תיעוד העימות בין השוטר לענבתאווי

השוטר שלפי החשד ירה למוות בתושב חיפה מוניר ענבתאווי (33) שוחרר הבוקר (יום ג') לביתו לאחר חקירה במחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש). בתום החקירה הוחלט כי השוטר לא יחזור בשלב זה לתפקידו ובמקביל נלקח ממנו נשקו.
נכון לעכשיו מייחסים במח"ש לשוטר היורה חשד לגרימת מוות ברשלנות וירי באזור מגורים. השוטר נמצא למעשה בחופשת מחלה בעקבות פציעתו בתקרית הקשה. הוא ממשיך לטעון כי מדובר במקרה של הגנה עצמית. בית משפט הוציא צו איסור פרסום על זהותו של השוטר.
בני משפחתו של ענבתאווי, מתמודד נפש, הביעו אתמול תרעומת בעקבות מותו בשכונת ואדי ניסנאס בעיר. "לאחר שראינו את גופתו של מוניר בבית החולים רמב"ם, ברור שהשוטרים פעלו בחוסר מקצועיות תוך שימוש בירי חי כמה פעמים שכתוצאה ממנו הוא מת", אמרו קרוביו של המנוח. "דרושה חקירה מעמיקה ומקצועית על מנת שמקרים כאלה, שלמרבה הצער חוזרים על עצמם עם חשודים ערבים, לא יחזרו על עצמם".
כמה שעות אחרי הירי הקטלני אתמול, פורסם סרטון שבו תועד ענבתאווי מנסה לדקור את אחד השוטרים בחפץ מסוים, ייתכן סכין, באופן שעולה בקנה אחד עם גרסת השוטרים. קרוביו של ההרוג מחו בעקבות פרסום התיעוד ואמרו כי "הסרטון החלקי שהפיצה המשטרה אינו משקף את כל האירוע. לא נראים כל השוטרים ולכן לא ניתן לקבוע באיזה שלב החלו לירות. היו עוד מצלמות אבטחה שנבדקו, אנחנו חוששים שיגידו לנו שהמצלמות לא עבדו".
3 צפייה בגלריה
אמא של מוניר ענבתאוי
אמא של מוניר ענבתאוי
האם עטאף. הזעיקה את המשטרה
(צילום: אביהו שפירא)
בתגובה הרשמית אמרו במשטרה כי "השוטרים הוזעקו למקום בעקבות דיווח שהתקבל במשטרה על אודות אדם משתולל המהווה סכנה לסביבתו. כשהגיעו למקום ופגשו בו, החשוד שעט בפתאומיות וללא כל סיבה לעבר השוטר בריצה מהירה כשהוא אחוז אמוק, שלף סכין וניסה ליטול את חיי השוטר. השוטר ניסה לחמוק מהתוקף ללא הצלחה, ולאחר שהחשוד הצליח לדקור אותו, פצע אותו והיווה סכנה ממשית ומיידית לחייו - נאלץ השוטר לבצע ירי במטרה לנטרלו".
3 צפייה בגלריה
 הגשת כתב אישום לאפיק טויבי החשוד בהריגת נעים מאדי
 הגשת כתב אישום לאפיק טויבי החשוד בהריגת נעים מאדי
עורכי הדין אולמן וסרוג'י
(צילום: גיל נחושתן)
עטאף, אמו של ענבתאווי, הייתה זו שדיווחה למשטרה כי בנה משתולל עם סכין ברחוב. כפי שטוענים במשטרה, ענבתאווי ניסה לדקור את אחד השוטרים שהגיעו למקום ובעקבות כך נורה. הוא פונה במצב קשה לבית החולים רמב"ם - ושם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו.
פרקליטיו של השוטר, עורכי הדין תמי אולמן ושאדי סרוג'י, מסרו כי "השוטר החשוד בירי נחקר ושוחרר. הוא טען להגנה עצמית, ואחרי שנדקר בפניו לא היה מנוס מלבצע את הירי".