2 צפייה בגלריה
חיים כץ
חיים כץ
חיים כץ
(צילום: אלכס קולומויסקי)
היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנלדבליט הודיע הערב (שלישי) כי חבר הכנסת חיים כץ יואשם בהעלמות מס בגין הכנסות על סך 2.2 מיליון שקל בכפוף לשימוע.
החקירה בעניין נערכה בחודשים האחרונים. כץ חשוד כי במשך 12 שנה נמנע מדיווח או דיווח באיחור על הכנסות משבעה נכסים שהחזיק.
מלשכתו של היועמ"ש נמסר כי "מחומר החקירה עולה לכאורה כי בין השנים 2018-2007 כץ לא דיווח כלל על הכנסותיו בחלק משבעת הנכסים, ועל חלק אחר דיווח באופן חלקי ובאיחור ביחס למועד הקבוע בחוק, ורק לאחר שפורסם בתקשורת כי נכסים אלו מצויים בבעלותו. מנדלבליט הבהיר כי אם כץ יחליט לממש את זכותו לשימוע - הוא יהיה זה שיערוך לו אותו.
2 צפייה בגלריה
אביחי מנדלבליט
אביחי מנדלבליט
אביחי מנדלבליט
(צילום: עמית שאבי)
כץ מסר בתגובה כי הוא "מקווה שאחרי השימוע נשאיר מאחור את כל האשמות השווא נגדי ובזאת תסתיים מסכת הרדיפה. נושא המסים נופח ללא כל פרופורציות. אין אזרח במדינת ישראל שהוגש נגדו כתב אישום בעילות ובנסיבות דומות. בטוח שהצדק יעשה ויראה".
עורכות הדין נוית נגב ויאנה פוגל סלוצניק שייצגו את כץ מסרו כי "נראה כי בחינת העניין במישור פלילי קשורה אך ורק לכך שמדובר בחבר הכנסת חיים כץ. זו לכל היותר סוגיה אזרחית, שנופחה ללא בסיס ממשי ואין לה כל היבט פלילי. כלל טענותינו, ובין היתר כי יוחסו לחבר הכנסת כץ נכסים שאינם שלו, יובאו במלואן בשימוע".
כץ כבר הואשם בעבר על עבירות מרמה והפרת אמונים במסגרת פרשת המניות, אך קיבל חסינות מפני העמדה לדין. עם זאת, בג"ץ פסק כי החסינות הייתה בתוקף רק בכנסת הקודמת - ואם מנדלבליט יחליט להגיש נגד כץ את כתב האישום בפרשת המניות בשנית - הוא יוכל.