ראש העיר כרמיאל על נתפרצות הקורונה בישיבת "רינה של תורה"
(צילום: אחיה ראב"ד)

כ-200 מתוך כ-400 תלמידים ואנשי צוות מישיבת "רינה של תורה" הליטאית, שנמצאת בלב שכונה חילונית בכרמיאל, התגלו כחיוביים לנגיף הקורונה. כך מסרה הבוקר (ד') העירייה. בסוף השבוע האחרון התגלו בישיבה כמה תלמידים שנדבקו בנגיף ובשלב הראשון הוטל סגר על המבנה ועל אזור המגורים במבנים הסמוכים.
התלמידים מתגוררים בדירות בשיכונים הסמוכים לישיבה, בקרב אוכלוסייה מבוגרת בעיקר. התושבים חוששים כי הנגיף יתפשט במהירות גם בקרבם ויסכן את הקשישים. בעירייה טוענים כי אין קשר בין התלמידים לתושבים וכי פיקוד העורף ומשרד הבריאות מנהלים את האירוע.
4 צפייה בגלריה
ישיבת רינה של תורה
ישיבת רינה של תורה
ישיבת רינה של תורה
(צילום: אחיה ראב"ד)
4 צפייה בגלריה
משה קונינסקי עם אנשי מחלקת הביטחון, בהערכת מצב סמוך לישיבה הבוקר
משה קונינסקי עם אנשי מחלקת הביטחון, בהערכת מצב סמוך לישיבה הבוקר
ראש העיר ואנשי פיקוד העורף בהערכת מצב סמוך לישיבה
(צילום: עיריית כרמיאל)
התושבים התרעמו על העירייה שלא דיווחה בזמן על המקרים, אף על פי שידעה על ההתפרצות כבר בצאת השבת. העירייה מצידה פנתה לפיקוד העורף כדי שיסייע עד שיוחלט אם יישלחו למלוניות בידוד או שהמתחם כולו יהפוך למתחם בידוד. ראש העיר, משה קונינסקי, אמר הבוקר בשיחה עם ynet כי "האירוע תחת שליטה", שכן המתחם נותר סגור בימים האחרונים, וכך גם שלוש דירות צמודות המשמשות למגורי התלמידים.
4 צפייה בגלריה
משה קונינסקי ראש עיריית כרמיאל
משה קונינסקי ראש עיריית כרמיאל
משה קונינסקי ראש העיר כרמיאל
(צילום: אפי שריר, אייל מן)
"אנחנו מחכים לנתונים המעודכנים כי לא כל הבדיקות חזרו עדיין, ובהמשך היום נחליט עם משרד הבריאות כיצד להתמודד עם האירוע. יש אפשרות שהתלמידים יישלחו למלוניות בידוד, ויש אפשרות שהמתחם כולו יהפוך למתחם בידוד. בינתיים מחלקת הביטחון של העירייה הגבירה את האכיפה על הסגר במקום. המנעולים בשערים הוחלפו, ויש פה פיקוח קבוע שלנו", אמר קונינסקי.
קונינסקי ציין כי דווקא בקהילה הדתית-חרדית בכרמיאל יש הקפדה על הכללים, בהנחיית הרב הראשי של העיר.
ישיבת "רינה של תורה" הליטאית הוקמה לפני כעשור במבנה ששימש בעבר כבית ספר יסודי. הקמתה לוותה במאבק של תושבי השכונה שחששו משינוי אופייה. המצדדים בהקמת הישיבה טענו כי היא תוכל להביא רוח צעירה לשכונה הוותיקה.
4 צפייה בגלריה
בית אבות בראט בכרמיאל
בית אבות בראט בכרמיאל
בית אבות בראט בעיר שם נרשמה התפרצות נוספת של הנגיף
(צילום: אחיה ראב"ד)
רוב תלמידי הישיבה מגיעים מחוץ לעיר ואינם רשומים כתושבי כרמיאל, כך שבאופן רשמי נתוני התחלואה של העיר נותרו נמוכים והיא לא הפכה לעיר אדומה. בקרב תושבי העיר הרשומים יש כיום כ-70 נדבקים מאומתים בנגיף הקורונה ובשבוע שעבר נפטרה תושבת העיר, המתגוררת סמוך לישיבה, כתוצאה מסיבוכי הנגיף.
לפני כשבועיים נרשמה בעיר התפרצות נוספת של הנגיף בבית האבות "בראט", אז חלו יותר מעשרה מטופלים ואנשי צוות, ואחת הדיירות נפטרה. מאז הושגה רגיעה ולא חלו דיירים נוספים.