץ, הרדמה, גניקולוגיה, מיילדות, צוות אקמו ומנתחי לב-חזה, הוזעק לטיפול באישה.
בבית החולים החליטו לבצע ניתוח קיסרי כדי לנסות ולהציל את העובר וביצעו בה החייאה ממושכת ביותר. "לצערנו, מצבם של האם ושל העובר היה אנוש, ולמרות חיבורה של היולדת למכשיר האקמו, ועל אף מאמצים כבירים להצילה ולהציל את חיי העובר ביחידה לטיפול נמרץ פגים - הם נפטרו", אמרו בהדסה.
קרובת משפחתה של אוסנת פרסמה את תמונתה באינסטגרם וכתבה: "אמא לארבעה נסיכים טהורים עברה הריון שלא שרד. הלב שבור, הראש לא יודע איפה לשים את עצמו. אין נחמה".
2 צפייה בגלריה
מחלקת הקורונה בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים
מחלקת הקורונה בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים
מומחים רבים הוזעקו לטפל ביולדת
(צילום: גיל יוחנן)
"הצוות ביחידה לטיפול נמרץ קורונה והמומחים שהוזעקו לטיפול באישה ובתינוק מצויים בסערה רגשית. למאמצי ההצלה היו שותפים רבים מכל רחבי בית החולים אשר נלחמו על חיי האם והתינוק. הדסה כולה משתתפת בצערה הכבד של המשפחה. צוות השירות הסוציאלי בבית החולים מלווה אותם בשעתם הקשה".
בשבוע שעבר נרשם מקרה ראשון בישראל שבו עובר נדבק בקורונה ונפטר. צעירה שהגיעה לבית החולים אסותא באשדוד כדי לעבור לידה שקטה, אובחנה כחיובית לקורונה אחרי שלא דיווחה על התסמינים שחוותה. גם העובר המת, נמצא גם הוא חיובי לנגיף. עד כה נרשמו לידות שקטות של נשים חולות קורונה, אך לא אותרה הדבקה לעובר. בבית החולים הבהירו כי לו הייתה האישה מתחסנת – בסבירות גבוהה לא הייתה נדבקת.
ד"ר טל ברוש, מנהל היחידה למחלות זיהומיות בבית החולים, ציין כי "העובר נדבק דרך השליה ובמידה מאוד גבוהה של ודאות מת בגלל קורונה".