אחרי שהותקף: ניב (שם בדוי) חוזר ליפו
(צילום: נדב אבס)

חבר מועצת העיר תל אביב-יפו לשעבר, אחמד משהראוי, אירח הערב (יום ג') לארוחת אפטאר שמסמלת את סיום היום של צום הרמדאן את ניב (שם בדוי), שהותקף במהומות האלימות ביפו בתחילת השבוע בזמן שהיה בדרכו לאכול גלידה ברחוב יפת בעיר. ניב הותקף בידי עשרות יפואים ערבים, בצל המתיחות ששוררת שם מאז תקיפת ראש ישיבת "שירת משה", הרב אליהו מאלי, והפגנות יהודים וערבים בהמשך.
3 צפייה בגלריה
ניב (שם בדוי) בארוחת חג ביפו
ניב (שם בדוי) בארוחת חג ביפו
ניב עם אחמד משהראוי
(צילום: מוטי קמחי )
3 צפייה בגלריה
ניב (שם בדוי) בארוחת חג ביפו
ניב (שם בדוי) בארוחת חג ביפו
(צילום: מוטי קמחי )
תיעוד מהאירוע ביפו: אבנים, אש - ואזרחים שמנסים לעצור

"כשראיתי את הסרטון ואת הריאיון עם ניב הזדעזעתי ואמרתי אני חייב להתקשר ולהתנצל על מה שקרה לו", אמר משהראוי ל-ynet. "יפו אוהבת אנשים ויש דו-קיום בין יהודים, מוסלמים ונוצרים. אמנם יש נושאים פוליטיים שרחוקים מאוד מהדבר הזה, אבל בכל מקרה ניב צריך להרגיש בטוח ביפו כמו שאני צריך להרגיש בטוח בצפון תל אביב".
הוא פנה לניב והתנצל בפניו. "אני גאה להיות תושב תל אביב-יפו", אמר. "יש הרבה תושבים ביפו שלא אהבו את התמונות כי אתה לא היית הכתובת. המינימום שלנו זה לקבל אותך בבתינו ושתשתתף איתנו בארוחה עם המשפחה".
3 צפייה בגלריה
ניב (שם בדוי) בארוחת חג ביפו
ניב (שם בדוי) בארוחת חג ביפו
(צילום: מוטי קמחי )
ניב אחרי האירוע
(צילום: יריב כץ)

ניב, שעדיין נסער מהאירוע, הגיע לבית משפחת משהראוי מלווה בחברים. "אלו הרגעים היפים שאני לוקח איתי", אמר בהתרגשות. "באירוע הייתי בן הפטיש לסדן ביום של סערת רגשות. בסרטונים גם יש תקווה כי יש שם אנשים שעמדו בין הבלוקים כדי שלא יפגעו בי. אני כל הזמן משחזר את זה וכל הזמן יש לי עוד ועוד חלקים בפאזל. אני זוכר שאחד האנשים עמד עם ידיים למעלה וצעק 'תעצרו' כשהחלו לתקוף אותי".
קצת לפני השעה 19:00, ולאחר שנשמעו קריאות המואזין, התיישבו בני משפחתו של משהראוי לארוחה עם ניב ועם חבריו, שבה נראה היה כי המראות בתחילת השבוע אינם משקפים את הדו-קיום שמסמל לרוב את העיר. "יפו היא עיר שלוש הדתות ומתקיימות בה שכנות טובה וערבות הדדית, שמאופיינות בסבלנות וסובלנות. אנחנו סמל לדו-קיום", אמר משהראוי לניב. "האירועים האחרונים פוגעים בכולם, ללא הבדל דת ומין. לנו אין עניין לפגוע בשכנות הטובה ובדו-קיום. היה חשוב לי להציג לך את הסבלנות והסובלנות שכל כך מאפיינים אותנו".