השוטרת שהגיעה ראשונה לבית שבו התקיימה אמש חתונה תוך הפרת הסגר, רס"מ הדר קאקו, שחזרה אחר הצהריים (חמישי) את השתלשלות האירועים שהסתיימה באלימות כלפי השוטרים ובמעצר של אח הכלה.
"כשהגעתי לבית הייתה התגודדות של עשרות אנשים שחלקם רקדו", היא סיפרה בשיחה עם ynet. "ביקשנו לזהות את בעל הדירה על מנת לתת דו"ח. האם צעקה לבעלה לא לתת לנו פרטים ולקחה לי בכוח את הטלפון מהיד. לקחתי ממנה את הפלאפון בחזרה והיא דחפה אותי. היא אמרה לי את לא יודעת עם מי את מתעסקת, אין לך מושג מה אני יכולה לעשות לך'.
התלונה למוקד 100 והקלטת רשת הקשר של השוטרים
"אני ניגשת לשותפה שלי ואמרתי לה 'בואי, יוצאים מפה, תקפו אותי, בואי נזעיק כוחות נוספים', כי היה ברור לי שזה הולך להסלים. באותו ערב הייתי כבר בשני אירועים קודמים של חתונות שהופסקו וההתנהגות הייתה שונה. שיתפו איתנו פעולה, חולקו דו"חות והאירועים התפזרו"
3 צפייה בגלריה
כוחות משטרה הגיעו לבית בישוב גבעת זאב בעקבות אירוע שהתקיים במקום תוך הפרת התקנות
כוחות משטרה הגיעו לבית בישוב גבעת זאב בעקבות אירוע שהתקיים במקום תוך הפרת התקנות
שכנה: "תגיעו לפנות את הדבר הזה, זה מסכן אותי". המשתתפים בחתונה
(צילום: שלו שלום )
3 צפייה בגלריה
כוחות משטרה הגיעו לבית בישוב גבעת זאב בעקבות אירוע שהתקיים במקום תוך הפרת התקנות
כוחות משטרה הגיעו לבית בישוב גבעת זאב בעקבות אירוע שהתקיים במקום תוך הפרת התקנות
כוחוץ המשטרה בבית בגבעת זאב ומשתתפים שנפצעו במהומה
(צילום: שלו שלום )
3 צפייה בגלריה
משפחת פולק
משפחת פולק
האב אורי פולק ובנו ששוחרר ממעצר
(צילום: שלו שלום )
המשטרה פרסמה בצהריים את ההקלטות מרשת הקשר של השוטרים שהוזעקו לחתונה. השותפה של רס"מ קאקו דיווחה: "חתונה של 70 איש בערך, ברגע שנכנסנו אז בעלת הבית התחילה לתקוף את השוטרת שאיתי, לא זקוקה לטיפול רפואי. הקפאנו מצב עד שיגיע עוד צוות בשביל שנעכב אותה. בעל הבית יקבל גם קנס ונפזר פה את החתונה".
שוטר נוסף דיווח מאוחר יותר: "קבל חתונה שבאזור המאה איש בבית, התפתח לתקיפת שוטרים, עצור אחד כרגע מטפל טיפול רפואי".
מסיבת עיתונאים שכינסה המשפחה
(צילום: גיל יוחנן)

כמו כן פורסמו הקלטות תלונות השכנים שהתקשרו למוקד 100 לדווח על ההתקהלות הבלתי חוקית. "רציתי לדווח שמתקיימת מסיבה עם המוני משתתפים, רוקדים בגינה, עם המוני משתתפים. אז מחר יהיו שם 20 חולי קורונה וזה יעבור גם אליי. אז בבקשה, אנחנו בסגר, תגיעו לפנות את הדבר הזה, זה מסכן אותי. אי אפשר לאפשר מסיבות כאלה עם המוני משתתפים. פשוט הגעתי הביתה ואני מזועזעת שאנשים ממשיכים לעשות חגיגות כאילו אין כלום", אמרה השכנה לשוטר במוקד הטלפוני.
האח של הכלה יצחק פולק שנעצר אמש שוחרר לאחר שהמשטרה לא ביקשה להאריך את מעצרו. "אני עדיין בהלם מכל מה שקרה", הוא אמר לאחר שחרורו. "באמצע אירוע באים לעצור את אמא שלך ולהרוס הכול. אני אזרח שומר חוק לכל דבר, בחור בן 27, לא היה לי עבר פלילי ואני לא יודע מה זה משטרה. היה שוטר שאיבד פרופורציות, הביא לי בוקס בפנים ועוד בוקס בפנים. אחרי שהייתי על הרצפה הוא המשיך לתת לי מכות".
אבי הכלה בריאיון לאולפן ynet
(צילום: ירון ברנר)

בצהריים ערך עורך דינו איתמר בן גביר מסיבת עיתונאים שבה אמר: "אם רצו לתת דו"ח או קנס אפשר היה לחכות לסיום האירוע. אבל ההתנהלות של המשטרה ההיא פיל בחנות חרסינה", אמר בן גביר. "הייתה כאן אלימות וביריונות לשמה של המשטרה".
אב הכלה הרב אורי פולק אמר הבוקר בריאיון לאולפן ynet: "החתונה התנהלה על פי כל כללי הקורונה. היה לי בן שעמד בכניסה כדי לוודא שכל הזמן מספר האנשים לא יעבור את ה-20 איש בתוך החצר, עמד כל הזמן בחוץ והודיע לשים מסכות".
הוא הכחיש כי הם תקפו את השוטרים: "בתוך הבית לא היו שום קללות ושום גידופים. דיברנו איתם בדרכי נועם. אשתי לא ירקה על השוטרת. המשטרה עברה על כל התקנונים. הם לא רצו לגמור את האירוע יפה".