4 צפייה בגלריה
דובאי
דובאי
ללא שיפור בתחלואה, תיאסר היציאה לאיחוד האמירויות
(צילום: Shutterstock)
משרד הבריאות החליט להוסיף את איחוד האמירויות לרשימת המדינות תחת אזהרת מסע חמורה, בשל העלייה בתחלואת הקורונה.
בהערכת מצב שנערכה אמש (שלישי) הוחלט לכלול את האמירויות יחד עם אוגנדה, אורוגוואי, איי סיישל, אתיופיה, בוליביה, מלדיביים, נמיביה, נפאל, פרגוואי, צ'ילה, קולומביה, קוסטה ריקה ותוניסיה שהוכרזו עוד קודם באזהרת מסע חמורה. כמו כן, במשרה החליטו להסיר את פרו מהרשימה.
4 צפייה בגלריה
הטיסה המסחרית הראשונה מישראל לדובאי
הטיסה המסחרית הראשונה מישראל לדובאי
נמל התעופה בן גוריון
(צילום: מוטי קמחי)
4 צפייה בגלריה
(צילום: אבי חי)
אם לא יחול שיפור משמעותי ברמת התחלואה במדינות אלה, הן צפויות להיכנס לרשימת המדינות "האדומות" שנמצאות ב"רמת סיכון מירבית". אליהן ניתן לטוס רק באישור ועדת חריגים, והחוזרים מהן - גם מחוסנים - נדרשים להיכנס לבידוד. נכון להיום, אותה רשימה אדומה כוללת את ארגנטינה, ברזיל, דרום אפריקה, הודו, מקסיקו ורוסיה.
ההנחיות תקפות עד ל-27 ביוני, אז יוכל משרד הבריאות להאריך אותן בהתאם לרמת התחלואה במדינות השונות.
מוקדם יותר היום, ברקע החשש מפני פקיעת תוקף תעודת המתחסן של המתחסנים הראשונים, ויותר מחודש לאחר ההודעה על הארכת תוקפה, במשרד הבריאות הבהירו כי עד סוף החודש ישיקו את "התעודה המאוחדת" שתחליף את התו הירוק ואת תעודת המתחסן, ותוקפה יהיה עד סוף שנת 2021.
4 צפייה בגלריה
שלט לנתב"ג
שלט לנתב"ג
הדרך לנתב"ג, יש להיערך היטב לפני
(צילום: shutterstock)
במשרד הבריאות פרסמו השבוע את נוהלי הכניסה והיציאה מישראל המעודכנים והבהירו כי "כלל הנכנסים לארץ (ישראלים וזרים, לרבות מחלימים ומחוסנים) מכל מדינה, אשר שהו בחו"ל מעל 72 שעות, נדרשים להציג בעלייה לכלי הטיס במדינת המוצא, בדיקת PCR שלילית שנעשתה לכל היותר 72 שעות טרם ההמראה או הכניסה לישראל". החל מ-6 ביוני עלות הבדיקה חלה על האזרח ולא במימון המדינה.