זירת הרצח ליד יער חדרה
(צילום: שמיר אלבז, רענן בן צור)

רצח משולש של קרובי משפחה: האחים אחמד ומוחמד שרקייה, בשנות ה-30 וה-40 לחייהם, נורו למוות אמש (שישי) ברכבם סמוך לצומת יער חדרה עם כביש 4. הם נורו בעת שנסעו מאחורי אמבולנס שפינה את קרוב משפחתם אמיר אבו חוסיין בן ה-25, שנפצע עוד קודם לכן ביריות בבאקה אל-גרבייה. כעבור כמה שעות נקבע מותו בבית החולים.
צוות מד"א שהוזעק למקום פינה את האחים לבית החולים הלל יפה, לשם כבר עשו למעשה את הדרך כשליוו את האמבולנס. הפרמדיקים של מד"א קבעו את מותם זמן קצר לפני ההגעה לבית החולים. המשטרה מסרה כי נפתחו סריקות אחר היורים, וכי ממצאים נאספו מהזירה על ידי חוקרי מז"פ. הרקע והנסיבות נחקרים.
חשד לרצח כפול בשרון: שני גברים נמצאו ירויים ברכבחשד לרצח כפול בשרון: שני גברים נמצאו ירויים ברכב
הרכב וסימני הירי. בכביש 9
(צילום: רענן בן צור)
אמיר אבו חוסיין שנרצח בבאקה אל-גרבייהאמיר אבו חוסיין שנרצח בבאקה אל-גרבייה
אמיר אבו חוסיין שנרצח בבאקה אל-גרבייה
אחמד ומוחמד שרקיהאחמד ומוחמד שרקיה
אחמד ומוחמד שרקיה
פרמדיק מד"א אבי כהן סיפר: "כשהגענו למקום ראינו שני גברים, אחד כבן 60 והשני צעיר כבן 20. הם היו מחוסרי הכרה, ללא נשימה וללא דופק. חילצנו אותם מיד מהרכב ופינינו אותם תוך פעולות החייאה ובסמוך לבית החולים נאלצנו לקבוע את מותם".
כאמור, זמן קצר לפני הירי בכביש 9 נפצע אנושות אמיר אבו חוסיין בן ה-25 מירי בבאקה אל-גרבייה. הדיווח במוקד מד"א על האירוע הראשון התקבל בשעה 19:10, והצעיר פונה לבית החולים הלל יפה שבחדרה.
חשד לרצח כפול בשרון: שני גברים נמצאו ירויים ברכבחשד לרצח כפול בשרון: שני גברים נמצאו ירויים ברכב
(צילום: רענן בן צור)
חשד לרצח כפול בשרון: שני גברים נמצאו ירויים ברכבחשד לרצח כפול בשרון: שני גברים נמצאו ירויים ברכב
(צילום: רענן בן צור)
ניסיון רצח בבאקה אל ע'רביהניסיון רצח בבאקה אל ע'רביה
זירת ניסיון הרצח בבאקה אל-גרבייה, זמן קצר לפני הרצח הכפול
בעקבות התקרית אתמול עלה ל-108 מספר הנרצחים במגזר הערבי בישראל מתחילת השנה. רק ביום חמישי לפנות בוקר אותרה גופה נוספת עם סימני ירי. גופתו של עלי בדווי, תושב כפר קאסם כבן 30, נמצאה בכביש 557, סמוך למחסום תאנים שבשרון. המשטרה חוקרת חשד לרצח, אך גם כיוונים נוספים. גופתו של בדווי נמצאה כמה שעות לאחר שנמר סלימאן, בן 46, נורה למוות במוסך שבבעלותו ביישוב ריינה שבגליל. החשודים, רעולי פנים, נמלטו מהמקום. גבר נוסף נפצע מהירי באורח בינוני.
בעקבות הרצח שלשום, עמותת יוזמות אברהם מסרה כי "עכשיו כבר אין ספק - שנת 2020 היא השנה שבה האלימות והפשיעה היכו בחברה הערבית יותר מאי-פעם". לדברי העמותה, "האזרחים הערבים משלמים בחייהם על חוסר היציבות במערכת הפוליטית.
"יותר מחודש עבר מאז שראש הממשלה הצהיר כי יביא בתוך שבועיים את התוכנית הממשלתית למיגור הפשיעה בחברה הערבית להחלטת ממשלה - אבל שום דבר לא קורה. חיי אדם חייבים לבוא לפני פוליטיקה".
פרסום ראשוני: 20:03 , 18.12.20