בני בגין מצטרף לסער

עוזב את הבית המפלגתי של אביו - ועובר לתמוך בפורש הבולט מהליכוד: השר לשעבר בני בגין, בנו של ראש הממשלה המנוח מנחם בגין, הודיע היום (ה') על החלטתו להצטרף לרשימת תקווה חדשה שבראשה עומד גדעון סער.
"בשנים האחרונות ובייחוד בשנה האחרונה, אנחנו עדים לתופעה מוזרה ומסוכנת", ציין בגין. "דווקא מן הממשלה יוצאות התקפות חריפות, גסות, נגד מוסדות השלטון המרכזיים במדינת ישראל, המוסדות הממלכתיים שלנו. את התופעה הזו צריך להפסיק. הדרך להפסיק אותה היא באמצעות החלפת הממשלה.
"לכן, שמחתי כאשר חברי גדעון, החליט לצאת לצעד הנועז הזה ולהקים מסגרת פוליטית חדשה כדי להביא להחלפת השלטון. יש לנו הזדמנות לעשות זאת בבחירות הקרובות ועל כל אחד מוטלת החובה להשתתף במאמץ הזה ולהביא לחילופי ממשל בישראל".
2 צפייה בגלריה
בני בגין מצטרף לרשימת תקווה חדשה בראשות גדעון סער
בני בגין מצטרף לרשימת תקווה חדשה בראשות גדעון סער
בגין וסער, היום
(צילום: דוברות קמפיין תקווה חדשה)
סער אמר בתגובה להצטרפות של בגין: "זה שנתיים ישראל מצויה בתוהו ובוהו פוליטי-כלכלי-חברתי-ערכי. הקמתי את תקווה חדשה על מנת להביא להחלפת השלטון, להבטיח עתיד טוב יותר לאזרחי המדינה, להחזיר את היציבות ולשמור על הערכים היסודיים שעליהם קמה מדינת ישראל.
"את בני בגין אין צורך להציג. השר לשעבר בגין יהיה תוספת חשובה ביותר במערכה על עתיד המדינה. חשוב שישראל תוכל ליהנות מניסיונו העשיר, מתבונתו, שיקול דעתו ומהערכים שהוא מייצג".
בני בגין כיהן בעבר פעמיים כשר בממשלותיו של בנימין נתניהו. ב-2015 הוא שוריין על ידי נתניהו במקום ה-11 ברשימת הליכוד לכנסת ה-20, ובמהלך הקדנציה הודח מוועדת הפנים של הכנסת לאחר שהתנגד להחלת הצעת חוק לאסור על המשטרה לפרסם המלצות בדבר הגשת כתבי אישום בתום חקירת אישי ציבור. לקראת הבחירות לכנסת ה-22 הודיע בגין כי לא יצביע לליכוד.
מנחם בגין, ראש הממשלה השישי של ישראל, היה מעורב ב-1973 בהקמת מפלגת הליכוד. ב-17 במאי 1977 ניצח הליכוד בראשות בגין בבחירות שזכו לכינוי "המהפך" לאחר השלטון הממושך של מפלגת המערך. לראשונה בתולדות המדינה מפלגת ימין הצליחה לנצח אז בבחירות.
2 צפייה בגלריה
מנחם בגין
מנחם בגין
מנחם בגין. האב נמנה עם מקימי הליכוד, הבן עוזב למפלגה של סער
(צילום: דוד רובינגר)
הבכיר הקודם שעזב את הליכוד והצטרף לסער היה השר לשעבר זאב אלקין. "אני עומד כאן היום עם תחושה של כאב עצום, אבל בלב שלם וביטחון שזה הדבר הנכון לעשות ומתוך אחריות. כבר שנים רבות אני צועד לצד נתניהו. אדוני ראש הממשלה, אני מכיר אותך היטב. אתה יודע היטב את האמת הפשוטה: לקחת שוב, משיקולים אישיים - בפעם הרביעית - את ישראל לבחירות מיותרות והזויות תוך שנתיים, בעיצומו של המשבר הבריאותי והכלכלי הקשה ביותר שידעה מדינת ישראל", אמר אלקין עם הצטרפותו לסער בחודש שעבר.
אלקין אמר אז עוד: "אנחנו הולכים לבחירות האלה בגלל הרצון שלך להשפיע על בחירת פרקליט המדינה והחוק הצרפתי. אני לא יכול לקרוא לאזרחי מדינת ישראל להצביע לך כדי שתפעל למענם. אין אני יכול לשמש כשר בממשלתך. ההתפטרות מהליכוד כואבת לי יותר מההתפטרות מהממשלה. מחר אתפטר מהכנסת, אבל אתה, אדוני ראש הממשלה, הרסת את הליכוד והבאת למפלגה אווירה של פולחן אישיות, חנופה, פחד וחצר ביזנטית. ריסקת את הדמוקרטיה בתנועת הליכוד. מפחדים ממך".