3 צפייה בגלריה
בית החולים זיו
בית החולים זיו
בית החולים זיו
(צילום: אבישג שאר-ישוב)
אושר דרעי, בת 22 מחצור הגלילית, נפטרה הלילה (בין רביעי לחמישי), לאחר שאכלה קינוח שהכיל חלב במסעדה בראש פינה. הצעירה, שאלרגית למוצרי חלב, אכלה במסעדה בשרית כשרה - והמשטרה בודקת מדוע הוגש לה קינוח חלבי.
חמישה מעובדי המסעדה, בהם הבעלים והשף, עוכבו לחקירה ונחקרו בחשד לגרימת מוות ברשלנות, אך בהמשך שוחררו למעצר בית. מהמשטרה נמסר כי כל המעורבים נתנו גרסאות והחומרים שהיו במקום נתפסו. המסעדה נסגרה.
3 צפייה בגלריה
אושר דרעי עם הקינוח במסעדה
אושר דרעי עם הקינוח במסעדה
אושר דרעי עם הקינוח במסעדה
(מתוך אינסטגרם)
לפי החשד, הטבח, כבן 19, שלח את אחד העובדים - בן 16 - לקנות קצפת במקום אחר, לאחר שהקצפת במקום נגמרה. העובד הביא בטעות קצפת חלבית במקום פרווה, והדבר גרם לאסון. בנוסף, המשטרה תחקור מדוע לא הוזעק אמבולנס לפנות את הצעירה לבית החולים, והיא פונתה עצמאית. חברתה, אלה שושן, פרסמה באינסטגרם את תמונת הקינוח שאכלו השתיים.
מחקירת המשטרה עולה כי זמן קצר לאחר אכילת הקינוח חשה הצעירה ברע. מאחר שהמזרק עם החומר הנוגד אלרגיה לא היה עליה, היא התפנתה לבית החולים זיו בצפת, לשם הגיעה כשהיא עוד בהכרה - אך אז התמוטטה.
אמה של הצעירה גלית דרעי סיפרה כי בתה נסעה בעצמה לבית החולים לאחר שפיתחה את התגובה האלרגית, והביעה זעם על הרשלנות שהביאה לפי החשד למותה. לדבריה, בתה עבדה בעצמה בעבר באותה מסעדה, ולכן העובדים שם ידעו לכאורה כי היא אלרגית לחלב.
"הרגו לי את הילדה. 22 שנה שמרנו עליה", סיפרה בכאב מביתה. "מספיק שהיא תריח, היא אחראית - אבל אם היא אוכלת היא חייבת להגיע לבית החולים תוך חמש דקות", הוסיפה. "הבת שלי אמרה שהיא אכלה קצפת. עוגת שוקולד חמה וקצפת. היא בוודאות הייתה חלבית". האם סיפרה עוד כי בבית החולים העניקו לבתה אינפוזיה, ואז היא איבדה את הכרתה: "כשהגעתי כבר לא נתנו לי לראות אותה".
3 צפייה בגלריה
הקינוח שאכלה אושר דרעי
הקינוח שאכלה אושר דרעי
הקינוח
(מתוך אינסטגרם)
המשטרה ציינה מוקדם יותר כי הדיווח הראשוני על המקרה התקבל במוקד 100 לפנות בוקר, מבית החולים זיו. לפי המשטרה, "עם קבלת ההודעה חוקרי משטרת ישראל פתחו בחקירה ממנה עלה כי הצעירה יחד עם חברתה בילו במסעדה בראש פינה, ולאחר שהצעירה אכלה מהקינוח חשה ברע ופונתה עצמאית לבית החולים".
מבית החולים זיו נמסר כי "הצעירה הגיעה למיון עם תגובה אלרגית קשה מאוד לחלב, לאחר שאכלה קינוח במסעדה. הרופאים ביצעו בה החייאה במשך קרוב לשעה, אך לא הצליחו להציל את חייה ונאלצו לקבוע את מותה".
ראש מועצת חצור הגלילית, שמעון סוויסה, מסר: "הלם ותדהמה בקהילת חצור נוכח האסון עם פטירתה של אושר. אנו מוסרים את תנחומינו למשפחה האהובה. ראש המועצה וצוותי הרווחה שוחחו עם המשפחה ומלווים אותה".