(מתוך 103fm)

יו"ר הקואליציה ח"כ מיקי זוהר טען כי אם היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לא יתפטר ויבטל את כתב האישום נגד ראש הממשלה - "תהיה רעידת אדמה", כלשונו, וייחשפו הקלטות נוספות - מעבר לאלה שפורסמו אמש. לשכת נתניהו דחתה הבוקר (רביעי) את דבריו ומסרה כי "ראש הממשלה לא שוחח בנידון עם חבר הכנסת זוהר ומסתייג מהדברים שאינם מקובלים עליו".
3 צפייה בגלריה
אביחי מנדלבליט מיקי זוהר
אביחי מנדלבליט מיקי זוהר
ח"כ מיקי זוהר והיועמ"ש אביחי מנדלבליט
(צילום: אלכס קולומויסקי)
זוהר טען בראיון ברדיו 103FM כי לא מדובר באיום - אלא בהבטחה: "אני אומר לך שאני יודע אינפורמציה מאוד ברורה בעניין הזה. והאינפורמציה שאני מכיר אומרת דבר אחד – שרק טפח קטן נחשף. לא היו יכולים להגיש את כתבי האישום המופרכים והאומללים האלה נגד נתניהו אלמלא שי ניצן לקח את זה כפרויקט חייו. כאיש שמאל קיצוני שהחליט שנתניהו חייב ללכת הביתה בכל מחיר הוא רתם את כל המערכת, את הפרקליטות והמשטרה, ממניעים אידאולוגיים פוליטיים נטו. איש שמאל קיצוני, שונא ימין לאורך כל ימיו".
- הוא חובש כיפה, התמנה בזמן כהונתו של נתניהו, גם מנדלבליט התמנה על ידי נתניהו. "הוא זנח את הכיפה ואת כל הערכים שהיא מסמלת. הוא שינה את עורו לחלוטין".
- איפה הסחיטה שממנה מנדלבליט חושש? "אם מנדלבליט לא היה מגיש את כתבי האישום - התיק שלו לא היה נסגר והוא לא היה היועמ"ש, וכנראה אפילו הייתה נפתחת נגדו חקירה".
- אבל השיחה קורית לאחר שהוא כבר מונה ליועמ"ש. "אבל הוא מודח מתפקידו כי הדבר הזה נשאר בידיו של שי ניצן. מעצם העובדה ששי ניצן לא קיבל החלטה בנושא - הייתה אפשרות למנדלבליט לכהן בתפקיד".
- ואם הוא היה מקבל החלטה בנושא תוך כדי כהונתו? "הוא היה עף הביתה מיד".
3 צפייה בגלריה
בנימין נתניהו ישיבת ממשלה
בנימין נתניהו ישיבת ממשלה
בנימין נתניהו. "הדברים לא מקובלים"
3 צפייה בגלריה
ארכיון. שי ניצן, אפי נוה ואביחי מנדלבליט
ארכיון. שי ניצן, אפי נוה ואביחי מנדלבליט
ארכיון. שי ניצן, אפי נוה ואביחי מנדלבליט
אחרי הריאיון והסערה בעקבותיו החל ח"כ זוהר לחזור בו. בתחילה כתב בטוויטר: "הגיע הזמן שנפסיק לפחד ממערכת המשפט, כבר לא צריך לחשוש מהם. הדברים שנחשפים בחודשים האחרונים מעידים על ריקבון מוחלט ותפירת תיקים. לא איימתי על מנדלבליט. אם יש לו כבוד עצמי, לאור הדברים שנחשפים, ראוי שיתפטר".
בהמשך הוציא הודעה מטעמו ולפיה: "למען הסר ספק, אני מבקש להבהיר כי לא שוחחתי כלל עם ראש הממשלה או מי מאנשיו לפני הריאיון, שבו הוצאו דבריי מהקשרם בעניינו של מנדלבליט. הדברים שנאמרו על ידי בעידנא דריתחא היו על דעת עצמי ולא הייתה לי שום כוונה לאיים על איש. גם אם דבריי הובנו אחרת, אני מבקש להבהיר שוב כי לא הייתה לי שום כוונה או רצון להביע איום כזה או אחר כנגד היועמ"ש״.
גורמים בכחול לבן אמרו בתגובה: "מיקי זוהר צריך לסיים את תפקידו כיו"ר הקואליציה. הוא מערער מדי יום את יציבותה של הממשלה וכל יום שלו בתפקיד מדרדר אותנו לבחירות. לישראל מגיע יותר".

ההקלטות שפורסמו אתמול כללו תיעוד שיחות מ-2016 בין מנדלבליט לבין יו"ר לשכת עורכי הדין דאז, אפי נוה. היועמ"ש התבטא בהן במילים קשות נגד פרקליט המדינה לשעבר שי ניצן, בטענה שהוא מעכב את קביעת עילת הסגירה של חקירת מנדלבליט בפרשת הרפז. בין השאר אמר: "המניאק הזה לא מחליט בתיק שלי. פועל נגדי באופן פסול ממניעים זרים".
בתגובה לפרסום מסר מנדלבליט כי הוא "מצר על פרסום חילופי דברים, קצתם בלשון משוחררת ובלתי-ראויה בעידנא דריתחא, מתוך שיחה פרטית בין חברים קרובים, לפני כחמש שנים. אין בין דברים אלו לבין החלטות מקצועיות שהתקבלו על ידי היועץ המשפטי לממשלה בתיקי חקירה ולא כלום. ההחלטות התקבלו בהליך סדור ומקצועי, אך ורק על פי חומר הראיות והדין החל עליהן".
ניצן מסר אמש כי "לא היה שום קשר בין נושא עילת הסגירה של תיק הרפז לבין תיקי ראש הממשלה או כל נושא אחר. בתיקי ראש הממשלה עיקר החקירה נוהלה לאחר מרץ 2017. אין כל שחר לטענות כאילו החלטות מנדלבליט בתיקי ראש הממשלה התקבלו בשל טעמים לא ענייניים שהיו קשורים לפרשת הרפז". פרקליט המדינה אמר שהוא "מצר על כך שישנם עדיין גורמים, שמניעיהם ברורים לכל, הממשיכים להפריח לחלל האוויר תיאוריות קונספירציה מופרכות לחלוטין, הסותרות לחלוטין את העובדות".
השתתפו בהכנת הכתבה