2 צפייה בגלריה
אלי אבידר
אלי אבידר
אלי אבידר
(צילום: קובי קואנקס)
אחרי השיחה המתוחה עם יו"ר מפלגתו אביגדור ליברמן, חבר הכנסת אלי אבידר מישראל ביתנו דחה את הטענות שיפגע בקואליציה החדשה של ראש הממשלה נפתלי בנט. למרות שלא התחייב להצביע עם הקואליציה, בסדרת ציוצים שפרסם הבוקר (שבת) כתב אבידר כי "מי שחושב שאפגע בממשלת השינוי בגלל תפקיד הוא כסיל ואוויל גמור. החלפת השלטון הייתה הצעד הראשון במסע לתיקון והבראת החברה הישראלית".
חבר הכנסת שבלט במיוחד בהפגנות השבועיות מחוץ למעון ראש הממשלה בירושלים השיב לטענות שנשמעות גם בליכוד על שיתוף הפעולה הפוליטי עם מנסור עבאס וכתב כי בפוליטיקה צריך להתעלם מרעשי הרקע ולנצל את היתרון המספרי על האופוזיציה, גם במחיר של שיתוף פעולה עם מפלגות שלא שיתפו פעולה עד כה.
ליברמן שיבח את אבידר: "כבשנו את בלפור כמו את הבסטיליה"
(צילום: ערוץ כנסת)

"איך הגענו למצב שהליכוד הוא שמעניק או מונע לגיטימציה מגורם פוליטי במדינת ישראל? איך הגענו למצב שח"כ מנסור עבאס ותנועתו לגיטימיים? רק בגלל שהליכוד קיים אתם משא ומתן? פוליטיקה היא מספרים, עיניכם הרואות את יחסי הכוחות", כתב אבידר. "חייבים לפרוץ את מסגרות הלגיטימציה ולא לפעול בתוך גבולות הגזרה שמגדירים בעבורנו חברינו בתנועת הליכוד. יש צורך לבקש את אצבעותיהם של חברי הכנסת אחמד טיבי ואיימן עודה וסיעותיהם. הצלחת ממשלת השינוי, בהובלת תהליכים משמעותיים למען החברה הישראלית, חשובה יותר מכל ספין פוליטי ילדותי".
אבידר הדגיש כי למרות שקיווה לקבל תפקיד ביצועי בממשלה החדשה, הוא רואה עצמו כשותף להחלפת שלטון נתניהו וגאה בתפקידו גם כחבר קואליציה. "ארבע מערכות בחירות מתישות ויותר משנה של מחאה נחושה ומאומצת: בקיץ מחניק, בחורף מקפיא עצמות, בגשרים, בצמתים ובבלפור. שבעה ימים בשבוע. לכל זאת הייתי שותף כדי להחליף את השלטון ולהשביע ממשלת שינוי. שום תפקיד או משרה אינם ראויים לעמוד בדרכו של הישג זה וממשלת השינוי חייבת להשלים את ימיה מודה באשמה. את גמולנו קיבלנו בהחלפת השלטון וכל דבר נוסף הוא בונוס. אני בוחר להישאר בשיח של ערכים. זכרו, ערכים תמיד יצופו מעל אינטרסים", כתב. "החלפת השלטון הייתה הצעד הראשון במסע לתיקון והבראת החברה הישראלית. עלינו להמשיך במסע לתיקון שני כשלים: מיגור השחיתות השלטונית וביצור הדמוקרטיה הישראלית. הסכנות לא חלפו עם הקמת ממשלת השינוי והן ממתינות שנתקן אותן".
2 צפייה בגלריה
בנימין נתניהו
בנימין נתניהו
זוהר ונתניהו. אבידר על הליכוד: לפרוץ את גבולות הגזרה שחבריו הגדירו
(צילום: יונתן זינדל)
בתחילת השבוע התייחס ליברמן לפרסומים על המרד של אבידר בקואליציה - ובישיבת הסיעה השבועית שיבח אותו על השתתפותו בהפגנות בלפור. "אין דבר כזה שכל המחלוקות נפתרו", הודה יו"ר המפלגה. "אף אחד לא הבטיח גן של שושנים. יש אי הבנות מטבע הדברים אבל אנחנו מקשה אחת. לפעמים נתחבק, לפעמים נריב, אבל יש לנו תפיסת עולם וחזון, ואף אחד מהאנשים שיושבים כאן לא באו בשביל תפקיד, אלא רואים בזה שליחות".