1 צפייה בגלריה
אביעד משה שירה איסקוב
אביעד משה שירה איסקוב
אביעד משה שירה איסקוב
חודש וחצי לאחר התקיפה שזעזעה את המדינה, שירה איסקוב יוצאת מבית החולים: איסקוב, שהותקפה בערב ראש השנה על ידי בעלה אביעד משה ונפצעה אנושות, שוחררה היום (ה') מבית החולים סורוקה בבאר שבע.
"היום אני משתחררת, יוצאת לחיים חדשים", אמרה איסקוב שנדקרה בביתה במצפה רמון. "יש לי דרך ארוכה לעבור עד שאסיים את כל התהליך הרפואי, אך אני עם הפנים קדימה, אופטימית וחזקה מתמיד". היא אף הודתה לצוות הרפואי שטיפל בה בבית החולים. נגד הבעל אביעד משה הוגש כתב אישום בגין ניסיון לרצח. משפטו טרם החל, עקב בעיות ייצוג.
הגשת כתב האישום נגד אביעד משה
(צילום: רועי עידן)

מסורוקה נמסר כי איסקוב תמשיך את שיקומה קרוב לבית הוריה, "מתוך רצון וצורך להיות קרובה לבנה ובהמלצת אנשי מקצוע". מקורביה אמרו כי היא "מצפה להתאושש בחיק המשפחה ומבקשת כי ייתנו לה את השקט שלה".
בשבועות האחרונים טופלה איסקוב במחלקת השיקום בבית החולים, לאחר אשפוז קצר במחלקה לטיפול נמרץ. היא סבלה מפגיעות רבות בגופה ומעשרות דקירות בראשה, כתוצאה מהתקיפה האכזרית שעברה. בני משפחתה סיפרו כי במהלך האשפוז היא ידעה עליות ומורדות, כאשר בימים מסוימים חשה בטוב, ובימים אחרים התקשתה לתפקד ואף לישון לאור הפגיעות מהן סבלה.
ד"ר יולי טרגר, מנהל מחלקת השיקום בסורוקה: "אני שמח שהגענו ליום הזה. שירה עברה אצלנו תהליך ריפוי משמעותי, הן פיזי והן רגשי. שיתוף הפעולה המלא שלה עם הצוות שלנו הביא לשיפור ניכר במצבה. יחד עם זאת, צפויה לה עוד דרך ארוכה ומאתגרת בהסתגלות למצב החדש עד לריפוי מלא. מהכרותי אותה, היא לוחמת אמיתית ונחושה מאד, ואין לי ספק שהיא תצלח את הליך השיקום שעוד צפוי לה".
יו"ר תנועת נעמת, חגית פאר, מסרה: "אומץ ליבה של שירה הוא התשובה למפלצת האדם שניסה לרצוח אותה. החלטתה של שירה לפרסם את שמה ואת התמונות הקשות מבית החולים ימים ספורים לאחר ניסיון הרצח מהווה מסר לכל אישה הסובלת מאלימות - הבושה היא לא שלך אלא של הפושע. הוא זה שצריך להתבייש, להתחבא ולהיות נעול מאחורי סורג ובריח".
יו"ר ויצו אניטה פרידמן: "אנו שמחות על שחרורה של שירה ומאחלות שתבנה את חייה מחדש במהרה, אבל שירה ואלפי נשים כמותה נשארות עם הצלקות, לכל החיים, מתמודדות עם הנזקים שהותירה האלימות עליהן ועל ילדיהן. הממשלה חייבת ליישם לאלתר את התוכנית הלאומית לטיפול באלימות כלפי נשים, שאושרה כבר ב-2017".