2 צפייה בגלריה
מבצע חיסונים במשטרה
מבצע חיסונים במשטרה
נתוני החיסונים: 99% במניעת תמותה מקורונה:
(צילום: משטרת ישראל)
יותר מ-98% במניעת מחלה, מחלה קשה ותמותה מקורונה: משרד הבריאות פרסם הערב (יום שבת) את "מועילות החיסון" של פייזר נגד נגיף הקורונה בישראל, בהמשך לחשיפת ynet שלפיה הנתונים גבוהים ב-90% בשכבות הגיל השונות. מהנתונים עולה כי 14 יום לאחר קבלת החיסון השני הנתונים אף גבוהים יותר מאשר במחקר הראשוני של פייזר.
2 צפייה בגלריה
חיסונים
חיסונים
"רואים את השפעת החיסון בנתוני התחלואה". פרופ' לוי:
(צילום: לע"מ )
לפי משרד הבריאות, "מועילות החיסון" מודדת את הסיכון לחלות במחלה עבור אנשים שחוסנו בשתי מנות חיסון לעומת אנשים שלא חוסנו כלל. על פי הנתונים העדכניים ביותר, החיסון נמצא עם מועילות גבוהה מאוד נגד תחלואה, תחלואה קשה אשפוזים ותמותה.
עוד לפי הנתונים, מועילות החיסון כעבור 14 יום מקבלת מנת החיסון השנייה היא 95.8% במניעת סך מקרי התחלואה, 98.0% במניעת מחלה עם תסמינים נשימתיים, 98.9% במניעת אשפוזים עקב קורונה, 99.2% במניעת תחלואה קשה עקב קורונה ו-98.9% במניעת תמותה עקב קורונה. התוצאות התקבלו מנתונים שנאספו בישראל עד ה-13 בפברואר.
סגן שר הבריאות מתייחס לחיסונים בריאיון ל-ynet
(צילום: גיל יוחנן, משי בן עמי)

מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' חזי לוי, אמר כי "בזכות מערכת הבריאות החזקה של מדינת ישראל, שאפשרה לנו להגיע בזמן קצר לחיסון נרחב מאין כמותו באוכלוסייה, והיכולת שלנו למעקב אפידמיולוגי מקיף, אנחנו המדינה הראשונה בעולם שיכולה להדגים את האפקט של חיסון קורונה בעולם קליני אמיתי".
לדבריו, "החיסון מפחית בצורה משמעותית תחלואה קשה ותמותה וניתן לראות השפעה זו בנתוני התחלואה במדינה. המטרה שלנו היא להמשיך לחסן את כל האוכלוסייה מגיל 16 ומעלה, ובבוא הזמן גם מתחת לגיל 16, כדי להגיע לכיסוי נרחב באוכלוסייה שיאפשר לנו לחזור לשגרת חיים כפי שכולנו מייחלים".