2 צפייה בגלריה
יעל בר זוהר, דידי הררי
יעל בר זוהר, דידי הררי
יעל בר זוהר ודידי הררי
(צילום: שאול גולן, טל שחר)
טקס הדלקת המשואות של ערב יום העצמאות ה-73, שיתקיים ב-14 באפריל, קורם עור וגידים - וכפי שחשף רן בוקר ב-ynet, אחד המנחים שלו יהיה שדרן הרדיו דידי ההרי. כעת מתברר כי לצידו של הררי תנחה את הטקס יעל בר זוהר, שבעלה, גיא זוארץ, הנחה את הטקס בשנה שעברה. הנושא המרכזי בטקס יהיה "אחווה ישראלית, כי אנשים אחים אנחנו" .
הבחירה בהררי להנחות את הטקס מרגשת במיוחד, שכן הוא איבד השנה את אשתו מירית - שהלכה לעולמה אחרי מאבק מעורר השראה בסרטן הלבלב.
סיכום טקס הדלקת המשואות לערב יום העצמאות ה- 72 של מדינת ישראל
(צילום: אולפני הרצליה)

2 צפייה בגלריה
טקס הדלקת המשואות
טקס הדלקת המשואות
יבצע את השיר געגוע. עידן רייכל בטקס הדלקת המשואות בשנה שעברה
(צילום: אלעד מלכה)
רשימת האמנים שיופיעו בו הולכת ומתגבשת בימים אלה, ותכלול שורה ארוכה של אמנים מהשורה הראשונה. האומן שיפתח את הטקס יהיה עידן רייכל, שיבצע את השיר "געגוע" שיסגור את אירועי יום הזיכרון. רייכל, שבשנה שעברה הדליק משואה, יבצע את השיר ביחד עם יתומי צה"ל שיעלו על הבמה.
לאחר הדלקת המשואות יעלה הזמר ליאור נרקיס, ואחריו גם הזמר עברי לידר שישיר את "תן לזמן ללכת" - וגם יעשה דואט עם גאיידה, הזמרת הדרוזית. גם הזמרת הוותיקה והמוערכת מרגלית צנעני (מרגול) תיקח חלק בטקס, וכך גם הזמרת נרקיס.
בהנחיית שרת התחבורה מירי רגב, שאחראית בשנים האחרונות על הטקס בהר הרצל, יופיעו בטקס ארבעה אמנים ותיקים שישתתפו במחרוזת שירים מרגשת. בין השמות שמוזכרים כמי שעשויים לזכות בכבוד עלו אריק סיני, סי היימן, אבי טולדנו, שלומית אהרון, יואב יצחק ואבנר גדסי.
לאחר שבשנה שעברה התקיים הטקס ללא קהל בשל מגבלות הקורונה, השנה צפוי שינוי בשל מבצע החיסונים. בשבוע הבא תתקיים ישיבה בהשתתפות רגב ושר הבריאות יולי אדלשטיין, שבה תיבחן האפשרות להכניס קהל במתווה תו ירוק למחוסנים ולמחלימים ותוך שמירה על מרחק. בעוד שבשנים קודמות השתתפו בטקס כ-4,000 איש, לפי מתווה התו הירוק ניתן לקיים אירועי תרבות בתפוסה של עד 75% בלבד - כך שהשאיפה היא שבטקס ישתתפו 3,000 איש.
הטקס, אגב, יתקיים שלושה שבועות לאחר הבחירות - אך בכלל לא בטוח שנדע אז מי ירכיב את הממשלה הבאה.