תומכי נתניהו מפגינים מחוץ לבית משפחת פרקש בקיסריה

אחרי שאתמול (שלישי) הפגינו כמה מתומכי ראש הממשלה בנימין נתניהו מול בית משפחת פרקש בקיסריה, ששכלה את בנה הטייס, סרן תם פרקש ז"ל, במלחמת לבנון השנייה - פורסם תיעוד שבו נראית אחת הפעילות, אורלי לב, כשהיא משלהבת את המוחים. "לא טוב לה לקבל את האמת בפרצוף", היא נראית אומרת בהצביעה על בית משפחת פרקש ועל האם ענת.
לב: "הרי כל מוצאי שבת היא (ענת פרקש - א.ב) באה עם החברים שלה, עם ארגוני הטרור, עם ארגוני דאע"ש על הגג למעלה. פתאום באים פעילי ימין, שזה חדש לה. ככה היא מתעללת בחיילי צה"ל. כן, בדיוק, היא רגילה להתעלל, תראו אותה. תראו אותה, אני הייתי שוללת לה את הרישיון לאזרחות של מדינת ישראל. אני לא הייתי נותנת לה להיות פה דקה. דקה! וצריך לבדוק באמת אם היא אזרחית מדינת ישראל".
בשלב זה נשמע אחד המפגינים אומר: "לעזה, שתלך לעזה".
לב המשיכה: "אין לה בושה, היא באה בהתחלה 'משפחה שכולה, משפחה שכולה, תרחמו עליהם'. הם איבדו בן אז מותר להם להפגין נגד ראש הממשלה, מותר להם להשמיץ את ראש הממשלה. למה? כי הם היחידים שאיבדו פה בנים במדינת ישראל? 28,800 חללי צה"ל, ולא ראיתי עוד ביזיון כזה במדינת ישראל".
3 צפייה בגלריה
תומכי נתניהו מפגינים מחוץ לבית משפחת פרקש בקיסריה
תומכי נתניהו מפגינים מחוץ לבית משפחת פרקש בקיסריה
תומכי נתניהו מפגינים מחוץ לבית משפחת פרקש בקיסריה, אתמול
מפגין אחר אמר: "גם נתניהו הוא אח שכול, ולא רק הוא". לב הוסיפה: "גם נתניהו איבד אח. כל חללי צה"ל יקרים לנו ואת כולם אנחנו מכבדים, אבל לא נסכים שיארחו פה אנרכיסטים, שונאי מדינת ישראל ושונאי חיילי וחללי צה"ל ומשטרת ישראל".
המפגינים קראו "בושה" - ולב המשיכה: "איך אתם יכולים לארח אנרכיסטים שרוצים לחסל אותנו? איזה כבוד אתם נותנים להורים שלכם? לארח אנשים שרוצים להשחיר את מדינת ישראל? אני רוצה לקבל תשובה. זה לא מסתדר לי בראש. משפחת פרקש - אתם בושה. כל שבוע נבוא לפה. לא ניתן לכם מנוחה. תתביישו. אנחנו נשמיץ אתכם בדיוק כמו שאתם עושים לבנימין נתניהו ולא יהיה טוב. לא יהיה טוב, כי כל מדינת ישראל תדע שמשפחת פרקש גורמת לשסע בעם. היא תורמת את הגג שלה לדגלי דאע"ש, לדגלים השחורים. בושה וחרפה. מי אתם?".
"בגלל שאת אם שכולה זה מקנה לך את הזכות לקחת אנרכיסטים על הגג של הבית שלך?", המשיכה לב. "העם הוא הריבון".
בהמשך מסרה לב: "אני עומדת מאחורי ההפגנה אבל לא מאחורי הקללות".
אתמול הפגינו כמה מתומכיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו מול בית משפחת פרקש בקיסריה, ששכלה את בנה הטייס, סרן תם פרקש ז"ל, במלחמת לבנון השנייה. תומכי נתניהו מחו על כך שמשפחת פרקש אפשרה לפעילי שמאל להפגין מגג ביתה, הממוקם סמוך לביתו הפרטי של נתניהו. הפגנת תומכי נתניהו עוררה זעם הן בקרב המשפחה - והן בקרב גורמים פוליטיים.
בהפגנה אמש, שאורגנה ברשתות החברתיות, נאמר, בין היתר: "זה שאיבדתם בן לא מקנה לכם את הזכות לארח אנרכיסטים. נהיה פה כל עוד תעשו זאת". בעקבות ההפגנה והדברים הקשים שנאמרו בה, כתבה אמש ענת, אמו של תם ז"ל: "הערב, כשהם מנופפים בדגלי הליכוד, הגיעו לתקוף אותנו, משפחה פרטית, על שאנו מאפשרים לאזרחי מדינת ישראל להשמיע לראש הממשלה, שכננו, את מה שיש להם בלב".
"הם באו לתקוף ולומר לנו, משפחה פרטית, 'בושה' שאנו משפחה שכולה", הוסיפה האם בכאב. "בושה שאנו מאמינים בדמוקרטיה. בושה שאנו מאפשרים לאזרחים להביע את דעתם על ראש הממשלה. 'בושה' שהבן שלנו נתן את חייו כדי שלהם ולילדיהם ולכל תושבי מדינת ישראל יהיו חיים בטוחים. לאן הגענו?".
3 צפייה בגלריה
סרן תם פרקש ז"ל
סרן תם פרקש ז"ל
סרן תם פרקש ז"ל
ענת פרקש הוסיפה: "הבושה היא שהמשטרה אפשרה להם לעמוד מתחת לחלון שלנו ולא עשתה כלום. עבור נתניהו מקימים גדרות, מכסים בווילונות שחורים ונוקטים אמצעי הגנה. במקרה שלנו - האזרחים הפשוטים - השוטרים עומדים ונותנים במשך שעה למסיתים לומר את דברי השנאה, הקנאה והתסכול.
"אנו, בני משפחת פרקש, מאמינים בדמוקרטיה. זכותם של מתנגדי בנימין נתניהו לדבר אליו ולהשמיע לו את רגשותיהם; להסביר לו שהוא לא מייצג את צרכי העם כולו - כולל את אלה שעמדו מתחת לחלון ביתנו".
פרקש המשיכה ואמרה: "צועקים לנו 'בושה' כי 'חטאנו' ושלחנו את בננו להילחם ולהגן על המדינה של כולנו. לאיזו רמה הגיעו תומכי ביבי? לאיזו רמה הגיע בנימין נתניהו? כמה אפשר עוד לזרוע שנאה, קנאה ופילוג בעם?". היא פנתה למפגינים ואמרה: "ליכודניקים יקרים שעמדו מתחת לחלוננו - אנו נאבקים בשביל כל אזרחי מדינת ישראל. תם שלנו נהרג גם בשבילכם. מגיע לכולנו יותר טוב".
3 צפייה בגלריה
תם פרקש
תם פרקש
תם פרקש
(צילום: דובר צה"ל)
שר הביטחון וראש הממשלה החליפי בני גנץ התקשר הבוקר למשפחה, ואמר כי הוא חש בושה גדולה כששמע את הדברים. כמו כן, הוסיף כי הוא פועל לאפשר הפגנות מחוץ לביתו שלו עצמו.גם הנשיא ראובן ריבלין התייחס להפגנה, ובציוץ בטוויטר כתב כי "מה שהתרחש מול בית משפחת פרקש הוא לא מחאה. זו אינה דרכנו. ואל תאמרו 'אבל', ומספיק עם 'לא שמענו אותך כש'. פשוט הביטו ואמרו בקול רם: זו לא דרכנו ולא נשתוק, כי שקט הוא רפש".

הליכוד מגנה, אבל מדגיש את פסיקת בג"ץ

שעות אחרי שנמתחה הביקורת, נמסר מהליכוד כי "כמי שחווה על בשרו את ייסורי השכול, רה"מ מקפיד לכבד את תחושת האובדן – וכך חייבים לנהוג כולם, מימין ומשמאל. רה"מ מגנה בתוקף כל אמירה מסוג זה שקשורה לשכול, לרבות מהסוג שהושמע בקיסריה. בלי קשר, כולם חייבים לכבד את פסיקת בג״ץ שקובעת שאסור להפגין במרחק של פחות מ-300 מטר מביתו של איש ציבור, פסיקה שמופרת בשיטתיות מול בית רה"מ בקיסריה.
אחותו השכולה של תם, השחקנית עמית פרקש, הגיבה באינסטגרם וכתבה כי "התעוררתי הבוקר בחרדה למדינה. איך הגענו למצב שהמוות של אחי הופך למאבק בין צדדים? מותר לא להסכים, לגיטימי להתווכח, זה בסדר להיות תומך נתניהו וזה גם בסדר לתמוך באדם אחר ובדרכו. מותר להיות שכנים שחלוקים אחד על השני ועדיין לחיות בשכנות".
"הגידופים וההשמצות האישיות שהוריי חטפו הלילה, הם בעיני שפל המין האנושי וקו אדום מסוכן שנחצה", הוסיפה פרקש. "חשוב להיות אדם טוב, לכבד את האחר, לדעת לשים גבולות לעצמך. עצוב לי הבוקר בעיקר על החברה שנהיינו, על הקלות שבה אנו מדברים על נושאים כה כואבים בצורה כל כך הגיונית וקלילה".
השתתפו בהכנת הכתבה: רענן בן צור